Soccer Scoreboard

Umbro Kilkenny & District League

Umbro Kilkenny & District League

Today (Wednesday)

U-15 K&DL Umbro Cup final

Evergreen A v Ormonde Villa, 7pm.

U-13 Eric Wilcox Cup semi-final

Paulstown 06 v Ormonde Villa, 7pm.

U-16 K&DL Girls’ League

Thomastown United v Freebooters, 7pm.

Friday

U-12 Nicholas Marnell Cup final

Lions v Thomastown United, 7pm.

Saturday

U-14 Bennettsbridge Parts League Division Two

Thomastown United B v Freshford Town, 11am.

U-16 Brendan Lonergan Cup final

Evergreen A v Bridge United, 5pm.

U-16 TC Tyres League (11am)

Clover United v Thomastown United.

Evergreen B v Highview Athletic.

Sunday

Division One Cup final

Newpark United A v AC Kilkenny A, Derdimus 12 noon.

Division Three Cup final

Bridge United B v St Anne’s, Derdimus 3pm.

Monday

U-14 Bennettsbridge Parts League Division One

Evergreen A v Freebooters, 7pm.

U-16 TC Tyres League

Evergreen A v Evergreen C, 7pm.

Wednesday, May 23

U-12 Glanbia League Division One

Evergreen A v Thomastown United, 7pm.

U-14 Bennettsbridge Parts League Division Two

Highview Athletic v Paulstown 06, 7pm.

Thursday, May 24

U-15 St Canice’s Credit Union League Division One

Evergreen A v Bridge United, 7pm.

RESULTS

KCLR McCalmont Cup semi-final

Lions A 0, Callan United 1.

Division One Cup semi-final

Stoneyford United 2, AC Kilkenny A 3.

U-16 TC Tyres League

Evergreen A 3, Bridge United 0.

Evergreen C 3, Highview Athletic 2.

Evergreen C 2, Bridge United 5.

Evergreen A 3, Ormonde Villa 2.

U-16 K&DL Girls’ League

Freshford Town 1, Thomastown United 2.

U-15 St Canice’s Credit Union League Division One

Freebooters A 0, Bridge United 1.

U-14 Bennettsbridge Parts League Division Two

Evergreen B 3, Highview Athletic 0.

Freshford Town 6, Thomastown United B 1.

U-13 Eric Wilcox Cup

Bridge United 2, Thomastown United 0.

U-13 Kilkenny People League Division One

Evergreen A 1, Bridge United 1.

U-13 Kilkenny People League Division Two

Stoneyford United 2, Southend United 2.

U-12 Glanbia League Division One

Southend United 1, Fort Rangers 1.

Evergreen A 3, East End United 0.

Thomastown United 3, Clover United 0.

Thomastown United 4, Fort Rangers 2.

Fort Rangers 2, Thomastown United 4.

U-11 Nolan Jewellers League Division One

East End United 1, Thomastown United A 5.