Soccer Scoreboard

All the Kilkenny & District League fixtures for the weekend of January 23 to 26.

All the Kilkenny & District League fixtures for the weekend of January 23 to 26.

FRIDAY

Under-12 Glanbia League Division Two

Freebooters B v Deen Celtic B, 7.15pm.

SATURDAY

Youths’ League

Evergreen A v Callan United, 2pm.

Freebooters v Ormonde Villa, 2pm.

Henderson Youths’ Shield

Thomastown United v Newpark, 2pm.

Under-17 TC Tyres League

Evergreen B v Freebooters B, 11am.

Fort Rangers v Spa United, 11am.

Highview Athletic v Paulstown 06, 11am.

Lions v Evergreen A, 11am.

Under-16 K&DL Girls’ League

Lions v Thomastown United, 2.30pm.

Under-15 St Canice’s Credit Union League

Clover United v Southend United, 11am.

Paulstown 06 v Freebooters A, 11am.

Thomastown United v Callan United, 11am.

Lions v Brookville, 1pm.

Evergreen A v Evergreen B, 1.30pm.

Under-13 SFAI National Cup

Evergreen A v Shamrock Bhoys, 11.30am.

Under-13 Kilkenny People League Division One

Newpark v Stoneyford United, 11am.

Thomastown United A v Highview Athletic, 1pm.

East End United v Lions, 2pm.

Under-13 Kilkenny People League Division Two

Deen Celtic v Callan United, 11am.

Freebooters v Evergreen City, 11am.

Paulstown 06 v Evergreen United, 1pm.

Fort Rangers v Thomastown United B, 2.30pm.

Under-12 K&DL Girls’ League

Evergreen A v Freebooters A, 11am.

Callan United v Lions, 1pm.

Thomastown United v East End United, 2.30pm.

Under-12 Glanbia League Division One

Bridge United v Clover United, 1pm.

Under-11 Nolan Jewellers SSG Group A

Evergreen Athletic v Thomastown United Blue, 12.45pm.

Clover United v Fort Rangers, 1pm.

Deen Celtic A v Freebooters A, 1pm.

Lions v Bridge United A, 2.30pm.

Under-11 Nolan Jewellers SSG Group B

Callan United v Freebooters B, 10.30am.

Bridge United B v East End United B, 11am.

Freebooters Whites v Highview Athletic, 1.30pm.

Evergreen City v Freshford Town, 2.15pm.

Deen Celtic B v Thomastown United B, 2.30pm.

Paulstown 06 v Evergreen United, 2.30pm.

SUNDAY

FAI Junior Cup

Westport United v Freebooters, 2pm.

Leinster Women’s Inter-League

Kilkenny & District League v Kildare & District League, Derdimus 2pm.

St Canice’s Credit Union Premier Division

Spa United v Evergreen A, 11am.

Thomastown United A v Evergreen B, 11am.

Callan United v Bridge United A, 2pm.

Rico’s of Gowran Division One

Brookville v Newpark B, 11am.

Thomastown United B v Freshford Town, 2pm.

Eamonn Maher Coach Hire Division Two

Bridge United B v Lions B, 11am.

Freebooters B v River Rangers, 11am.

Evergreen C v St Mary’s, 2pm.

The Brógmaker Division Three

Freshford Town B v Ballacolla, 11am.

Brookville B v Thomastown United C, 2pm.

Highview Athletic A v Callan United B, 2pm.

St John’s v Castlewarren Celtic, 2pm.

Under-12 Glanbia League Division Two

Freebooters C v Fort Rangers, 11am.

MONDAY

Under-17 TC Tyres League

Freebooters A v Ormonde Villa, 7.15pm.