Soccer Scoreboard

editorial image
This week’s fixtures from the Kilkenny & District League

This week’s fixtures from the Kilkenny & District League

SATURDAY

Youths’ League

Callan United v Newpark United, 2pm.

O’Neills Leinster Youths’ Cup

Freebooters v Clane, 2pm.

Under-16 TC Tyres League

Evergreen B v Evergreen A, 10.30am.

Brookville v Freshford Town, 11am.

Deen Celtic v Castlewarren Celtic, 11am.

Ormonde Villa v Callan United, 11am.

Thomastown United v Freebooters A, 11am.

Under-14 K&DL Girls’ League

Lions v Freebooters, 1pm.

Evergreen v Bridge United, 2pm.

Under-14 Bennettsbridge Parts League Division One

Evergreen A v East End United, 12.15pm.

Deen Celtic v Freshford Town, 1pm.

Under-14 Bennettsbridge Parts League Division Two

Thomastown United B v Castlewarren Celtic, 1pm.

Clover United v Callan United, 1.30pm.

Highview Athletic v Stoneyford United, 1.30pm.

Evergreen City v Evergreen United, 2pm.

Under-13 Kilkenny People League Division One

Lions v Stoneyford United, 11am.

Under-12 Glanbia League Division One

Evergreen A v Thomastown United, 11am.

Freebooters A v Deen Celtic A, 11am.

Bridge United v Clover United, 12.30pm.

Under-12 Glanbia League Division Two

Callan United v Fort Rangers, 11am.

Freshford Town v Newpark, 1pm.

Bridge United B v Deen Celtic B, 2.30pm.

Under-10 Barnaville Print & Graphics SSG

Evergreen City v Evergreen United, 10am.

Evergreen Town v Freebooters B, 10am.

East End United v Deen Celtic Blacks, 11am.

Fort Rangers v Thomastown United C, 11am.

Paulstown 06 v Freebooters C, 11am.

Stoneyford United v Freebooters D, 11am.

Lions A v Bridge United Blues, 12 noon.

Lions B v Bridge United Yellows, 12 noon.

Callan United v Freebooters A, 1pm.

Deen Celtic Reds v Clover United, 2pm.

Evergreen Athletic v Thomastown United B, 2pm.

Evergreen Rovers v Thomastown United A, 2pm.

SUNDAY

St Canice’s Credit Union Premier Division

Newpark A v Lions A, 11am.

Bridge United A v Spa United, 2pm.

Rico’s of Gowran Division One

Brookville v Fort Rangers, 11am.

Freshford Town v Tullaroan, 11am.

Eamonn Maher Coach Hire Division Two

St Mary’s v Ormonde Villa, 11am.

The Brógmaker Division Three

Highview Athletic A v Callan United B, 11am.

Ballacolla v Brookville B, 2pm.

Clover United B v Freshford Town B, 2pm.

Pat Maher Shield semi-finals

Stoneyford United v Thomastown United A, 10.30am.

Evergreen B v Evergreen A, 11am.

O’Neills Leinster Junior Cup

River Valley Rangers v Freebooters, 1pm.

Rico’s of Gowran Ladies Shield

Newpark v Tullaroan, 2pm.

FAI Youths’ Cup

Villa v Evergreen A, 2pm.

Under-12 Glanbia League Division Two

Evergreen City v Southend United, 11am.

MONDAY

Under-14 Bennettsbridge Parts League Division One

Freebooters A v Thomastown United A, 7.15pm.

SOCCER RESULTS

St Canice’s Credit Union Premier Division

Lions A 3, Callan United 1.

Freebooters A 1, Thomastown United A 1.

Newpark A 5, Spa United 0.

Rico’s of Gowran Division One

Newpark B 0, Freshford Town 4.

Brookville 0, Stoneyford United 2.

Fort Rangers 0, Clover United A 1.

Eamonn Maher Coach Hire Division Two

St Mary’s 1, Freebooters B 4.

The Brógmaker Division Three

Clover United B 4, Brookville B 2.

St John’s 0, Callan United B 1.

Castlewarren Celtic 5, St Anne’s 0.

Freshford Town B 0, Highview Athletic 4.

FAI Junior Cup

Evergreen A 3, Kilmacrennan 1.

Youths’ League

Newpark 2, Freebooters 4.

Ormonde Villa 1, Evergreen A 2.

Under-17 TC Tyres League

Freebooters B 1, Highview Athletic 3.

Paulstown 06 4, Evergreen B 2.

Evergreen A 3, Fort Rangers 0.

Lions 1, Freebooters A 9.

Spa United 6, Ormonde Villa 0.

Under-16 FAI Women’s Challenge Cup

Evergreen 0, Shelbourne 4.

Under-15 SFAI Inter-League

Midlands League 2, Kilkenny & DL 2.

Under-15 St Canice’s Credit Union League

Clover United 1, Thomastown United 5.

Evergreen A 8, Lions 2.

Paulstown 06 1, Brookville 6.

Southend United 1, Callan United 2.

Freebooters A 3, Evergreen B 1.

Under-13 SFAI Inter-League

Kilkenny & DL 7, North East Counties 2.

Under-13 Kilkenny People League Division One

East End United 0, Thomastown United A 2.

Lions 0, Evergreen A 3.

Stoneyford United 4, Highview Athletic 0.

Under-13 Kilkenny People League Division Two

Thomastown United B 3, Evergreen United 1.

Bridge United 5, Paulstown 06 1.

Callan United 0, Freebooters 8.

Deen Celtic 5, Evergreen City 0.

Under-12 SFAI Inter-League

Kilkenny & DL 3, North East Counties 0.

Under-12 K&DL Girls’ League

Evergreen A 0, East End United 0.

Lions 2, Newpark 2.

Freebooters A 3, Callan United 0.

Under-12 Glanbia League Division Two

Highview Athletic 5, Newpark 3.

Under-11 Nolan Jewellers SSG Group A

Clover United 1, Evergreen Athletic 5.

East End United 2, Bridge United A 1.

Fort Rangers 0, Deen Celtic A 6.

Freebooters A 2, Lions 1.

Under-11 Nolan Jewellers SSG Group B

Deen Celtic B 4, Callan United 5.

Evergreen United 2, Paulstown 06 4.

East End United B 2, Bridge United B 0.

Highview Athletic 0, Freebooters B 3.

Stoneyford United 7, Freebooters Whites 0.