Soccer Scoreboard

editorial image
All the fixtures and results from the Kilkenny & District League

All the fixtures and results from the Kilkenny & District League

FRIDAY

Leinster Women’s Inter-League

Carlow League v Kilkenny & DL, Carlow IT 8pm.

U-16 TC Tyres League

Freebooters A v Freebooters B, 7.15pm.

SATURDAY

U-16 TC Tyres League

Castlewarren Celtic v Thomastown United, 11am.

Deen Celtic v Callan United, 11am.

Evergreen A v Brookville, 11am.

Freshford Town v Ormonde Villa, 11am.

U-14 Bennettsbridge Parts League Division One

Thomastown United A v East End United, 10.45am.

Deen Celtic v Lions, 1pm.

Evergreen A v Freebooters A, 1pm.

U-14 Bennettsbridge Parts League Division Two

Bridge United v Highview Athletic, 11am.

Evergreen United v Stoneyford United, 11am.

Evergreen City v Castlewarren Celtic, 1pm.

Freebooters B v Clover United, 1pm.

U-12 Glanbia League Division One

Bridge United v Thomastown United, 1pm.

Freebooters A v Evergreen A, 2.30pm.

U-12 Glanbia League Division Two

Evergreen City v Bridge United B, 11am.

Freshford Town v Freebooters C, 1pm.

Newpark v Freebooters B, 1pm.

Callan United v Highview Athletic, 2pm.

Fort Rangers v Deen Celtic B, 2.30pm.

SUNDAY

Oscar Traynor Trophy

Kilkenny & District League v Carlow League, Castlecomer 2pm.

U-17 TC Tyres League

Evergreen A v Freebooters A, 11am.

Fort Rangers v Paulstown 06, 11am.

Ormonde Villa v Freebooters B, 11am.

Lions v Highview Athletic, 2.30pm.

U-15 St Canice’s Credit Union League

Paulstown 06 v Evergreen A, 11am.

U-13 Kilkenny People League Division Two

Paulstown 06 v Freebooters, 1pm.

Soccer Results

St Canice’s Credit Union Premier Division

Freebooters A 2, Newpark A 2.

Thomastown United A 2, Bridge United A 0.

Rico’s of Gowran Division One

Freshford Town 3, Brookville 2.

Stoneyford United 5, Clover United A 1.

Eamonn Maher Coach Hire Division Two

Ormonde Villa 0, Bridge United B 4.

Evergreen C 1, Deen Celtic A 1.

The Brógmaker Division Three

Castlewarren Celtic 2, Highview Athletic 5.

Freshford Town B 3, Thomastown United C 3.

St Anne’s 4, St John’s 1.

Leinster Junior Cup

St Peter’s 1, Evergreen 2 (AET)

Youths’ League

Freebooters 4, Callan United 1.

U-17 TC Tyres League

Spa United 4, Evergreen B 1.

Henderson Youths’ Shield

Ormonde Villa 1, Evergreen A 3.

U-16 SFAI Inter-League

Kilkenny & DL 3, Kildare & DUL 2.

U-16 K&DL Girls’ League

Freebooters 3, Freshford Town 0.

Thomastown United 3, Lions 0.

U-15 SFAI Inter-League

Kilkenny & DL 5, Wexford & DL 2.

U-15 St Canice’s Credit Union League

Evergreen B 1, Thomastown United 6.

Freebooters A 3, Callan United 2.

Lions 7, Clover United 0.

Brookville 1, Southend United 5.

U-13 SFAI Inter-League

Carlow SL 0, Kilkenny & DL 3.

U-13 Kilkenny People League Division One

Evergreen A 1, Thomastown United A 1.

Newpark 5, Highview Athletic 0.

U-13 Kilkenny People League Division Two

Evergreen United 2, Fort Rangers 2.

Bridge United 5, Evergreen City 0.

Callan United 1, Thomastown United B 2.

U-12 SFAI Inter-League

Carlow SL 2, Kilkenny & DL 6.

U-12 K&DL Girls’ League

Lions 3, Callan United 2.

Thomastown United 5, Newpark 1.

U-11 Nolan Jewellers SSG Group A

East End United A 0, Thomastown United Blue 0.

Evergreen Athletic 3, Deen Celtic A 3.

Bridge United A 4, Lions 1.

Fort Rangers 0, Freebooters A 2.

U-11 Nolan Jewellers SSG Group B

Thomastown United Whites 1, Bridge United B 4.

Callan United 2, Freshford Town 7.

Deen Celtic B 4, East End United B 2.

Highview Athletic 0, Freebooters Whites 0.

Evergreen United 2, Stoneyford United 2.

Freebooters B 1, Paulstown 06 3.