Soccer Scoreboard

All the fixtures and results from the Kilkenny & District League

All the fixtures and results from the Kilkenny & District League

THURSDAY

U-16 TC Tyres League Division One

Ormonde Villa v Evergreen B, 8.30pm.

SATURDAY

FAI Oscar Traynor Cup

Carlow Football League v Kilkenny & District League, 2pm.

Youths’ Division

Clover United v Freshford Town, 2.30pm.

U-10 Barnaville Print & Graphics Games

Callan United v Highview Athletic, 2.30pm.

Paulstown 06 v Evergreen Athletic, 12 noon.

Bridge United Blues v Clover United A, 1pm.

Bridge United Yellows v Clover United B, 1pm.

Freebooters A v East End United Greens, 1pm.

Freebooters C v East End United Yellows, 1pm.

Evergreen City v Freebooters B, 11am.

Evergreen United v Lions, 12 noon.

Fort Rangers v Deen Celtic Reds, 2.30pm.

Stoneyford United v Deen Celtic Blacks, 2.30pm.
U-11 Nolan Jewellers League Division One

Callan United v Evergreen A, 1pm.

Thomastown United v Freebooters A, 11am.

U-12 Glanbia League Division One

East End United A v Thomastown United, 1pm.

Clover United v Deen Celtic, 1pm.

Evergreen A v Freebooters A, 2pm.

U-12 Glanbia League Division Two

Lions v Freebooters B, 2.30pm.

Newpark v East End United B, 11am.

Evergreen United v Highview Athletic, 11am.

U-14 Bennettsbridge Parts League Division One

Thomastown United v Evergreen A, 1pm.

East End United v Southend United, 10.30am.

Lions v Southend United, 12.30pm.

U-14 Bennettsbridge Parts League Division Two

Brookville v Freebooters B, 1pm.

Evergreen B v Newpark, 10.30am.

Clover United v Bridge United, 12.30pm.

Callan United v Highview Athletic, 10.30am.

U-16 TC Tyres League Division One

Bridge United v Spa United, 10.30am.

Freebooters B v Deen Celtic, 1.30pm.

Lions v Evergreen A, 10.30am.

Clover United v Paulstown 06, 10.30am.

Freebooters A v Highview Athletic, 10.30am.

SUNDAY

St Canice’s Credit Union Premier Division (11am)

Lions A v Evergreen B

East End United A v Newpark A

Division One (11am)

Clover United A v Spa United

Tullaroan v Southend United

Eamonn Maher Coach Hire Division Two

River Rangers v Brookville, 11am.

Bridge United B v St Annes, 11am.

Highview Athletic A v Evergreen C, 2.30pm.

Duiske Glass Division Three

Thomastown United C v St Johns, 11am.

Brookville B v Ballacolla, 2.30pm.

Newpark C v Lions B, 2.30pm.

Rico’s of Gowran Women’s Division

Freshford Town v Bridge United, 11am.

St Kevin’s/Two-Mile Borris v Piltown, 11am.

Evergreen v Tullaroan, 2.30pm.

Ballacolla v Lions, 11am.

BANK HOLIDAY MONDAY

Rico’s of Gowran Women’s Division

Newpark v Clover United, 2pm.

U-11 Nolan Jewellers League Division One (11am)

Bridge United v Deen Celtic.

Lions v Highview Athletic.

U-11 Nolan Jewellers League Division Two (11am)

Freshford Town v Clover United.

Callan United B v Newpark.

Stoneyford United v Freebooters B.

Southend United v Deen Celtic B.

Evergreen B v Fort Rangers.

U-14 Bennettsbridge Parts League Division One

Fort Rangers v Freebooters A, 11am.

U-15 St Canice’s Credit Union League

Freebooters A v Freebooters B, 4pm.

SOCCER RESULTS

St Canice’s Credit Union Premier Division

Bridge United A 0, Lions A 3.

Eamonn Maher Coach Hire Division Two

Thomastown United B 1, Evergreen C 1.

Duiske Glass Division Three

Lions B 6, Thomastown United C 1.

Newpark C 7, Ballacolla 0.

St John’s 0, East End United B 7.

FAI Junior Cup

Callan United 2, Deen Celtic 1 (AET).

Leinster Junior Cup

Thomastown United 7, Courtown Hibs 1.

Freshford Town 7, Wexford Bohs 1.

St Brendan’s 0, Evergreen 5.

CIE Ranch 4, Newpark 1.

Freebooters 1, O Deveney Dunard 2.

Portland 0, Fort Rangers 6.

FAI Youth Cup

Waterford Bohs 1, Evergreen 2.

Youths’ Division

Deen Celtic 0, Bridge United 2.

Newpark 1, Ormonde Villa 4.

U-17 TC Tyres League

Evergreen A 4, Callan United 0.

Clover United 8, Evergreen B 2.

Southend United 0, East End United 4.

U-15 St Canice’s Credit Union League

Freebooters B 6, Brookville 1.

Ormonde Villa 8, Deen Celtic 0.

Thomastown United 3, Freshford Town 0.

U-13 Kilkenny People League

Freshford Town 1, Deen Celtic 0.

Freebooters C 0, Evergreen United 6.

Stoneyford United 2, Thomastown United 2.

Evergreen City 1, Highview Athletic 2.

Callan United 2, Freebooters B 3.

Evergreen A 3, Bridge United 0.

U-11 Nolan Jewellers League Division One

Evergreen A 2, Bridge United 1.

Highview Athletic 0, Thomastown United 3.

Deen Celtic A 6, Callan United 2.

Lions 3, Freebooters A 3.

U-11 Nolan Jewellers League Division Two

Deen Celtic B 5, Callan United B 1.

Fort Rangers 4, Freshford Town 1.

Newpark 1, Southend United 1.