Soccer Scoreboard

Macron Kilkenny & District League

Macron Kilkenny & District League

Wednesday

Under-13 Kilkenny People League Division One

Evergreen A v Lions, 7pm.

Saturday

Under-17 Macron Cup final

Thomastown United v Ormonde Villa, Derdimus 2pm.

Under-16 TC Tyres League Division One

Deen Celtic v Bridge United, 11am.

Under-15 St Canice’s Credit Union League Division One

Evergreen A v Freebooters A, 11am.

Under-15 St Canice’s Credit Union League Division Two (11am)

Ormonde Villa v East End United.

Thomastown United v Highview Athletic.

Sunday

Under-13 Eric Wilcox Cup

East End United v Deen Celtic, 11am.

Monday

Under-14 Umbro Kennedy Cup

Kilkenny & District League v Drogheda, Limerick 7pm.

Tuesday

Under-14 Umbro Kennedy Cup

Kilkenny & DL v North Tipp SL, 12 noon.

Kilkenny & DL v Dundalk, 7pm.

Saturday, June 15

Under-14 Declan Fennelly Cup final

Bridge United v Freebooters A, Derdimus 2pm.

Under-13 Eric Wilcox Cup

Thomastown United v Lions, 11am.

Results

Division One Cup final

East End United A 3, Stoneyford United 1.

Division Two Ken & Michael Byrne Memorial Cup final

Evergreen C 1, Tullaroan 0.

Under-17 Macron Cup

Ormonde Villa 2, Clover United 1.

Under-16 Brendan Lonergan Cup

Ormonde Villa 2, Callan United 0.

Ormonde Villa 4, Freebooters A 2.

Under-16 TC Tyres League Division One

Bridge United 3, Freebooters A 3.

Under-16 TC Tyres League Division Two

Freebooters B 0, Freshford Town 4.

Evergreen B 3, Callan United 0.

Under-16 Midlands Cup final

Evergreen 2, Bridge United 1.

Under-15 K&DL Macron Cup

Bridge United 2, Freebooters 1.

East End United 0, Bridge United 4.

Under-15 St Canice’s Credit Union League Division Two

Highview Athletic 5, Thomastown United 0.

Under-14 Declan Fennelly Cup

Bridge United 2, Thomastown United A 1.

Under-14 Bennettsbridge Parts League Division Two

Evergreen B 2, Callan United 2.

Under-13 Kilkenny People League Division One

Lions 0, Freebooters A 1.

Thomastown United 2, Lions 5.

Under-13 Kilkenny People League Division Two

Highview Athletic 3, Callan United 0.

Under-12 Glanbia League Division One

East End United 3, Deen Celtic 3.

Under-11 David Doran Cup final

Evergreen A 2, Freebooters A 4.