Soccer Scoreboard

Umbro Kilkenny & District League

Umbro Kilkenny & District League

Saturday

Youths’ League Division One (2pm)

Clover United v Fort Rangers.

Freebooters v Thomastown United.

Youths’ Division Two (2pm)

Deen Celtic v Freshford Town.

Newpark v Callan United.

U-8 Barnaville Print & Graphics League

Lions v Bridge United, 1pm.

Freebooters A v Fort Rangers, 2pm.

Freebooters B v Thomastown United, 2pm.

U-10 Barnaville Print & Graphics League

East End United v Callan United, 1pm.

Lions v Thomastown United, 12 noon.

Evergreen City v Freebooters B, 11am.

Evergreen United v Bridge United, 12 noon.

Newpark v Paulstown 06, 12 noon.

Deen Celtic Eagles v Clover United, 2pm.

Deen Celtic Hawks v Highview Athletic, 2pm.

Fort Rangers v Freebooters A, 11am.

K&DL Girls’ U-11 League

East End United v Thomastown United, 11am.

Lions v Freebooters, 3pm.

U-11 Nolan Jewellers League Division Three

Lions v Southend United, 2pm.

U-12 Glanbia League Division One

East End United v Freebooters A, 11am.

Freshford Town v Evergreen A, 1pm.

U-12 Glanbia League Division Two (1pm)

Paulstown 06 v Evergreen City.

Bridge United v Freebooters B.

U-12 Glanbia League Division Three (11am)

Highview Athletic v Lions.

Thomastown United v Evergreen United.

U-14 Bennettsbridge Parts League Division One (11am)

Thomastown United v Evergreen A.

Bridge United v Freebooters A.

U-14 Bennettsbridge Parts League Division Two (11am)

Callan United v Freebooters B.

Paulstown 06 v Evergreen B.

Freshford Town v Fort Rangers.

K&DL Girls’ U-15 League

Freebooters v Thomastown United, 11am.

U-16 TC Tyres League Division Two (11am)

Evergreen B v Southend United.

Clover United v Freshford Town.

U-17 FAI Cup

Evergreen A v Tramore, 2pm.

Sunday

Leinster Senior Cup

Tolka Rovers v Evergreen, 2pm.

St Canice’s Credit Union Premier Division (11am)

Bridge United A v Freebooters B.

Fort Rangers v Clover United A.

Freebooters A v Lions A.

Division One (11am)

Stoneyford United v Newpark A.

Spa United v East End United A.

Callan United v Southend United.

Eamonn Maher Coach Hire Division Two

Evergreen C v Tullaroan, 11am.

River Rangers v Freshford Town, 11am.

Thomastown United B v Clifden United, 2pm.

Lions B v Newpark B, 2pm.

Division Three (2pm)

AC Kilkenny B v St John’s B.

Orchard Rovers v Bridge United B.

East End United B v Highview Athletic B.

Monday

U-16 TC Tyres League Division One
Freebooters A v Ormonde Villa, 7pm.

RESULTS

FAI Junior Cup

Crettyard United 3, Lions 1.

Leinster Junior Cup

Evergreen 2, St Kevin’s Boys 1 (AET).

Collinstown 4, Freebooters 1.

Women’s Leinster Junior Cup

Evergreen 1, Leixlip United 3 (AET)

St Canice’s Credit Union Premier Division

Fort Rangers 0, Thomastown United A 2.

Division One

Newpark A 1, AC Kilkenny A 0.

Eamonn Maher Coach Hire Division Two

Brookville 1, Newpark B 3.

Thomastown United B 4, St John’s 2.

Clifden United 2, Freshford Town 3.

Tullaroan 4, River Rangers 1.

Division Three

Highview Athletic B 0, St Anne’s 2.

Women’s Division One

East End United 1, Tullaroan 2.

Women’s Division Two

Southend United 2, Lions 2.

Leinster Youths (U-19) Cup

Thomastown United 2, Freshford Town 3.

Freebooters w/o, Drumcondra scr.

Youths’ League Division Two

Callan United 2, Lions 4.