Soccer Scoreboard

Umbro Kilkenny & District League

Umbro Kilkenny & District League

Friday

Under-10 League North

Freebooters v Ormonde Villa, 7pm.

Saturday

Rafter Dempsey’s Youths’ League

Clover United v Freebooters, 2pm.

Evergreen City v River Rangers, 3pm.

Note: Evergreen City game moved to all-weather pitch at The Watershed

Under-8 League

Bridge United v Fort Rangers, 12 noon.

Freebooters A v Thomastown United, 3pm.

Lions v Fort Rangers, 2pm.

Under-10 League South (1pm)

Evergreen City v Bridge United.

Callan United v Highview Athletic.

Under-10 League North

Lions v Evergreen United, 12 noon.

Clover United v Deen Celtic, 12 noon.

Paulstown 06 v Freshford Town, 1pm.

Under-12 Glanbia League Division One

Fort Rangers v East End United, 11am.

Freebooters A v Evergreen A, 1pm.

Southend United v Bridge United, 11am.

Under-12 Glanbia League Division Two

Callan United v Ormonde Villa, 11am.

Highview Athletic v Evergreen B, 2.30pm.

Lions v Freebooters B, 1pm.

Under-13 Leinster Inter-league

Carlow v Kilkenny & DL, Woodlands Greystones FC, 11.30am.

Kilkenny & DL v Midlands, Woodlands Greystones FC 2.30pm.

Under-14 Bennettsbridge Parts League Division One (11am)

Thomastown United v Evergreen A.

Freebooters A v Ormonde Villa.

Under-14 Bennettsbridge Parts League Division Two

Paulstown 06 v Freshford Town, 11am.

Evergreen B v Freebooters B, 11am.

Thomastown United B v Thomastown United B, 1pm.

Under-16 TC Tyres League (11am)

Evergreen C v Evergreen A.

Highview Athletic v Bridge United.

Ormonde Villa v Freebooters.

Lions v Thomastown United.

Under-12 K&DL Girls’ League

Freebooters v Lions, 1.30pm.

Under-16 K&DL Girls’ League (2.30pm)

Freshford Town v East End United.

St Joseph’s v Thomastown United.

Sunday

Leinster Junior Cup

Evergreen v Ballymun United, Watershed 1pm.

St Canice’s Credit Union Premier Division

East End United A v Freebooters A, 11am.

Bridge United A v Lions A, 2pm.

Division One (11am)

Spa United v AC Kilkenny A.

Clover United A v Callan United.

Freshford Town v Newpark United A.

Eamonn Maher Coach Hire Division Two

River Rangers v Brookville, 11am.

Lions B v Gowran, 11am.

East End United B v Thomastown United B, 2pm.

Duiske Glass Division Three

St Anne’s v Deen Celtic B, 11am.

AC Kilkenny B v Bridge United B, 2pm.

Newpark United B v Orchard Rovers, 2pm.

St John’s v Clover United B, 2pm.

Rico’s of Gowran Women’s Division One

Thomastown United v East End United, 11am.

Tullaroan v Bridge United, 2pm.

Jimmy Cuddihy Women’s Division Two

Deen Celtic v Clover United, 2pm.

Under-13 Leinster Inter-league

Kilkenny & DL v South Dublin Football League, Woodlands Greystones FC, 12.30pm.

RESULTS

St Canice’s Credit Union Premier Division

Deen Celtic A 2, Freebooters B 1.

Division One

Spa United 2, Freshford Town 2.

AC Kilkenny A 2, Tullaroan 0.

Callan United 1, Newpark United A 1.

Eamonn Maher Coach Hire Division Two

River Rangers 3, Lions B 1.

Gowran 0, Clifden United 0.

Duiske Glass Division Three

St Anne’s 3, Newpark United B 1.

Pat Maher Shield

Freebooters A 2, Thomastown United A 0.

Clover United A 4, Bridge United A 0.

Rafter Dempsey’s Youths’ League

Evergreen City 2, Evergreen A 1.

Freebooters 3, Thomastown United 0.

Clover United 6, River Rangers 0.

Lions 5, Newpark/Ormonde Villa 0.

Under-17 TC Tyres League

East End United 1, Deen Celtic 5.

Freshford Town 1, Evergreen 4.

Under-15 St Canice’s Credit Union League Division One

Thomastown United 0, Ormonde Villa 5.

Under-15 St Canice’s Credit Union League Division Two

Callan United 3, Freshford Town 0.

Under-13 Kilkenny People League Division One

Ormonde Villa 2, Freshford Town 3.

Evergreen A 3, Deen Celtic 0.

Freebooters A 2, Bridge United 2.

Under-13 Kilkenny People League Division Two

Callan United 4, Paulstown 06 0.

East End United 0, Stoneyford United 6.

Southend United 4, Freebooters B 0.

Under-12 K&DL Girls’ League

Lions 3, Evergreen 0.

Under-11 Nolan Jewellers League Division One

Bridge United 0, Evergreen A 5.

Under-11 Nolan Jewellers League Division Two

Freebooters B 2, Freshford Town A 7.

Evergreen B 2, Callan United 0.

Lions 1, Deen Celtic 3.

Under-11 Nolan Jewellers League Division Three

Highview Athletic 2, Evergreen C 2.

Under-16 SFAI Cup (last 32)

Mayfield 0, Evergreen 0

AET - Evergreen won 5-4 on pens