Soccer Scoreboard

Umbro Kilkenny & District League

Umbro Kilkenny & District League

Friday

K&DL Girls’ U-11 League

Freebooters v East End United, 7pm.

Saturday

FAI Youths’ Inter-League

Kilkenny DL v Waterford DL, Castlecomer 2pm.

U-8 Barnaville Print & Graphics League

Lions v Bridge United, 12 noon.

Thomastown United v Fort Rangers, 2.15pm.

Freebooters A v Freebooters B, 3pm.

U-10 Barnaville Print & Graphics League

Bridge United v East End United, 1pm.

Callan United v Lions, 2.30pm.

Highview Athletic v Evergreen City, 11am.

Paulstown 06 v Evergreen United, 1pm.

Clover United v Newpark, 12 noon.

Freebooters A v Deen Celtic Eagles, 1.30pm.

Freebooters B v Deen Celtic Hawks, 1.30pm.

Thomastown United v Fort Rangers, 1pm.

K&DL Girls’ U-11 League

Lions v Thomastown United, 1pm.

U-12 SFAI Danone Cup

Thomastown United A v Freebooters, 1.30pm.

Clonmel Town v East End United, 12 noon.

Freshford Town v St Paul’s, 1pm.

U-12 Glanbia League Division One

Deen Celtic v Evergreen A, 1pm.

U-12 Glanbia League Division Two (1pm)

Callan United v Bridge United.

Freebooters B v Paulstown 06.

U-12 Glanbia League Division Three

Highview Athletic v Thomastown United B, 2.30pm.

Freebooters C v Evergreen C, 3pm.

U-14 SFAI Cup

Thomastown United v Ballinroad, 11am.

U-14 Bennettsbridge Parts League Division One (11am)

Ormonde Villa v Freebooters.

Bridge United v Evergreen A.

U-14 Bennettsbridge Parts League Division One

Paulstown 06 v Deen Celtic, 11am.

Freshford Town v Freebooters B, 10am.

Evergreen B v Fort Rangers, 1pm.

U-16 TC Tyres League Division One

Freebooters A v Deen Celtic, 11am.

U-16 TC Tyres League Division One (11am)

Clover United v Freebooters B.

Callan United v Freshford Town.

Evergreen B v Clover United.

Sunday

FAI Junior Cup

Lions v Crettyard United, 11am.

Moyne Rangers v Newpark 12 noon.

St Canice’s Credit Union Premier Division (11am)

Evergreen B v Fort Rangers.

Freebooters A v Evergreen A.

Thomastown United A v Freebooters B.

Division One

AC Kilkenny A v Stoneyford United, 11am.

East End United A v Highview Athletic A, 11am.

Urlingford v Callan United, 11am.

Southend United v Spa United, 2pm.

Eamonn Maher Coach Hire Division Two

Clifden United v Tullaroan, 11am.

St John’s v Freshford Town, 11am.

Brookville v Thomastown United B, 2pm.

River Rangers v Evergreen C, 2pm.

Division Three (2pm)

St Anne’s v East End United B.

Highview Athletic B v St John’s B.

Women’s Division Two

Clover United v Deen Celtic, 11am.

RESULTS

Oscar Traynor Trophy

Kilkenny & District League 1, Wexford League 4.

St Canice’s Credit Union Premier Division

Evergreen B 2, Clover United A 0.

Lions A 3, Freebooters B 0.

Division One

Urlingford 3, East End United A 0.

Southend United 2, Stoneyford United 1.

Highview Athletic A 0, AC Kilkenny A 1.

Eamonn Maher Coach Hire Division Two

Thomastown United B 3, River Rangers 1.

Newpark B 1, Freshford Town 0.

Tullaroan 3, St john’s 0.

Division Three

AC Kilkenny B 4, Bridge United B 5.

Orchard Rovers 2, Highview Athletic B 4.

East End United B 8, St John’s B 1.

Women’s Division One

Bridge United 0, Tullaroan 2.

Evergreen 2, East End United 4.

Women’s Division Two

Deen Celtic 2, Southend United 1.

Youths’ Division One

Evergreen A 3, Thomastown United 2.

Youths’ Division Two

Freshford Town 3, Callan United 2.

Newpark 2, Lions 5.

U-17 TC Tyres League Division One

Bridge United 2, Clover United 1.

Thomastown United 2, Ormonde Villa 2.

U-17 TC Tyres League Division Two

Evergreen C 0, Lions 4.

Paulstown 06 3, Evergreen B 4.

U-17 K&DL Girls’ League

Freshford Town 0, Freebooters 5.

U-15 SFAI Cup

Bridge United 1, Gorey Rangers 3.

Evergreen 0, Villa 5.

U-15 St Canice’s Credit Union League Division Two

Deen Celtic 2, Evergreen B 2.

East End United 1, Paulstown 06 3.

Highview Athletic 4, Freebooters B 1.

U-13 SFAI Cup

Lions 0, Cahir Park 3.

U-13 Kilkenny People League Division One

East End United 2, Freebooters A 3.

Evergreen A 3, Southend United 4.

Newpark A 0, Thomastown United 7.

U-13 Kilkenny People League Division Two

Bridge United 0, Fort Rangers 1.

Evergreen B 7, Clover United 8.

Stoneyford United 0, Highview Athletic 5.

U-13 K&DL Girls’ League

Evergreen 4, Newpark 1.

Lions 0, Thomastown United 1.

Freshford Town 0, Freebooters 3.

U-12 SFAI Cup

Freshford Town 3, New Oak Boys 1.

U-11 Nolan Jewellers League Division One

East End United 1, Evergreen A 2.

Thomastown United A 3, Bridge United 1.

U-11 Nolan Jewellers League Division Two

Clover United 3, Evergreen City 0.

Fort Rangers 2, Evergreen United 1.

U-11 Nolan Jewellers League Division Three

Freebooters B 1, Lions 5.

Stoneyford United B 8, Stoneyford United A 4.

Newpark 3, Highview Athletic 4.

Southend United 0, Thomastown United B 3.