Soccer Scoreboard

Umbro Kilkenny & District League

Umbro Kilkenny & District League

Friday

Under-11 K-Bowl Division One

Freebooters A v Ormonde Villa, 6.30pm.

Saturday

Under-11 K-Bowl Division One

Evergreen A v Fort Rangers, 11am.

Under-11 Nolan Jewellers Division Two

Callan United v Deen Celtic, 1pm.

Evergreen B v Lions, 1pm.

Under-11 Nolan Jewellers Division Three

Freebooters C v Evergreen C, 3pm.

Thomastown United B v Stoneyford United, 1pm.

Under-13 Kilkenny People League Division One

Bridge United v Thomastown United, 11am.

Clover United v Ormonde Villa, 11am.

Deen Celtic v Freshford Town, 2pm.

Under-13 Kilkenny People League Division Two

Freebooters B v Evergreen B, 1.30pm

Lions v Stoneyford United, 11am.

Under-15 St Canice’s Credit Union League Division Two

Deen Celtic v Evergreen B, 11am.

Under-17 Umbro League (11am)

Ormonde Villa v Bridge United.

Fort Rangers v Evergreen.

East End United v Deen Celtic.

Under-19 Henderson Shield quarter-finals (all 2.30pm)

Freebooters v River Rangers.

Thomastown United v Evergreen A.

Clover United v Newpark/Ormonde Villa.

Evergreen B v Highview Athletic.

Sunday

St Canice’s Credit Union Premier Division

Evergreen B v Evergreen A, 11am.

Freebooters B v East End United A, 2.30pm.

Fort Rangers v Freebooters A, 11am.

Lions A v Deen Celtic A, 11am.

Division One (11am)

AC Kilkenny A v Callan United.

Freshford Town v Stoneyford United.

Thomastown United A v Newpark United A.

Eamonn Maher Coach Hire Division Two

East End United B v Brookville, 11am.

Urlingford FC v Clifden United, 2.30pm.

Gowran FC v Lions B, 2.30pm.

Highview Athletic A v Thomastown United B, 2.30pm.

Duiske Glass Division Three

Deen Celtic B v Orchard Rovers, 2.30pm.

Bridge United B v St John’s, 2.30pm.

St Anne’s v Highview Athletic B, 11am.

AC Kilkenny B v Evergreen C, 2.30pm.

Newpark United B v Clover United B, 2.30pm.

Under-11 K-Bowl Division One

Bridge United v East End United, 11.30am.

Under-15 St Canice’s Credit Union League Division One

Freebooters B v Evergreen A, 11am.

Monday

Under-13 Kilkenny People League Division One

Freebooters A v Evergreen A, 7pm.

RESULTS

Pat Maher Shield

Callan United 2, Stoneyford United 2

AET - Stoney won 3-1 on pens.

St Anne’s 0, Evergreen A 7.

Tullaroan 1, Freshford Town 1

AET - Tullaroan won 4-1 on pens.

Urlingford FC 1, Evergreen B 4.

Deen Celtic 2, Fort Rangers 2

AET - Deen won 6-4 on pens.

Thomastown United 3, River Rangers 3

AET - Thomastown won 4-2 on pens.

Freebooters B 7, Gowran FC 0.

Newpark United 3, Brookville 1.

Clover United 4, Spa United 1.

East End United 4, Lions 1.

Highview Athletic 6, St John’s 1.

Under-19 Henderson Shield

Lions 0, Evergreen B 3.

Under-12 Marble City Fireplaces Division One

East End United 2, Evergreen A 2.

Under-12 Glanbia Division Two

Callan United 3, Deen Celtic 2.

Evergreen B 0, Freebooters B 5.

Under-14 MacDonagh Junction Division One Clover United 0, Evergreen A 2.

Under-16 TC Tyres League Division One

Bridge United 0, Evergreen A 5.

Clover United 3, Evergreen B 0.

Thomastown United 3, Lions 1.

Freebooters 4, Evergreen C 0.