Soccer Scoreboard

All the fixtures and results from the Kilkenny & District League

All the fixtures and results from the Kilkenny & District League

SATURDAY

U-17 TC Tyres League

Highview Athletic v Fort Rangers, 11am.

Ormonde Villa v Freebooters B, 11am.

Spa United v Freebooters A, 11am.

Evergreen A v Lions, 10.30am.

U-16 K&DL Girls’ League

Lions v Evergreen, 1pm.

Freshford Town v Thomastown United, 2pm.

U-15 St Canice’s Credit Union League

Clover United v Evergreen B, 11am.

Thomastown United v Freebooters A, 3pm.

Callan United v Paulstown 06, 1pm.

Southend United v Lions, 2pm.

Evergreen A v Brookville, 12.30pm.

U-13 SFAI Cup, fourth round

St Paul’s v Evergreen, TBC.

U-13 Kilkenny People League Division One

Lions v Highview Athletic, 3pm.

Thomastown United v East End United, 1.30pm.

U-13 Kilkenny People League Division Two

Deen Celtic v Bridge United, 11am.

Thomastown United B v Stoneyford United, 3.30pm.

Fort Rangers v Callan United, 2.30pm.

Freebooters v Evergreen United, 11am.

Evergreen City v Paulstown 06, 11am.

U-12 K&DL Girls’ League

Lions v East End United, 11am.

Thomastown United v Newpark, 10.45am.

Callan United v Evergreen, 11am.

U-11 Nolan Jewellers SSG Group A

Fort Rangers v Lions, 11am.

Evergreen Athletic v East End United, 2pm.

Clover United v Thomastown United Blues, 1pm.

Deen Celtic v East End United, 1pm.

U-11 Nolan Jewellers SSG Group B

Evergreen City v Freebooters B, 1pm.

Bridge United B v Evergreen United, 11am.

Deen Celtic B v Highview Athletic, 2pm.

East End United B v Stoneyford United, 1pm.

Freshford Town v Callan United, 11am.

Thomastown United Whites v Freebooters Whites, 12 noon.

SUNDAY

St Canice’s Credit Union Premier Division

Spa United v Newpark A, 11am.

Bridge United A v Callan United A, 11am.

Evergreen B v Lions A, 11am.

Rico’s of Gowran Division One

Fort Rangers v Freshford Town A, 11am.

Thomastown United B v Stoneyford United, 11am.

Newpark B v Brookville, 2pm.

Eamonn Maher Coach Hire Division Two

Deen Celtic A v Ormonde Villa, 11am.

Lions B v Bridge United B, 2pm.

St Mary’s v Freebooters B, 2pm.

Brogmaker Division Three

Castlewarren Celtic v Thomastown United C, 11am.

Brookville B v Clover United B, 11am.

Ballacolla v St John’s, 2pm.

Freshford Town B v Highview Athletic, 2pm.

Callan United B v St Anne’s, 2pm.

O’Neills Leinster Junior Cup

Greenhills/Green Park v Thomastown United, 11am.

Freebooters v Newtown Celtic, 1pm.

O’Neills Leinster Senior Cup

Evergreen v Crumlin, 2pm.

Rico’s of Gowran Women’s Shield

Newpark v Lions, 11am.

Tullaroan v Freebooters, 2pm.

SOCCER RESULTS

St Canice’s Credit Union Premier Division

Lions A 4, Newpark A 2.

Thomastown United A 3, Spa United 1.

Rico’s of Gowran Division One

Newpark B 4, Tullaroan 6.

Clover United A 1, Fort Rangers 2.

Eamonn Maher Coach Hire Division Two

Freebooters B 6, Evergreen C 0.

Ormonde Villa 4, Lions B 3.

River Rangers 3, Deen Celtic A 3.

Bridge United B 2, St Mary’s 2.

Brogmaker Division Three

Castlewarren Celtic 5, St John’s 1.

FAI Junior Cup

New Ross Celtic 5, Freshford Town 1.

Hanover Harps 3, Freebooters A 4 (AET)

Rico’s of Gowran Ladies Shield

Lions 4, Freebooters 1.

FAI Youths’ Inter-League

Kilkenny & DL 2, Wexford & DL 2.

U-17 FAI Cup

Freebooters 2, Tramore 1.

U-16 SFAI Cup

Wexford Albion 1, Freebooters 0.

U-16 TC Tyres League

Deen Celtic 4, Evergreen B 0.

Thomastown United 2, Evergreen A 1.

Brookville 5, Freebooters B 7.

U-14 Leinster Women’s Cup

Cloughbawn 4, Freebooters 0.

U-14 FAI Women’s Cup

Evergreen 1, Thomastown United 2.

U-14 SFAI Cup

North End United 4, Thomastown United 2.

U-14 Bennettsbridge Parts League Division One

Freshford Town 1, Evergreen A 4.

Lions 1, East End United 4.

Freebooters A 3, Deen Celtic 1.

U-14 Bennettsbridge Parts League Division Two

Evergreen United 2, Freebooters B 2.

Castlewarren Celtic 1, Bridge United 4.

Callan United 3, Highview Athletic 5.

Stoneyford United 3, Evergreen City 1.

U-12 SFAI Cup

Clonmel Celtic 0, Evergreen A 3.

Carrick United 3, Freebooters A 1.

U-12 Glanbia League Division One

Deen Celtic A 3, Thomastown United 4.

Clover United 3, Bridge United 1.

U-12 Glanbia League Division Two

Southend United 6, Highview Athletic 2.

Bridge United B 6, Freebooters B 2.

Deen Celtic B 5, Freshford Town 4.

Freebooters C 4, Callan United 2.

Newpark 6, Fort Rangers 0.