Soccer Scoreboard

The fixtures from the Kilkenny & District League (May 20 to 27)

The fixtures from the Kilkenny & District League (May 20 to 27)

WEDNESDAY

Under-16 Brendan Lonergan Cup

Evergreen B v Thomastown United, 7pm.

Under-14 Declan Fennelly Cup

East End United v Lions, 7pm.

THURSDAY

Under-17 TC Tyres League

Evergreen B v Fort Rangers, 7pm.

Under-16 Brendan Lonergan Cup

Freebooters A v Castlewarren Celtic, 6.45pm.

Under-13 Eric Wilcox Cup

Thomastown United A v Fort Rangers, 7pm.

Under-13 Kilkenny People League Division Two

Evergreen United v Paulstown 06, 7pm.

Under-11 Nolan Jewellers SSG Group B

Paulstown 06 v Freshford Town, 7pm.

FRIDAY

Under-14 K&DL Girls’ League

Freebooters v Lions, 7.15pm.

Under-12 Nicholas Marnell Cup (7pm)

Lions v Evergreen A.

Southend United v Freebooters A.

Thomastown United v Deen Celtic A.

SATURDAY

O’Neills LFA Cup semi-final

Freebooters v Home Farm, 2pm.

Under-16 TC Tyres League

Evergreen A v Thomastown United, 12 noon.

Evergreen B v Castlewarren Celtic, 2pm.

Under-14 Declan Fennelly Cup

Freebooters A v Deen Celtic, 5pm.

Under-13 Kilkenny People League Division Two

Thomastown United B v Evergreen City, 3pm.

Under-12 Glanbia League Division Two

Highview Athletic v Evergreen City, 11am.

Under-10 Barnaville Print & Graphics SSG

(12 noon, unless stated)

Callan United v Clover United.

Deen Celtic Reds v Freebooters B.

Deen Celtic Blacks v Freebooters A.

East End United v Lions B.

Freebooters C v Thomastown United B.

Freebooters D v Thomastown United A, 1pm.

SUNDAY

Bennettsbridge Parts Ladies Cup final

Tullaroan v Newpark, Derdimus 2pm.

Under-17 K&DL Cup

Spa United v Ormonde Villa, 11am.

Under-15 K&DL Cup (4.30pm)

Callan United v Evergreen A.

Southend United v Thomastown United.

Under-13 Eric Wilcox Cup

Evergreen A v Stoneyford United, 4.30pm.

MONDAY

Under-14 Bennettsbridge Parts League Division Two

Freebooters B v Evergreen United, 7pm.

WEDNESDAY, MAY 27

Under-17 K&DL Cup

Freebooters A v Evergreen A, 7pm.