Soccer Scoreboard

Umbro Kilkenny & District League

Umbro Kilkenny & District League

Saturday

U-8 Barnaville Print & Graphics League

Bridge United v Fort Rangers, 2pm.

Freebooters A v Thomastown United, 3.30pm.

Freebooters B v Lions, 3.30pm.

U-10 Barnaville Print & Graphics League

Fort Rangers v Bridge United, 11am.

Freebooters B v Callan United, 2.30pm.

Freebooters A v Highview Athletic, 2.30pm.

Evergreen City v Paulstown 06, 1pm.

Evergreen United v Clover United, 2pm.

Newpark v East End United, 11am.

Deen Celtic Eagles v Lions, 11am.

Deen Celtic Hawks v Thomastown United, 11am.

U-12 SFAI Danone Cup

Kilmacthomas v Freebooters, 12 noon.

Evergreen A v St Paul’s, 11am.

Courtown Hibs v Thomastown United A, 1pm.

U-12 Glanbia League Division One

East End United v Freshford Town, 11am.

U-12 Glanbia League Division Two (1pm)

Paulstown 06 v Callan United.

Bridge United v Evergreen City.

U-12 Glanbia League Division Three (11am)

Highview Athletic v Evergreen United.

Lions v Freebooters C.

U-14 SFAI Cup

Thomastown United v St Michael’s, 11am.

U-14 Bennettsbridge Parts League Division One

Evergreen A v Ormonde Villa, 1pm.

Freebooters A v Bridge United, 11am.

U-14 Bennettsbridge Parts League Division Two

Callan United v Evergreen B, 2.30pm.

Fort Rangers v Freshford Town, 2pm.

Paulstown 06 v Freebooters B, 11am.

U-16 SFAI Cup

Villa v Evergreen A, 2pm.

Bridge United v Clonmel Celtic, 11am.

U-16 TC Tyres League Division Two (11am)

Southend United v Clover United.

Freshford Town v Callan United.

K&DL Girls’ U-11 League (1pm)

East End United v Lions.

Thomastown United v Freebooters.

K&DL Girls’ U-15 League (2.30pm)

Evergreen v Freebooters.

Thomastown United v Lions.

Youths’ League Division One (2pm)

Freebooters v Clover United.

Evergreen A v Fort Rangers.

Youths’ League Division Two (2pm)

Newpark v Lions.

Callan United v Deen Celtic.

Sunday

Leinster Junior Cup

Freebooters v Raheny United, 11am.

Leinster Senior Cup

Bluebell United v Evergreen, 11am.

St Canice’s Credit Union Premier Division

Bridge United A v Lions A, 11am.

Fort Rangers v Thomastown United A, 11am.

Freebooters B v Clover United A, 2pm.

Division One (11am)

Newpark A v Spa United.

Callan United v AC Kilkenny A.

Highview Athletic A v Urlingford.

Eamonn Maher Coach Hire Division Two

Brookville v Clifden United, 11am.

Tullaroan v Freshford Town, 11am.

Evergreen C v St John’s, 2pm.
River Rangers v Newpark B, 2pm.

Lions B v Thomastown United B, 2pm.

Division Three

St John’s B v Orchard Rovers, 11am.

Highview Athletic B v AC Kilkenny B, 2pm.

East End United B v Bridge United B, 2pm.

Women’s Division Two

Clover United v Lions, 11am.

Women’s Shield

Evergreen v Newpark, 11am.

Bridge United v Tullaroan, 2pm.

FAI U-17 Cup

Waterford Bohemians v Evergreen A, 2pm.

Monday

U-16 TC Tyres League Division Two

Freebooters B v Evergreen B, 7pm.

RESULTS

FAI Junior Cup

Newpark 2, Woodstock Celts 2

AET - Newpark won 4-3 on pens

Bagenalstown 0, Lions 1.

Freebooters 0, Willow Park 2.

Stoneyford United 1, Mullingar Athletic 4.

Evergreen 1, Crettyard United 2.

Leinster Junior Shield

Orchard Rovers 1, Oatfield Shangan 2.

Division One

Southend United 3, Callan United 1.

Spa United 4, Highview Athletic A 1.

Eamonn Maher Coach Hire Division Two

Freshford Town 5, St John’s 3.

Tullaroan 3, Brookville 2.

Clifden United 2, River Rangers 1.

Division Three

Bridge United B 1, St Anne’s 0.

Women’s Division 2

Deen Celtic 1, Lions 3.