Soccer Scoreboard

Umbro Kilkenny & District League

Umbro Kilkenny & District League

Saturday

Henderson Youths’ Shield (2pm)

Freshford Town v Thomastown United.

Callan United v Evergreen A.

Fort Rangers v Clover United.

Under-16 TC Tyres League Division One (11am)

Deen Celtic v Freebooters A.

Evergreen A v Bridge United.

Under-16 TC Tyres League Division Two (11am)

Evergreen B v Callan United.

Southend United v Freshford Town.

Freebooters B v Clover United.

Under-15 K&DL Girls’ League

Evergreen v Thomastown United, 2.30pm.

Under-14 Bennettsbridge Parts League Division One

Bridge United v Ormonde Villa, 11am.

Evergreen A v Thomastown United, 1pm.

Under-14 Bennettsbridge Parts League Division Two

Freebooters B v Evergreen B, 1.30pm.

Paulstown 06 v Freshford Town, 2pm.

Callan United v Deen Celtic, 11am.

Under-12 Glanbia League Division One (11am)

East End United v Freebooters A.

Evergreen A v Freshford Town.

Thomastown United v Deen Celtic.

Under-12 Glanbia League Division Two

Callan United v Paulstown 06, 1pm.

Freebooters B v Evergreen City, 1.30pm.

Under-12 Glanbia League Division Three

Thomastown United B v Lions, 1.30pm.

Evergreen United v Highview Athletic, 1pm.

Under-11 K&DL Girls’ League (1pm)

Thomastown United v Lions.

East End United v Freebooters.

Under-10 Barnaville Print & Graphics League

Bridge United v Highview Athletic, 1pm.

Newpark v Freebooters A, 11am.

Paulstown 06 v Freebooters B, 2pm.

Lions v Evergreen City, 12 noon.

Thomastown United v Evergreen United, 12.30pm.

Deen Celtic Eagles v Callan United, 12 noon.

Deen Celtic Hawks v Fort Rangers, 1pm.

Under-8 Barnaville Print & Graphics League

Thomastown United v Freebooters A, 2.30pm.

Bridge United v Freebooters B, 2pm.

Fort Rangers v Lions, 12 noon.

Sunday

Leinster Junior Cup

Evergreen v Ballymun United, 12.30pm.

St Canice’s Credit Union Premier Division (11am)

Lions A v Fort Rangers.

Thomastown United A v Freebooters A.

Freebooters B v Bridge United A.

Division One (11am)

Urlingford v Stoneyford United.

Spa United v Newpark A.

Callan United v East End United A.

Southend United v Highview Athletic A.

Eamonn Maher Coach Hire Division Two (2pm)

Tullaroan v Lions B.

Newpark B v River Rangers.

Thomastown United B v Brookville.

Division Three (2pm)

Highview Athletic B v Bridge United B.

AC Kilkenny B v St Anne’s.

East End United B v Orchard Rovers.

Women’s Division One

Tullaroan v Bridge United, 11am.

Women’s Division Two

Newpark v Southend United, 11am.

Results

St Canice’s Credit Union Premier Division

Thomastown United A 2, Bridge United A 0.

Clover United A 2, Lions A 1.

Evergreen A 4, Evergreen B 2.

Fort Rangers 1, Freebooters A 4.

Division One

East End United A 1, Southend United 1.

Highview Athletic A 2, Stoneyford United 1.

Newpark A 2, Callan United 2.

Spa United 2, AC Kilkenny A 1.

Eamonn Maher Coach Hire Division Two

Lions B 2, Thomastown United B 3.

St John’s 1, Evergreen C 6.

River Rangers 1, Tullaroan 2.

Women’s Division One

Tullaroan 6, Evergreen 3.

Women’s Division Two

Newpark 0, Lions 4.

Youths’ League Division One

Freebooters 4, Evergreen A 0.

Thomastown United 1, Fort Rangers 0.

Youths’ League Division Two

Lions 4, Newpark 2.

Under-17 TC Tyres League Division One

Clover United 3, Thomastown United 2.

Evergreen A 6, Ormonde Villa 2.

Under-17 TC Tyres League Division Two

East End United 2, Evergreen B 2.

Lions 8, Evergreen C 3.

Under-15 St Canice’s Credit Union League Division One

Freebooters A 5, Clover United 2.

Evergreen A 6, Bridge United 2.

Under-15 St Canice’s Credit Union League Division Two

Deen Celtic 7, Highview Athletic 2.

Evergreen B 2, Freebooters B 3.

Paulstown 06 1, Ormonde Villa 4.

Thomastown United 1, East End United 3.

Under-13 Kilkenny People League Division One

Freebooters A 1, Lions 2.

Evergreen A 5, Thomastown United 1.

Newpark A 0, Deen Celtic 3.

Southend United 1, East End United 2.

Under-13 Kilkenny People League Division Two

Newpark B 0, Highview Athletic 2.

Bridge United 4, Stoneyford United 0.

Callan United 0, Fort Rangers 3.

Clover United 6, Evergreen B 1.

Under-11 Nolan Jewellers League Division One

Evergreen A 5, Freebooters 1.

Thomastown United A 2, East End United 1.

Under-11 Nolan Jewellers League Division Two

Evergreen City 1, Clover United 1.

Fort Rangers 1, Deen Celtic 1.

Under-11 Nolan Jewellers League Division Three

Lions 3, Stoneyford United B 0.

Newpark 3, Freebooters B 0.

Stoneyford United A 1, Highview Athletic 4.