Soccer Scoreboard

All the soccer fixtures and results from the Kilkenny & District League

All the soccer fixtures and results from the Kilkenny & District League


Leinster Junior Cup

O’Deveney Dunard v Fort Rangers, 8pm.

Under-12 K&DL Girls’ League

Freebooters v Newpark, 7.15pm.


Youths’ League (2pm)

Bridge United v Clover United.

Newpark v Evergreen A.

Leinster Under-19 Cup

Freshford Town v Bangor Celtic, 2pm.

Under-17 FAI Cup

Wexford Youths v Callan United, 2pm.

Under-16 TC Tyres League Division One

Evergreen A v Spa United, 10.30am.

Deen Celtic v Clover United, 10.30am.

Freebooters B v Lions, 1pm.

Ormonde Villa v Freebooters A, 10.30am.

Paulstown 06 v Evergreen B, 10.30am.

Under-14 SFAI Cup

Peake Villa v East End United, 11am.

Under-14 Bennettsbridge Parts League Division One

Southend United v Freebooters A, 10.30am.

Lions v Evergreen A, 10.30am.

Fort Rangers v Thomastown United, 10.30am.

Under-14 Bennettsbridge Parts League Division Two

Freebooters B v Clover United, 3pm.

Newpark v Callan United, 10.30am.

Bridge United v Paulstown 06, 10.30am.

Highview Athletic v Evergreen B, 2.30pm.

Under-13 Kilkenny People League DivisionTwo

Callan United v Evergreen United, 1pm.

Lions v Highview Athletic, 1pm.

Stoneyford United v Freebooters C, 1pm.

Evergreen City v Thomastown United, 2.30pm.

Under-12 K&DL Girls’ League

East End United v Lions, 1pm.

Evergreen A v Thomastown United, 2pm.

Under-12 SFAI Danone Cup

Thomastown United v Villa, 1pm.

Clerihan v East End United A, 11am.

Under-12 Glanbia League Division One

Fort Rangers v Deen Celtic, 1pm.

Freebooters A v Clover United, 11am.

Under-12 Glanbia League Division Two

Newpark v Freebooters B, 1pm.

Evergreen City v Castlewarren Celtic, 11am.

Evergreen United v Lions, 12.45pm.

Paulstown 06 v Highview Athletic, 1pm.

Under-10 Barnaville Print & Graphics Games

Highview Athletic v Freebooters C, 12 noon.

Evergreen Athletic v Thomastown United, 12.30pm.

Bridge United Blues v Evergreen City, 12.30pm.

Bridge United Yellows v Evergreen United, 12.30pm.

East End United Greens v Fort Rangers, 11.30am.

East End United Yellows v Freebooters A, 10.30am.

Freebooters B v Stoneyford United, 10.30am.

Lions v Paulstown 06, 11am.

Deen Celtic Reds v Clover United A, 11am.

Deen Celtic Blacks v Clover United B, 11am.


Leinster Junior Cup

Brayzil v Evergreen, 11am.

Thomastown United v Navan Cosmos, 2pm.

St Canice’s Credit Union Prem Division

Evergreen B v East End United A, 11am.

Newpark A v Bridge United A, 11am.

Lions A v Freebooters A, 2pm.

Division One

Deen Celtic A v Spa United, 11am.

Freebooters B v Tullaroan, 11am.

Stoneyford United v Southend United, 11am.

Callan United v Newpark B, 2pm.

Eamonn Maher Coach Hire Division Two

Brookville v Highview Athletic, 2pm.

River Rangers v Bridge United B, 2pm.

Duiske Glass Division Three

Castlewarren Celtic v East End United B, 2pm.

St John’s v Brookville B, 11am.

Thomastown United C v Ballacolla, 11am.

Rico’s of Gowran Women’s League

Bridge United v Clover United, 11am.

Youths’ League

Ormonde Villa v Deen Celtic, 2pm.

Leinster Under-19 Cup

Ardmore Rovers v Fort Rangers, 11am.

Bohemians (LSL) v Freebooters, 11am.

Under-17 FAI Cup

Villa v Evergreen A, 2pm.


FAI Junior Cup

Mullingar Town 0, Evergreen 3.

Freshford Town 2, St Pat’s Boys 1.

Freebooters 3, Courtown Hibs 0.

Willow Park 11, Callan United 0.

Leinster Junior Cup

Stoneyford United 0, Deen Celtic 5.

St Canice’s Credit Union Premier Division

Lions A 3, East End United A 4.

Thomastown United A 2, Bridge United A 1.

Division One

Newpark B 0, Tullaroan 1.

Spa United 2, Southend United 2.

Eamonn Maher Coach Hire DivisionTwo

Bridge United B 3, Brookville 1.

Evergreen C 2, River Rangers 0.

Duiske Glass Division Three

East End United B 1, Thomastown United C 5.

St John’s 0, Lions B 1.

Brookville B 0, Newpark C 4.

Castlewarren Celtic 6, Ballacolla 0.

Rico’s of Gowran Women’s League

Ballacolla 0, St Kevin’s/Two-Mile-Borris 8.

Evergreen 5, Freshford Town 0.

East End United 9, Newpark 0.

Tullaroan 7, Lions 0.

Youths’ League

Deen Celtic 3, Newpark 4.

Evergreen A 6, Bridge United 4.

Under-17 TC Tyres League

Evergreen A 7, Southend United 0.

Clover United 3, Callan United 0.

East End United 2, Freebooters 8.

Under-15 St Canice’s Credit Union League

Evergreen B 0, Ormonde Villa 5.

Deen Celtic 1, Thomastown United 4.

Freshford Town 6, Callan United 0.

Under-13 Kilkenny People League Division One

Freebooters B 0, Freshford Town 3.

Bridge United 1, Evergreen A 5.

Under-12 Glanbia League Division One

East End United 0, Evergreen A 4.

Freebooters A 5, Deen Celtic 1.

Under-12 Glanbia League Division Two

Highview Athletic 3, East End United B 1.

Castlewarren Celtic 1, Lions 5.

Freebooters B 4, Evergreen United 2.

Under-11 Nolan Jewellers League Division One

Deen Celtic A 1, Evergreen A 4.

Callan United 2, Bridge United 3.

Highview Athletic 0, Freebooters A 4.

Lions 1, Thomastown United 5.

Under-11 Nolan Jewellers League Division Two

Freebooters B 0, Southend United 3.

Clover United 5, Callan United B 0.

Deen Celtic B 4, Evergreen City 2.

Newpark 1, Freshford Town 0.