Soccer Scoreboard

Umbro Kilkenny & District League

Umbro Kilkenny & District League

Saturday

Duiske Glass Division Three

St John’s B v Bridge United B, 5pm.

Leinster Youths’ Cup

Evergreen v Wexford Youths, 11am.

Youths’ League Division One

Freebooters v Thomastown United, 2.30pm.

Youths’ League Division Two (2.30pm)

Lions v Callan United.

Deen Celtic v Newpark United.

U-8 Barnaville Print & Graphics League

Fort Rangers v Freebooters, 11am.

Bridge United v Thomastown United, 11am.

Lions v Deen Celtic, 12.30pm.

U-10 Barnaville Print & Graphics League

Callan United v Bridge United, 2.30pm.

East End United v Fort Rangers, 1pm.

Deen Celtic Hawks v Evergreen City, 2pm.

Deen Celtic Eagles v Evergreen United, 2pm.

Freebooters A v Newpark, 2pm.

Freebooters B v Thomastown United, 3pm.

Lions v Clover United, 11am.

Highview Athletic v Paulstown 06, 1pm.

U-12 SFAI Danone Cup

Clonmel Celtic v Freebooters, 12 noon.

U-12 Glanbia League Division One (11am)

Deen Celtic v Evergreen  A.

East End United v Freshford Town.

U-12 Glanbia League Division Two

Callan United v Evergreen City, 1pm. 

Freebooters B v Paulstown 06, 3pm.

U-12 Glanbia League Division Three (11am)

Evergreen United v Thomastown United B.

Highview Athletic v Freebooters C.

U-14 SFAI Cup

St Michael’s v Ormonde Villa, 1.30pm.

U-14 Bennettsbridge Parts League Division Two

Callan United v Fort Rangers, 11am.

Freshford Town v Deen Celtic, 2pm.

Freebooters B v Paulstown 06, 1.30pm.

U-16 SFAI Cup

Freebooters v Ballinroad, 11am.

Bunclody v Evergreen, 1pm.

St Michael’s v Bridge United, 11.30am.

Ormonde Villa v Bohemians, 11am.

U-16 TC Tyres League Division Two (11am)

Freshford Town v Clover United.

Southend United v Freebooters B.

RESULTS

Leinster Junior Cup

Thomastown United 3, Blessington 4.

Newpark United 5, Suncroft 1.

Southend United 1, Edenderry Town 3.

Stoneyford United 2, The Woods 3.

Evergreen 5, St Joseph’s 3.

Lions 3, CK United 2.

Bridge United 3, Swords Celtic 4.

Freebooters 4, Duncannon 1.

Sandyhill Shangan A 6, East End United 0.

Greenhills Greenpark 1, Fort Rangers 2.

New Oak B 3, AC Kilkenny 1.

Division One

Callan United 0, Spa United 2.

Eamonn Maher Coach Hire Division Two

Tullaroan 0, St John’s 0.

Freshford Town 4, Brookville 4.

Division Three

Bridge United B 1, Orchard Rovers 0.

Pat Maher Shield

Clover United A 2, Clifden United 0.

Women’s Shield

Gowran 0, Southend United 8.

East End United 1, Urlingford 0.

Deen Celtic 0, Evergreen 2.

Henderson Youths’ Shield

Lions 2, Fort Rangers 6.

Deen Celtic 0, Thomastown United 2.

Freshford Town 3, Bridge United 0.

U-17 TC Tyres League Division One

Bridge United 2, Ormonde Villa 3.

Thomastown United 1, Clover United 3.

U-17 TC Tyres League Division Two

East End United 9, Paulstown 06 0.

Lions 4, Evergreen B 2.

U-15 St Canice’s Credit Union League Division One

Bridge United 0, Freshford Town 3.

Freebooters A 2, Evergreen A 3.

U-15 St Canice’s Credit Union League Division Two

East End United 5, Deen Celtic 6.

Thomastown United 5, Freebooters B 0.

U-13 Kilkenny People League Division Two

Callan United 4, Highview Athletic 1.

Clover United 1, Bridge United 5.

U-11 Nolan Jewellers League Division Three

Lions 2, Newpark 6.