Kilkenny Soccer Scoreboard

Fixtures and results from the Kilkenny & District League (March 13 to 17)

Fixtures and results from the Kilkenny & District League (March 13 to 17)

FRIDAY

Oscar Traynor Trophy

Limerick & DL v Kilkenny & DL, Jackman Park 8pm.

SATURDAY

Henderson Youths’ Shield final

Callan United v Freebooters, Derdimus 3pm.

Youths’ League

Thomastown United v Ormonde Villa, 2.30pm.

Evergreen v Newpark, 2.30pm.

Under-16 TC Tyres League

Brookville v Evergreen B, 11am.

Castlewarren Celtic v Deen Celtic, 11am.

Evergreen A v Freshford Town, 11am.

Freebooters A v Callan United, 11am.

Ormonde Villa v Thomastown United, 11am.

Under-14 K&DL Girls’ League

Thomastown United v Freebooters, 4pm.

Under-14 Bennettsbridge Parts League Division One

Freebooters A v East End United, 11am.

Freshford Town v Deen Celtic, 11am.

Thomastown United A v Lions, 2.30pm.

Under-14 Bennettsbridge Parts League Division Two

Clover United v Castlewarren Celtic, 11am.

Stoneyford United v Evergreen United, 11am.

Thomastown United B v Highview Athletic, 12.45pm.

Evergreen City v Callan United, 1pm.

Under-12 Glanbia League Division One

Clover United v Evergreen A, 12.45pm.

Deen Celtic A v Lions, 1.30pm.

Thomastown United v Bridge United, 2.30pm.

Under-12 Glanbia League Division Two

Fort Rangers v Freebooters B, 11am.

Newpark v Southend United, 11am.

Freshford Town v Callan United, 1pm.

Deen Celtic B v Highview Athletic, 3pm.

Under-10 Barnaville Print & Graphics SSG

Freebooters A v East End United, 10am.

Freebooters B v Thomastown United B, 10am.

Deen Celtic Reds v Thomastown United A, 11am.

Evergreen United v Bridge United Blues, 11am.

Evergreen Town v Bridge United Yellows, 11am.

Highview Athletic v Freebooters D, 11am.

Lions A v Freebooters C, 11am.

Deen Celtic Blacks v Thomastown United C, 12 noon.

Evergreen City v Callan United, 12 noon.

Evergreen Athletic v Clover United A, 12 noon.

Lions B v Fort Rangers, 12 noon.

Paulstown 06 v Evergreen Rovers, 1pm.

SUNDAY

St Canice’s Credit Union Premier Division

Evergreen B v Spa United, 2pm.

The Brógmaker Division Three

St Anne’s v Freshford Town B, 11am.

Brookville B v Thomastown United C, 2pm.

Clover United B v Highview Athletic A, 2pm.

KCLR McCalmont Cup

Thomastown United B v Bridge United B, 11am.

Callan United B v Evergreen A, 11am.

Division One Cup

Clover United A v Brookville B, 11am.

Newpark B v Freshford Town, 2pm.

Division Two Ken & Michael Byrne Cup

Evergreen C v St Mary’s, 11am.

Lions B v Ormonde Villa, 11am.

ST PATRICK’S DAY

Rico’s of Gowran Women’s Shield final

Freebooters v Tullaroan, Derdimus 4pm.

SOCCER RESULTS

Leinster Women’s Inter-League final

Kilkenny & DL 2, Leinster FL 1.

St Canice’s Credit Union Premier Division

Evergreen A 3, Spa United 0.

Bridge United A 1, Evergreen B 2.

Newpark A 2, Freebooters A 1.

Thomastown United A 4, Lions A 0.

Rico’s of Gowran Division One

Freshford Town 0, Fort Rangers 2.

Tullaroan 2, Stoneyford United 4.

Eamonn Maher Coach Hire Division Two

Evergreen C 1, Freebooters B 1.

Lions B 0, Ormonde Villa 3.

St Mary’s 2, Deen Celtic 0.

The Brógmaker Division Three

Ballacolla 3, Highview Athletic 2.

Clover United B 3, Castlewarren Celtic 3.

St John’s 2, Thomastown United C 1.

Brookville B 0, Callan United B 11.

Youths’ League

Evergreen A 3, Freebooters 1.

Thomastown United 0, Callan United 3.

Under-17 TC Tyres League

Paulstown 06 1, Evergreen B 1.

Evergreen A 1, Spa United 1.

Freebooters A 4, Lions 3.

Ormonde Villa 1, Fort Rangers 5.

Under-16 K&DL Girls’ League

Freebooters 2, Evergreen 0.

Thomastown United 5, Freshford Town 1.

Under-15 SFAI Inter-League

Kilkenny & DL 2, North Dublin SL 0.

Under-15 St Canice’s Credit Union League

Evergreen B 1, Clover United 4.

Paulstown 06 2, Callan United 5.

Under-13 SFAI Inter-League

Kildare & DUL 2, Kilkenny & DL 1.

Under-13 Kilkenny People League Division One

Stoneyford United 1, East End United 1.

Evergreen A 4, Highview Athletic 0.

Under-13 Kilkenny People League Division Two

Evergreen City 2, Callan United 0.

Bridge United 3, Deen Celtic 3.

Fort Rangers 0, Freebooters 1.

Thomastown United B 3, Paulstown 06 5.

Under-12 K&DL Girls’ League

East End United 0, Callan United 0.

Newpark 2, Freebooters A 1.

Callan United 0, Freebooters A 8.

Evergreen A 5, Thomastown United 3.

Under-12 SFAI Inter-League

Kildare & DUL 4, Kilkenny & DL 1.

Under-11 Nolan Jewellers SSG Group A

Deen Celtic A 0, Bridge United A 2.

East End United A 1, Evergreen Athletic 0.

Clover United 1, Freebooters A 3.

Under-11 Nolan Jewellers SSG Group B

Bridge United B 3, Fort Rangers 1.

Paulstown 06 2, Stoneyford United 4.

Freebooters B 3, Evergreen City 4.

Under-11 Nolan Jewellers SSG Group C

Deen Celtic B 4, Callan United 2.

Evergreen United 4, Highview Athletic 4.

Freebooters Whites 1, East End United B 2.