Soccer Scoreboard

Fixtures and results from the Kilkenny soccer scene

Fixtures and results from the Kilkenny soccer scene

SATURDAY

Youths’ Division (2pm)

Newpark v Fort Rangers.

Evergreen v Deen Celtic.

Thomastown United v Ormonde Villa.

Under-16 TC Tyres League Division One

Lions v Deen Celtic, 11am.

Spa United v Evergreen B, 11am.

Evergreen A v Freebooters A, 11am.

Ormonde Villa v Paulstown 06, 11am.

Freebooters B v Clover United, 11am.

Under-14 Bennettsbridge Parts League Division One

East End United v Fort Rangers, 11am.

Lions v Freebooters A, 1pm.

Deen Celtic v Evergreen A, 2pm.

Thomastown United v Southend United, 1.30pm.

Under-14 Bennettsbridge Parts League Division Two

Freebooters B v Highview Athletic, 1.30pm.

Newpark v Evergreen B, 11am.

Clover United v Brookville, 1.30pm.

Bridge United v Callan United, 1pm.

Under-12 Glanbia League Division One

Thomastown United v Freebooters A, 11am.

East End United v Fort Rangers, 1pm.

Clover United v Evergreen A, 11am.

Under-12 Glanbia League Division One

Paulstown 06 v Evergreen City, 11am.

Evergreen United v Freebooters B, 11am.

East End United B v Castlewarren Celtic, 2.30pm.

Highview Athletic v Lions, 11am.

Under-12 K&DL Macron Girls’ League

Evergreen v East End United, 1.30pm.

Thomastown United v Freebooters, 2.30pm.

Newpark v Lions, 1.30pm.

Under-10 Barnaville Print & Graphics Games

Deen Celtic Blacks v East End United Greens, 11am.

Deen Celtic Reds v East End United Yellows, 11am.

Freebooters A v Bridge United Blues, 10.30am.

Paulstown 06 v Stoneyford United, 1pm.

Lions v Bridge United Yellows, 2.30pm.

Highview Athletic v Evergreen City, 1pm.

Evergreen Athetic v Fort Rangers, 1pm.

Clover United A v Freebooters B, 11am.

Clover United B v Freebooters C, 12 noon.

Thomastown United v Evergreen United, 2pm.

RESULTS

St Canice’s Credit Union Premier Division

Thomastown United A 1, Freebooters A 2.

East End United A 0, Evergreen B 1.

Fort Rangers 0, Lions A 2.

Division One

Callan United 2, Stoneyford United 2.

Spa United 0, Tullaroan 2.

Freebooters B 2, Deen Celtic A 2.

Eamonn Maher Coach Hire Division Two

Bridge United B 2, Freshford Town 4.

St Anne’s 3, Thomastown United B 4.

Brookville 2, River Rangers 3.

Duiske Glass Division Three

Brookville B 1, East End United B 4.

Lions B 1, Castlewarren Celtic 4.

St John’s 1, Thomastown United C 4.

Rico’s of Gowran Women’s Division

Evergreen 4, Bridge United 1.

Freshford Town 5, Ballacolla 0.

Lions 1, East End United 8.

Tullaroan 6, St Kevin’s/Two-Mile Borris 0.

FAI Junior Cup

Mervue United 1, Evergreen 0.

Youths’ Division

Clover United 2, Ormonde Villa 2.

Fort Rangers 1, Deen Celtic 2.

Under-17 TC Tyres League

Clover United 1, Evergreen A 2.

Freebooters 3, Callan United 1.

Southend United 2, Evergreen B 3.

Under-15 St Canice’s Credit Union League

Evergreen B 0, Bridge United 4.

Ormonde Villa 0, Thomastown United 4.

Under-14 Macron K&DL Girls’ League

Lions 0, Evergreen A 0.

Thomastown United 1, Freebooters A 2.

Under-14 Bennettsbridge Parts League Division Two

Newpark 3, Clover United 5.

Under-13 Kilkenny People League Division One

Deen Celtic 4, Freebooters B 2.

Evergreen A 0, Freebooters A 3.

Under-13 Kilkenny People League Division Two

Evergreen United 5, Stoneyford United 1.

Thomastown United 1, Evergreen City 2.

Callan United 2, Highview Athletic 2.

Under-11 Nolan Jewellers League Division One

Evergreen A 4, Lions 0.

Deen Celtic A 0, Bridge United 4.

Freebooters A 4, Thomastown United 5.

Under-11 Nolan Jewellers League Division Two

Deen Celtic B 4, Freshford Town 2.

Clover United 5, Freebooters B 1.

Newpark 4, Evergreen City 1.