Soccer Scoreboard

editorial image
The fixtures and results from the Kilkenny & District League

The fixtures and results from the Kilkenny & District League

WEDNESDAY

U-14 Bennettsbridge Parts League Division Two

Paulstown 06 v Highview Athletic, 7pm.

U-12 Glanbia League Division Two

Newpark v Evergreen City, 7pm.

FRIDAY

U-17 K&DL Macron Cup final

Freebooters v Evergreen A, Derdimus 7pm.

U-12 Glanbia League Division Two

Paulstown 06 v East End United B, 7pm.

SATURDAY

Division One Cup

Stoneyford United v Spa United, 4.30pm.

Buckley Youths’ Cup final

Ormonde Villa v Evergreen A, Derdimus 6.30pm.

U-16 TC Tyres League

Clover United v Deen Celtic, 10.30am.

Spa United v Evergreen A, 10.30am.

U-15 St Canice’s Credit Union League

Callan United v Evergreen B, 10.30am.

Freebooters A v Thomastown United, 10.30am.

SFAI U-13 National Inter-League final

Kilkenny & DL v Cork, Cahir Park 1pm.

U-11 Nolan Jewellers League Division Two

Fort Rangers v Evergreen City, 10.30am.

Callan United B v Freshford Town, 4pm.

SUNDAY

KCLR McCalmont Cup final

Callan United v Freebooters A, Derdimus 3pm.

U-14 Bennettsbridge Parts League Division Two

Freebooters B v Brookville, 11am.

MONDAY

U-12 Nicholas Marnell Cup final

Newpark v Evergreen A, 7pm.

WEDNESDAY, MAY 28

U-17 TC Tyres League

Evergreen B v Callan United, 7pm.

U-14 Bennettsbridge Parts League Division Two

Brookville v Callan United, 7pm.

U-14 Declan Fennelly Cup final

Southend United v Freebooters A, Derdimus 7pm.

U-13 Kilkenny People League Division Two

Highview Athletic v Evergreen United, 7pm.

Lions v Thomastown United, 7pm.
SOCCER RESULTS

St Canice’s Credit Union Premier Division

Evergreen A 0, Freebooters A 0.

Bridge United A 1, Lions A 2.

Division Two Ken & Michael Byrne Cup final

Bridge United B 2, Freshford Town 6.

U-16 Brendan Lonergan Cup

Freebooters A 3, Highview Athletic 1.

U-15 St Canice’s Credit Union League

Deen Celtic 2, Callan United 2.

U-15 K&DL Macron Cup final

Evergreen A 1, Thomastown United 3 (AET)

U-14 Bennettsbridge Parts League Division Two

Highview Athletic 3, Newpark 0.

U-14 Declan Fennelly Cup

Southend United 1, Evergreen A 0.

U-13 Kilkenny People League Division One

Freshford Town 1, Evergreen A 6.

Deen Celtic 3, Freebooters B 0.

U-13 Kilkenny People League Division Two

Thomastown United 1, Evergreen City 1.

Callan United 2, Lions 4.

U-13 Eric Wilcox Cup

Freebooters A 3, Evergreen United 0.

U-12 Glanbia League Division Two

East End United B 1, Highview Athletic 4.

Freebooters B 3, Paulstown 06 0.

Newpark 5, Castlewarren Celtic 0.

U-12 K&DL Macron Girls’ League

Freebooters 3, East End United 0.

Thomastown United 3, Freebooters 0.

U-11 Nolan Jewellers League Division Two

Fort Rangers 0, Clover United 4.

U-11 David Doran Cup final

Stoneyford United 2, Thomastown United 3.