Soccer Scoreboard

Photo: Michael Brophy
All the fixtures and results from the Kilkenny & District League

All the fixtures and results from the Kilkenny & District League

FRIDAY

Under-15 St Canice’s Credit Union League

Freebooters A v Callan United, 7.15pm.

SATURDAY

Youths’ Division One

Clover United v Bridge United, 2pm.

Youths’ Division Two

Deen Celtic v Fort Rangers, 2pm.

Thomastown United v Newpark United, 2pm.

FAI Youths’ Cup

Moyne v Evergreen, 2pm.

Under-16 TC Tyres League

Evergreen A v Evergreen B, 11am.

Freebooters A v Paulstown 06, 11am.

Highview Athletic v Clover United, 11am.

Ormonde Villa v Lions, 11am.

Spa United v Deen Celtic, 11am.

Under-14 Bennettsbridge Parts League Division One

Thomastown United v Fort Rangers, 11am.

Freebooters A v Southend United, 1pm.

Deen Celtic v Evergreen A, 1.30pm.

Lions v East End United, 1.30pm.

Under-14 Bennettsbridge Parts League Division Two

Clover United v Evergreen B, 11am.

Highview Athletic v Paulstown 06, 1pm.

Brookville v Callan United, 1.30pm.

Freebooters B v Bridge United, 1.30pm.

Under-12 Girls’ Leinster Cup

Freebooters v Mullingar, 2.30pm.

Under-12 K&DL Macron Girls’ League

Thomastown United v Freebooters B, 11am.

Newpark v Lions, 12 noon.

Evergreen v East End United, 2.30pm.

Under-12 Glanbia League Division One

Deen Celtic v Freebooters A, 11am.

Evergreen A v East End United, 11am.

Thomastown United v Fort Rangers, 1pm.

Under-12 Glanbia League Division Two

Newpark v Highview Athletic, 11am.

Evergreen United v East End United B, 12.45pm.

Paulstown 06 v Freebooters B, 1pm.

Evergreen City v Lions, 2.30pm.

Under-11 Nolan Jewellers League Division Two

Stoneyford United v Southend United, 10.30am.

Under-10 Barnaville Print & Graphics Small-Sided Games

Freebooters B v Evergreen, 10.30am.

Freebooters C v Evergreen Celtic, 10.30am.

Stoneyford United v Paulstown 06, 12 noon.

Bridge United Blues v East End United Yellows, 1pm.

Bridge United Yellows v East End United Greens, 1pm.

Clover United A v Deen Celtic Reds, 1pm.

Clover United B v Deen Celtic Blacks, 2pm.

Evergreen City v Fort Rangers, 2pm.

Thomastown United v Freebooters C, 2pm.

Highview Athletic v Evergreen Athletic, 2.30pm.

SUNDAY

St Canice’s Credit Union Premier Division

Bridge United A v Thomastown United A, 11am.

Division One

Callan United v Southend United, 11am.

Clover United A v Freebooters B, 2pm.

Tullaroan v Deen Celtic A, 2pm.

Eamonn Maher Coach Hire Division Two

River Rangers v Freshford Town, 11am.

Thomastown United B v Brookville, 2pm.

Duiske Glass Division Three

Castlewarren Celtic v Brookville B, 11am.

Newpark C v East End United B, 2pm.

Pat Maher Shield

Newpark A v Lions A, 11am.

St Anne’s v Highview Athletic A, 11am.

O’Neills Leinster Junior Cup

Evergreen v Sheriff YC, 2pm.

Rico’s of Gowran Women’s Division

Piltown v Newpark, 11am.

Ladies Shield

East End United v Tullaroan, 11am.

Freshford Town v Lions, 2pm.

RESULTS

St Canice’s Credit Union Premier Division

Thomastown United A 1, East End United A 0.

Fort Rangers 1, Evergreen B 4.

Division One

Stoneyford United 2, Clover United A 3.

Eamonn Maher Coach Hire Division Two

Bridge United B 2, Evergreen C 5.

Pat Maher Shield

Freshford Town 5, Spa United 1.

Evergreen A 2, Freebooters A 1.

Rico’s of Gowran Women’s Division

East End United 2, Evergreen 0.

Leinster Under-18 Cup

Evergreen 2, Willow Park 4.

FAI Under-17 Cup

Evergreen 1, Mervue United 2.

Under-17 TC Tyres League

Callan United 6, Southend United 3.

Evergreen B 0, Freebooters 7.

Under-16 TC Tyres League

Lions 4, Paulstown 06 1.

Under-15 St Canice’s Credit Union League

Freebooters A 2, Evergreen A 0.

Callan United 5, Brookville 3.

Bridge United 1, Thomastown United 2.

Deen Celtic 2, Freebooters B 5.

Under-14 Bennettsbridge Parts League Division One

Evergreen A 0, Southend United 1.

Freebooters A 3, Thomastown United 2.

Under-13 Kilkenny People League Division One

Bridge United 0, Deen Celtic 5.

Evergreen A 3, Freebooters B 1.

Under-13 Kilkenny People League Division Two

Evergreen United 3, Highview Athletic 0.

Stoneyford United 0, Evergreen City 4.

Under-11 Nolan Jewellers League Division One

Bridge United 0, Freebooters A 2.

Evergreen A 3, Callan United 0.

Under-11 Nolan Jewellers League Division Two

Deen Celtic B 1, Clover United 3.

Fort Rangers 5, Callan United B 0.

Stoneyford United 7, Evergreen City 0.

Southend United 6, Freebooters B 1.