Soccer Scoreboard

Kilkenny People Spor

Reporter:

Kilkenny People Spor

All the fixtures and results from the Kilkenny & District League

All the fixtures and results from the Kilkenny & District League

SATURDAY

Youths’ Division One

Clover United v Bridge United, 2pm.

Evergreen A v Ormonde Villa, 2pm.

Youths’ Division Two

Deen Celtic v Fort Rangers, 2pm.

Newpark v Thomastown United, 2pm.

Under-17 TC Tyres League

East End United v Callan United, 11am.

Southend United v Evergreen A, 11am.

Evergreen B v Clover United, 1pm.

Under-16 TC Tyres League

Spa United v Evergreen B, 11am.

Under-15 St Canice’s Credit Union League

Evergreen B v Callan United, 1pm.

Ormonde Villa v Evergreen A, 11am.

Freebooters A v Deen Celtic, 11am.

Freebooters B v Freshford Town, 1.30pm

Thomastown United v Brookville, 11am.

Under-14 K&DL Girls’ League

Lions v Freebooters, 2pm.

Thomastown United v Evergreen, 2.30pm.

Under-14 Bennettsbridge Parts League Division One

Southend United v Evergreen A, 1pm.

Fort Rangers v East End United, 11am.

Under-13 Kilkenny People League DivisionOne

Freshford Town v Freebooters A, 11am.

Freebooters B v Deen Celtic, 3pm.

Evergreen A v Bridge United, 11am.

Under-13 Kilkenny People League DivisionTwo

Evergreen City v Freebooters C, 1pm.

Thomastown United v Highview Athletic, 1pm.

Lions v Evergreen United, 11am.

Callan United v Stoneyford United, 2pm.

Under-11 Nolan Jewellers League Division One

Freebooters A v Lions, 1.30pm.

Deen Celtic A v Highview Athletic, 1pm.

Bridge United v Evergreen A, 11am.

Callan United v Thomastown United, 12.30pm.

Under-11 Nolan Jewellers League Division Two

Freshford Town v Newpark, 1pm.

Callan United B v Evergreen B, 11am.

Clover United v Fort Rangers, 11am.

Stoneyford United v Southend United, 11am.

Under-9 Barnaville Print & Graphics Games

Freebooters C v Paulstown 06, 10.30am.

Freebooters A v East End United, 10.30am.

Evergreen City v Thomastown United, 2.30pm.

Evergreen Athletic v Freebooters B, 2.30pm.

Stoneyford United v Evergreen United, 2pm.

Bridge United v Evergreen Town, 1pm.

Deen Celtic Blacks v Callan United Blues, 11am.

Deen Celtic Reds v Callan United Yellows, 11am.

Fort Rangers v Lions, 1pm.

SUNDAY

St Canice’s Credit Union Premier Division

Bridge United A v Thomastown United A, 11am.

Freebooters A v East End United A, 11am.

Lions A v Fort Rangers, 11am.

Newpark A v Evergreen A, 11am.

Division One

Clover United A v Newpark B, 2pm.

Southend United v Spa United, 2pm.

Stoneyford United v Freebooters B, 2pm.

Eamonn Maher Coach Hire Division Two

Evergreen C v Brookville, 11am.

St Anne’s v River Rangers, 11am.

Thomastown United B v Freshford Town, 2pm.

Duiske Glass Division Three

St John’s v Ballacolla, 11am.

Brookville B v Lions B, 2pm.

East End United B v Castlewarren Celtic, 2pm.

Newpark C v Thomastown United C, 2pm.

O’Neill’s Leinster Junior Cup

Real Transylvania v Deen Celtic, 11am.

Rico’s of Gowran Women’s Division

Clover United v Bridge United, 11am.

Freshford Town v Newpark, 11am.

Ballacolla v East End United, 2pm.

Lions v Piltown, 2pm.

Under-12 Leinster Girls’ Cup

Freebooters v Mullingar, 2pm.

SOCCER RESULTS
O’Neill’s Leinster Junior Cup

Evergreen 1, Sheriff YC 5.

FAI Youth Cup

Moyne Rangers 2, Evergreen 3.

Under-15 St Canice’s Credit Union League

Freebooters A 2, Callan United 0.