Kilkenny Soccer Scoreboard

Kilkenny Soccer
All the fixtures for the first weekend of local soccer action in 2014

All the fixtures for the first weekend of local soccer action in 2014

SATURDAY

Under-16 TC Tyres League

Clover United v Evergreen B, 11am.

Evergreen A v Ormonde Villa, 11am.

Freebooters B v Freebooters A, 11am.

Highview Athletic v Spa United, 11am.

Paulstown 06 v Lions, 11am.

Under-14 Bennettsbridge Parts League Division One

Southend United v Deen Celtic, 11am.

East End United v Thomastown United, 1pm.

Freebooters A v Fort Rangers, 1pm.

Evergreen A v Lions, 2.30pm.

Under-14 Bennettsbridge Parts League Division Two

Callan United v Clover United, 11am.

Newpark v Bridge United, 11am.

Evergreen B v Brookville, 1pm.

Paulstown 06 v Highview Athletic, 1pm.

Under-12 Glanbia League Division One

East End United v Freebooters A, 11am.

Evergreen A v Thomastown United, 11am.

Under-12 Glanbia League Division Two

Castlewarren Celtic v Highview Athletic, 12 noon.

Lions v Paulstown 06, 12 noon.

Evergreen United v Newpark, 1pm.

Freebooters B v East End United B, 1.30pm.

Under-10 Barnaville Print & Graphics Small-Sided Games

Freebooters C v Highview Athletic, 10.30am.

Freebooters B v Lions, 10.30am.

Bridge United Blues v Deen Celtic Reds, 12 noon.

Bridge United Yellows v Deen Celtic Blacks, 12 noon.

Fort Rangers v Paulstown 06, 12 noon.

Stoneyford United v Thomastown United, 12 noon.

East End United Greens v Clover United A, 2pm.

East End United Yellows v Clover United B, 3pm.

SUNDAY

FAI Junior Cup

Freshford Town v Douglas Hall B, 2pm.

FAI Youths’ Inter-League

Waterford & District League v Kilkenny & District League, 2pm.

St Canice’s Credit Union Premier Division

Evergreen A v Fort Rangers, 11am.

Freebooters A v East End United A, 11am.

Newpark A v Thomastown United A, 11am.

Division One

Callan United v Tullaroan, 11am.

Southend United v Spa United, 11am.

Deen Celtic A v Freebooters B, 2pm.

Stoneyford United v Newpark B, 2pm.

Eamonn Maher Coach Hire Division Two

Bridge United B v River Rangers, 11am.

Highview Athletic A v St Anne’s, 11am.

Thomastown United B v Brookville, 2pm.

Duiske Glass Division Three

Castlewarren Celtic v Newpark C, 11am.

Ballacolla v Brookville B, 2pm.

East End United B v St John’s, 2pm.

Rico’s of Gowran Women’s Division

Ballacolla v Freshford Town, 11am.

Newpark v Piltown A, 11am.

Clover United v Evergreen, 2pm.

East End United v Lions, 2pm.

Tullaroan v Bridge United, 2pm.

RESULTS

St Canice’s Credit Union Premier Division

Lions A 3, Bridge United A 3.

Evergreen A 3, Evergreen B 2.

Fort Rangers 0, Freebooters A 6.

Division One

Freebooters B 0, Callan United 4.

Clover United A 0, Southend United 1.

Eamonn Maher Coach Hire Division Two

Brookville 1, Evergreen C 2.

St Anne’s 1, Freshford Town 3.

Thomastown United B 3, Highview Athletic A 4.

Duiske Glass Division Three

East End United B 1, Lions B 3.

Thomastown United C 2, Brookville B 1.

Rico’s of Gowran Women’s Division

Bridge United 0, East End United 8.

Evergreen 3, Ballacolla 0.

Piltown 4, Clover United 0.

St Kevin’s/Two-Mile Borris 3, Lions 3.

Youths’ Division

Thomastown United 0, Clover United 1.

Henderson Youth Shield semi-finals

Bridge United 7, Fort Rangers 5.

Evergreen A 6, Deen Celtic 1.

Under-17 TC Tyres League

East End United 0, Evergreen A 10.

Under-15 St Canice’s Credit Union League

Brookville 0, Freebooters A 4.

Deen Celtic 2, Bridge United 2.

Ormonde Villa 3, Callan United 0.

Under-13 Kilkenny People League Division One

Freebooters B 1, Bridge United 1.

Freebooters A 2, Freshford Town 0.

Under-13 Kilkenny People League Division Two

Highview Athletic 3, Freebooters C 0.

Callan United 3, Thomastown United 1.

Under-11 Nolan Jewellers League Division One

Callan United 3, Deen Celtic A 2.

Highview Athletic 1, Bridge United 0.