Soccer Scoreboard

All the fixtures and results from the Kilkenny soccer scene

All the fixtures and results from the Kilkenny soccer scene

FRIDAY

U-10 Barnaville Print & Graphics Games

Freebooters B v Evergreen Athletic, 7.15pm.

SATURDAY

FAI Youths’ Inter-League

Kilkenny & DL v Tipp SDL, 2pm.

U-16 TC Tyres League Division One

Spa United v Freebooters B, 10.30am.

Deen Celtic v Ormonde Villa, 10.30am.

Lions v Highview Athletic, 1pm.

Freebooters A v Clover United, 10.30am.

Paulstown 06 v Evergreen A, 10.30am.

U-15 St Canice’s Credit Union League

Callan United v Thomastown United, 2.30pm.

U-14 Bennettsbridge Parts League Division One (10.30am)

Evergreen A v Freebooters A.

Thomastown United v Deen Celtic.

Southend United v Fort Rangers.

U-14 Bennettsbridge Parts League Division Two

Evergreen B v Freebooters B, 1pm.

Brookville v Newpark FC, 1pm.

Bridge United v Highview Athletic, 10.30am.

Paulstown 06 v Clover United, 1pm.

U-13 Kilkenny People League Division Two

Thomastown United v Evergreen United, 12.45pm.

Evergreen City v Lions, 2.30pm.

U-12 K&DL Macron Girls’ League

Lions v Freebooters, 11am.

Newpark v East End United, 1pm.

U-12 Glanbia League Division One (11am)

Clover United v East End United A.

Evergreen A v Deen Celtic.

Fort Rangers v Freebooters A.

U-12 Glanbia League Division Two

Castlewarren Celtic v Evergreen United, 11am.

Newpark FC v Paulstown 06, 11am.

Evergreen City v Freebooters B, 12.45pm.

East End United B v Lions, 2pm.

U-11 Nolan Jewellers League Division One

Freebooters A v Callan United A, 3pm.

U-11 Nolan Jewellers League Division Two

Callan United B v Fort Rangers, 1pm.

Clover United v Stoneyford United, 2.30pm.

Freebooters B v Evergreen B, 1.30pm.

Southend United v Freshford Town, 1pm.

Deen Celtic B v Newpark FC, 1.30pm.

U-10 Barnaville Print & Graphics Games

Freebooters C v Evergreen City, 10.30am.

Thomastown United v Lions, 2.30pm.

Deen Celtic Reds v Bridge United Blues, 11am.

Deen Celtic Blacks v Bridge United Yellows, 11am.

Fort Rangers v Evergreen United, 1pm.

Stoneyford United v Freebooters A, 11am.

Paulstown 06 v Highview Athletic, 2.30pm.

Clover United A v East End United Greens, 1pm.

Clover United B v East End United Yellows, 1pm.

SUNDAY

St Canice’s Credit Union Premier Division (11am)

Evergreen A v Bridge United A.

Newpark A v Evergreen B.

Division One (11am)

Callan United v Clover United A.

Spa United v Stoneyford United.

Deen Celtic A v Newpark B.

Eamonn Maher Coach Hire Division Two

River Rangers v Highview Ath A, 11am.

Evergreen C v Bridge United B, 2pm.

Pat Maher Shield

Castlewarren Celtic v Lions A, 11am.

Freshford Town v Southend United, 2pm.

FAI Junior Cup

Fort Rangers v Gorey Rangers, 11am.

St Peter’s v Freebooters, 2pm.

Thomastown United v Castle Villa, 2pm.

Rico’s of Gowran Women’s Division

Tullaroan v Freshford Town, 11am.

Ballacolla v Evergreen, 2pm.

East End United v Piltown, 2pm.

Lions v Newpark, 2pm.

St Kevin’s/Two-Mile Borris v Bridge United, 2pm.

SOCCER RESULTS

FAI Junior Cup

Fort Rangers 5, Arklow Town 1.
O’Neills Leinster Junior Cup

Mullingar Athletic 1, Deen Celtic 3.

Leinster Women’s Inter-League

Kildare & DL 0, Kilkenny & DL 0.

Pat Maher Shield

East End United A 2, Spa United 3.

Evergreen A 4, Bridge United A 0.

Freebooters A 2, Clover United A 0.

St John’s 7, Highview Athletic A 0.
Tullaroan 1, Newpark A 5.

St Anne’s 5, Ballacolla 2.

Division One

Stoneyford United 1, Callan United 3.

Eamonn Maher Coach Hire Division Two

Brookville 2, Thomastown United B 1.

Freshford Town 4, Evergreen C 0.
Duiske Glass Division Three

Newpark C 14, Brookville B 0.

U-17 TC Tyres League

Callan United 0, East End United 0.

Freebooters 6, Evergreen B 0.

U-15 St Canice’s Credit Union League

Freebooters A 2, Freebooters B 1.

Callan United 1, Freebooters B 6.

Brookville 2, Bridge United 7.

Evergreen A 3, Evergreen B 0.

Ormonde Villa 4, Freshford Town 1.

Thomastown United 5, Freebooters A 3.

U-14 Bennettsbridge Parts League Division One

Lions 2, Southend United 3.

East End United 3, Evergreen A 1.

U-13 Kilkenny People League Division One

Freebooters B 2, Evergreen A 4.

Bridge United 1, Freebooters A 5.

U-12 Glanbia League Division One

Deen Celtic 6, Thomastown United 2.

Fort Rangers 0, East End United 0.

Evergreen A 5, Clover United 2.

U-12 Glanbia League Division Two

Lions 3, Evergreen City 1.

East End United B 1, Paulstown 06 1.

Highview Athletic 2, Newpark 2.

Castlewarren Celtic 3, Freebooters B 2.

U-11 Nolan Jewellers League Division One

Bridge United 2, Lions 2.

Thomastown United 5, Callan United 1.
Evergreen A 2, Highview Athletic 0.

Freebooters A 2, Deen Celtic A 1.

U-11 Nolan Jewellers League Division Two

Evergreen City 4, Newpark 2.

Southend United 1, Clover United 2.

Freshford Town 7, Freebooters B 0.

Stoneyford United 5, Deen Celtic B 0.