Kilkenny Soccer Scoreboard

@KKPeopleSport

Reporter:

@KKPeopleSport

The Kilkenny & District League’s Easter soccer fixtures (April 2 to 6) and the week’s results

The Kilkenny & District League’s Easter soccer fixtures (April 2 to 6) and the week’s results

THURSDAY

Women’s League

Tullaroan v Freebooters, 7.30pm.

Under-13 Kilkenny People League Division One

Stoneyford United v Lions, 6.30pm.

GOOD FRIDAY

The Brógmaker Division Three

Clover United B v Callan United B, 5pm.

Division Three Cup

St Anne’s v Thomastown United C, 5pm.

Youths’ League

Ormonde Villa v Freebooters, 5pm.

SATURDAY

Pat Maher Shield final

Evergreen A v Thomastown United A, Derdimus 5pm.

Under-17 TC Tyres League

Evergreen A v Paulstown 06, 11am.

Lions v Spa United, 11am.

Under-15 St Canice’s Credit Union League

Brookville v Callan United, 11am.

Southend United v Thomastown United, 11am.

Clover United v Paulstown 06, 1.30pm.

Under-13 Kilkenny People League Division One

East End United v Newpark, 1.30pm.

Under-13 Kilkenny People League Division Two

Callan United v Paulstown 06, 1.30pm.

Deen Celtic v Fort Rangers, 2pm.

Under-11 Nolan Jewellers SSG Group A

Clover United v Thomastown United A, 11am.

Evergreen Athletic v Bridge United A, 2.30pm.

Under-11 Nolan Jewellers SSG Group B

Bridge United B v Paulstown 06, 11am.

Fort Rangers v Freshford Town, 11am.

Lions v Evergreen City, 1pm.

Under-11 Nolan Jewellers SSG Group C

Evergreen United v Callan United, 11am.

Thomastown United Whites v East End United B, 11am.

EASTER SUNDAY

St Canice’s Credit Union Premier Division

Callan United v Newpark A, 11am.

Spa United v Freebooters A, 2.30pm.

Rico’s of Gowran Division One promotion playoff

Fort Rangers v Stoneyford United, Derdimus 11am.

The Brógmaker Division Three

Highview Athletic A v Thomastown United C, 11am.

Clover United B v St John’s, 2.30pm.

KCLR McCalmont Cup

Freebooters B v Newpark B, 11am.

Division Two Ken & Michael Byrne Cup

Deen Celtic A v River Rangers, 11am.

EASTER MONDAY

Youths’ League

Freebooters v Newpark, 2pm.

Soccer Results

St Canice’s Credit Union Premier Division

Bridge United A 0, Evergreen A 3.

Thomastown United A 6, Freebooters A 0.

The Brógmaker Division Three

Callan United B 3, Ballacolla 0.

KCLR McCalmont Cup

Clover United A 1, Callan United 4.

Evergreen B 3, River Rangers 0.

Evergreen C 3, St John’s 2.

Lions B 2, Ormonde Villa 1.

St Anne’s 2, Fort Rangers 1.

Tullaroan 1, Castlewarren Celtic 2.

Division Two Ken & Michael Byrne Cup

Bridge United B 0, Freebooters B 3.

Women’s League

Tullaroan 7, Newpark 0.

Henderson Youths’ Shield final

Callan United 2, Freebooters 2

AET - ’Booters won 3-2 on pens

O’Neills Leinster Under-19 Cup

Evergreen A 2, O’Devaney Dunard 0.

Youths’ League

Newpark 3, Thomastown United 0.

Under-16 TC Tyres League

Callan United 0, Thomastown United 5.

Castlewarren Celtic 2, Evergreen A 7.

Deen Celtic 4, Freshford Town 0.

Evergreen B 4, Brookville 1.

Under-14 K&DL Girls’ League

Freebooters 0, Bridge United 3.

Under-14 Bennettsbridge Parts League Division One

Thomastown United A 3, Deen Celtic 1.

Freshford Town 0, East End United 6.

Freebooters A 0, Lions 0.

Under-14 Bennettsbridge Parts League Division Two

Callan United 3, Castlewarren Celtic 0.

Highview Athletic 3, Stoneyford United 7.

Freebooters B 2, Bridge United 4.

Thomastown United B 2, Evergreen City 5.

Under-12 Glanbia League Division One

Thomastown United 6, Lions 1.

Clover United 3, Freebooters A 2.

Evergreen A 3, Bridge United 1.

Under-12 Glanbia League Division Two

Deen Celtic B 4, Newpark 0.

Bridge United B 2, Southend United 0.

Freebooters B 1, Freshford Town 1.