Kilkenny Christmas Soccer Scoreboard

Kilkenny Soccer Scoreboard
All the fixtures for the final games of 2013 in the Kilkenny & District League

All the fixtures for the final games of 2013 in the Kilkenny & District League

SATURDAY

Youths’ Division

Thomastown United v Clover United, 2pm.

Ormonde Villa v Newpark, 2pm.

Henderson Youths’ Shield

Bridge United v Fort Rangers, 2pm.

Evergreen A v Deen Celtic, 2pm.

Under-17 TC Tyres League

Southend United v Freebooters, 11am.

Callan United v Clover United, 11am.

East End United v Evergreen A, 11am.

Under-15 St Canice’s Credit Union League

Deen Celtic v Bridge United, 11am.

Brookville v Freebooters A, 11am.

Evergreen A v Freebooters B, 11am.

Ormonde Villa v Callan United, 11am.

Freshford Town v Evergreen B, 11am.

Under-13 Kilkenny People League Division One

Freebooters B v Bridge United, 1.30pm.

Freebooters A v Freshford Town, 1.30pm.

Under-13 Kilkenny People League Division Two

Highview Athletic v Freebooters C, 1.30pm.

Callan United v Thomastown United, 1pm.

Under-11 Nolan Jewellers League Division One

Highview Athletic v Bridge United, 11am.

Callan United v Deen Celtic A, 2.30pm.

Under-11 Nolan Jewellers League Division Two

Fort Rangers v Newpark, 11am.

Freebooters B v Callan United, 10.30am.

Deen Celtic B v Southend United, 1pm.

SUNDAY

St Canice’s Credit Union Premier Division

Evergreen A v Evergreen B, 11am.

Fort Rangers v Freebooters A, 11am.

Newpark A v Thomastown United A, 11am.

Lions A v Bridge United A, 2pm.

Division One

Clover United A v Southend United, 11am.

Freebooters B v Callan United, 2pm.

Stoneyford United v Newpark B, 2pm.

Eamonn Maher Coach Hire Division Two

Bridge United B v River Rangers, 2pm.

St Anne’s v Freshford Town, 2pm.

Brookville v Evergreen C, 2pm.

Thomastown United B v Highview Athletic A, 2pm.

Duiske Glass Division Three

Thomastown United C v Brookville B, 11am.

Castlewarren Celtic v Newpark C, 11am.

East End United B v Lions B, 11am.

Rico’s of Gowran Women’s Division

Freshford Town v Newpark, 11am.

St Kevin’s/Two-Mile Borris v Lions, 2pm.

Bridge United v East End United, 2pm.

Piltown v Clover United, 2pm.

Evergreen v Ballacolla, 2pm.

RESULTS

Youths’ Division

Thomastown United 0, Ormonde Villa 6.

Under-16 TC Tyres League

Evergreen A 3, Freebooters A 1.

Lions 0, Deen Celtic 2.

Ormonde Villa 3, Paulstown 06 1.

Under-14 Bennettsbridge Parts League Division One

Thomastown United 1, Southend United 4.

Lions 1, Freebooters A 2.

East End United 1, Fort Rangers 4.

Under-14 Bennettsbridge Parts League Division Two

Bridge United 1, Callan United 4.

Clover United 5, Brookville 2.

Freebooters B 3, Highview Athletic 0.

Under-12 Glanbia League Division One

Clover United 0, Evergreen A 8.

East End United 3, Fort Rangers 1.

Under-12 Glanbia League Division Two

Evergreen United 3, Freebooters B 1.

Highview Athletic 4, Lions 1.