Kilkenny Soccer Scoreboard

editorial image
All the fixtures and results from the Kilkenny & District League

All the fixtures and results from the Kilkenny & District League

FRIDAY

U-14 Bennettsbridge Parts League Division One

Freebooters A v Deen Celtic, 7.15pm.

SATURDAY

FAI Youths’ Inter-League

Kilkenny & District League v Wexford, Derdimus 2pm.

U-16 SFAI CUP

Wexford Albion v Freebooters, 1pm.

U-16 TC Tyres League

Ormonde Villa v Castlewarren Celtic, 11am.

Deen Celtic v Evergreen B, 3pm.

Brookville v Freebooters B, 11am.

Thomastown United v Evergreen A, 3pm.

U-14 FAI Umbro Women’s Cup

Evergreen v Thomastown United, 2pm.

U-14 K&DL Girls’ League

Lions v Bridge United, 3pm.

U-14 SFAI CUP

North End United v Thomastown United, 1pm.

U-14 Bennettsbridge Parts League Division One

Freshford Town v Evergreen A, 11am.

Lions v East End United, 11am.

U-14 Bennettsbridge Parts League Division Two

Evergreen United v Freebooters B, 1.15pm.

Castlewarren Celtic v Bridge United, 1pm.

Callan United v Highview Athletic, 11am.

Clover United v Thomastown United B, 11am.

Stoneyford United v Evergreen City, 11am.

U-12 SFAI Cup

Carrick United v Freebooters A, 11.30am.

Clonmel Celtic v Evergreen A, 12.30pm.

U-12 Glanbia League Division One

Clover United v Bridge United, 2.30pm.

Deen Celtic v Thomastown United, 11am.

U-12 Glanbia League Division Two

Deen Celtic B v Freshford Town, 1pm.

Highview Athletic v Fort Rangers, 3pm.

Newpark v Southend United, 11am.

Bridge United B v Freebooters B, 1pm.

Freebooters C v Callan United, 11am.

U-10 Barnaville Print & Graphics SSG

Deen Blacks v Evergreen City, 2pm.

Thomastown United B v Callan United, 11am.

Thomastown A v East End United, 12 noon.

Evergreen Town v Highview Ath, 11am.

Fort Rangers v Freebooters B, 11am.

Stoneyford United v Freebooters C, 3pm.

Bridge United A v Paulstown 06, 11am.

Bridge United B v Thomastown C, 12 noon.

Deen Celtic Reds v Evergreen Ath, 1pm.

Evergreen Rovers v Lions A, 12 noon.

Evergreen United v Lions B, 12 noon.

SUNDAY

St Canice’s Credit Union Premier Division

Thomastown United A v Spa United, 11am.

Lions A v Newpark A, 11am.

Division One

Clover United A v Fort Rangers, 11am.

Newpark B v Tullaroan, 2pm.

Eamonn Maher Coach Hire Division Two

River Rangers v Deen Celtic, 11am.

St Mary’s v Bridge United B, 2pm.

Ormonde Villa v Lions B, 2pm.

Freebooters B v Evergreen C, 2pm.

Duiske Glass Division Three

Castlewarren Celtic v St John’s, 11am.

Highview Athletic v Clover United B, 2pm.

Callan United B v Ballacolla, 2pm.

Freshford Town B v Thomastown United C, 2pm.

FAI Junior Cup

Hanover Harps v Freebooters, 11am.

New Ross Celtic v Freshford Town, 2pm.

Rico’s of Gowran Ladies Shield

Lions v Freebooters, 2pm.

U-17 FAI Cup

Freebooters v Tramore, 2pm.

U-14 Leinster Women’s Cup

Cloughbawn v Freebooters, 2pm.

SOCCER RESULTS

St Canice’s Credit Union Premier Division

Freebooters A 0, Bridge United A 1.

Callan United 3, Lions A 0.

Thomastown United A 3, Newpark A 0.

Division One

Fort Rangers 1, Brookville 0.

Stoneyford United 5, Tullaroan 1.

Eamonn Maher Coach Hire Division Two

Bridge United B 2, Evergreen C 3.

Lions B 1, River Rangers 4.

Deen Celtic A 2, Freebooters B 6.

Duiske Glass Division Three

Brookville B 1, St Anne’s 4.

FAI Junior Cup

Freshford Town 9, Derry Rovers 0.

Spa United 0, Evergreen 10.

Rico’s of Gowran Women’s Shield

Tullaroan 5, Lions 1.

U-17 TC Tyres League

Freebooters A 3, Evergreen B 0.

Freebooters B 0, Evergreen A 3.

Lions 3, Spa United 4.

U-16 Leinster Women’s Cup

Peamount United B 6, Freebooters 1.

U-15 St Canice’s Credit Union League

Brookville 1, Thomastown United 6.

Clover United 3, Callan United 1.

Lions 3, Evergreen B 2.

Freebooters A 1, Evergreen A 3.

U-13 SFAI Cup

Dungarvan United 4, Evergreen A 6.

U-13 Kilkenny People League Division One

East End United 5, Highview Athletic 2.

Thomastown United A 2, Newpark 2.

U-13 Kilkenny People League Division Two

Evergreen City 2, Thomastown United B 2.

Bridge United 4, Freebooters 0.

Evergreen United 1, Deen Celtic 5.

U-12 Leinster Women’s Cup

Freebooters 1, Mucklagh 4.

U-12 K&DL Girls’ League

East End United 1, Thomastown United 6.

Evergreen A 4, Callan United 1.

Newpark 5, Lions 1.

U-11 Nolan Jewellers SSG Group A

Lions 1, Evergreen Athletic 10.

Bridge United A 5, Fort Rangers 1.

East End United 4, Clover United 0.

Thomastown United Blue 3, Freebooters A 1.

U-11 Nolan Jewellers SSG Group B

Freebooters Whites 0, Evergreen City 4.

Callan United 1, Bridge United B 6.

Evergreen United 4, Deen Celtic B 4.