Soccer Scoreboard

SOCCER SCOREBOARD

SOCCER SCOREBOARD

Friday

U-15 St Canice’s Credit Union League Division Two

Freebooters B v Evergreen B, Scanlon Park 7pm.

Saturday

U-9 Barnaville Print & Graphics League

Fort Rangers v East End Yellows, 1pm.

Bridge United v East End Greens, 2.30pm.

Stoneyford United v Lions, 2.30pm.

Southend United v Freebooters A, 1pm.

Paulstown 06 v Freebooters B, 1pm.

Thomastown United B v Evergreen City, 11am.

Thomastown United A v Evergreen United, 11am.

U-11 Nolan Jewellers League Division One

Evergreen A v Thomastown United, 11am.

Bridge United v Freebooters A, 1pm.

U-11 Nolan Jewellers League Division Two

Deen Celtic v Evergreen United, 11am.

Clover United v Fort Rangers, 12 noon.

U-11 Nolan Jewellers League Division Three

Freebooters B v Thomastown United B, 1pm.

Southend United v Lions, 11.30am.

U-12 SFAI Inter-League

Kildare Schooboys League v Kilkenny & DL, 1pm.

U-13 SFAI Inter-League

Kildare Schooboys League v Kilkenny & DL, 2.30pm.

U-15 St Canice’s Credit Union League Division One (11am)

Bridge United v Freebooters A.

Clover United v Evergreen A.

U-15 St Canice’s Credit Union League Division Two

Thomastown United v Deen Celtic, 1pm.

Highview Athletic v Paulstown 06, 11am.

East End United v Ormonde Villa, 11am.

U-17 TC Tyres League Division One

Evergreen A v Bridge United, 11am.

Ormonde Villa v Clover United, 2pm.

U-17 TC Tyres League Division Two

Paulstown 06 v East End United, 11am.

Evergreen C v Evergreen B, 2pm.

Sunday

St Canice’s Credit Union Premier Division (11am)

Bridge United A v Lions A.

Fort Rangers v Freebooters A.

Freebooters B v Thomastown United A.

Division One (11am)

Highview Athletic A v Callan United.

AC Kilkenny A v Spa United.

East End United A v Urlingford.

Eamonn Maher Coach Hire Division Two (2pm)

Thomastown United B v Brookville.

Clifden United v St John’s.

Lions B v Tullaroan.

Division Three

St Anne’s v Orchard Rovers, 11am.

St John’s B v AC Kilkenny B, 2pm.

Bridge United B v East End United B, 2pm.

RESULTS

Leinster Senior Cup

Tolka Rovers 2, Evergreen 1.

St Canice’s Credit Union Premier Division

Fort Rangers 1, Clover United A 2.

Division One

Stoneyford United 0, Newpark A 3.

Spa United 3, East End United A 4.

Callan United 1, Southend United 2.

Eamonn Maher Coach Hire Division Two

Lions B 2, Newpark B 3.

Thomastown United B 3, Clifden United 2.

River Rangers 4, Freshford Town 2.

Division Three

Orchard Rovers 2, Bridge United B 3.

East End United B 0, Highview Athletic B 0.

Youths’ League Division One

Clover United 3, Fort Rangers 1.

Freebooters 2, Thomastown United 0.

Youths’ League Division Two

Newpark United 2, Callan United 4.

FAI U-17 Cup

Evergreen 6, Tramore 0.

U-16 TC Tyres League Division Two

Evergreen B 4, Southend United 3.

U-14 Bennettsbridge Parts League Division One

Thomastown United 2, Evergreen A 1.

U-14 Bennettsbridge Parts League Division Two

Callan United 6, Freebooters B 3.

Freshford Town 2, Fort Rangers 0.

Paulstown 06 3, Evergreen B 5.

U-12 Glanbia League Division One

Freshford Town 3, Evergreen A 3.

U-12 Glanbia League Division Two

Bridge United 3, Freebooters B 3.

Paulstown 06 4, Evergreen City 3.

U-12 Glanbia League Division Three

Thomastown United B 1, Evergreen United 5.

U-11 Nolan Jewellers League Division Three

Lions 3, Southend United 0.