Soccer Scoreboard

UMBRO Kilkenny & District League

UMBRO Kilkenny & District League

Thursday

Under-16 TC Tyres League Division One

Ormonde Villa v Bridge United, 8.30pm.

Friday

Under-12 Glanbia League Division One

Freebooters A v Thomastown United, 7.15pm.

Saturday

Youths’ League Division Two

Callan United v Freshford Town, 2.30pm.

Henderson Youths’ Shield

Fort Rangers v Freebooters, 2pm.

Under-8 Barnaville Print & Graphics League

Freebooters B v Freebooters A, 12.30pm.

Fort Rangers v Thomastown United, 11am.

Under-10 Barnaville Print & Graphics League

Thomastown United v East End United, 11am.

Bridge United v Evergreen United, 1pm.

Clover United v Evergreen City, 2.30pm.

Deen Celtic Eagles v Freebooters B, 11am.

Deen Celtic Hawks v Freebooters A, 12 noon.

Newpark v Fort Rangers, 11am.

Lions v Callan United, 11am.

Under-11 K&DL Girls’ League

East End United v Freebooters, 11am.

Under-12 Midlands Shield (2.30pm)

East End United v Moone Celtic (TBC)

Evergreen A v St Patrick’s Boys.

Under-12 Glanbia League Division Two

Bridge United v Paulstown 06, 11am.

Under-12 Glanbia League Division Three (3pm)

Highview Athletic v Lions.

Thomastown United B v Freebooters C.

Under-14 Midlands Shield

First Round, Second Leg

Hanover Harps (2) v Ormonde Villa (4), 12.30pm.

Bridge United (1) v Bagenalstown (2), 11am.

SFAI Under-16 Inter-League

Kildare League v Midlands League, 12 noon Buckley Park.

Kilkenny & District League v NEC, 12 noon Derdimus.

North Dublin SL v Wexford League, 12 noon Kells Road.

NEC v Kildare League, 3pm Scanlon Park.

Kilkenny & District League v North Dublin SL, 3pm Kells Road.

Wexford League v Midlands League, 3pm Derdimus.

Sunday

St Canice’s Credit Union Premier Division

Lions A v Evergreen A, 11am.

Eamonn Maher Coach Hire Division Two

Tullaroan v Lions B, 2.30pm.

Bennettsbridge Parts Women’s Cup (11am)

Bridge United v Newpark.

East End United v Deen Celtic.

Tullaroan v Lions.

SFAI Under-12 Inter-League

Kilkenny & District League v NEC, 12 noon Castlecomer.

SFAI Under-13 Inter-League

Kilkenny & District League v NEC, 2pm Castlecomer

SFAI Under-16 Inter-League

Kildare League v Kilkenny & District League, 12 noon Derdimus.

Midlands League v North Dublin SL, 12 noon Buckley Park.

NEC v Wexford League, 12 noon Kells Road.

Monday

Under-14 Bennettsbridge Parts League Division One

Ormonde Villa v Freebooters A, 7.15pm.

Results

St Canice’s Credit Union Premier Division

Freebooters B 1, Bridge United A 3.

Lions A 1, Fort Rangers 3.

Division One

East End United A 3, Spa United 2.

Newpark A 3, Urlingford 1.

Stoneyford United 3, Highview Athletic A 0.

Eamonn Maher Coach Hire Division Two

Clifden United 1, Evergreen C 3.

St John’s 0, Newpark B 4.

Thomastown United B 3, Lions B 1.

Brookville 1, Freshford Town 2.

Youths’ League Division Two

Lions 3, Freshford Town 3.

Newpark 1, Deen Celtic 2.

Pat Maher Shield semi-finals

Freebooters A 1, Evergreen A 0.

Thomastown United A 0, Evergreen B 1.

Henderson Youths’ Shield

Evergreen A 4, Thomastown United 2.

Under-17 TC Tyres League Division One

Thomastown United 0, Evergreen A 3.

Under-17 TC Tyres League Division Two

Evergreen B 3, Paulstown 06 0.

Lions 2, East End United 3.

Under-17 K&DL Girls’ League

Freebooters 1, Freshford Town 0.

Under-15 St Canice’s Credit Union League Division One

Bridge United 3, Evergreen A 5.

Under-15 St Canice’s Credit Union League Division Two

Deen Celtic 2, East End United 0.

Highview Athletic 6, Paulstown 06 0.

Ormonde Villa 5, Freebooters B 1.

Under-13 Kilkenny People League Division One

Lions 1, Southend United 2.

Under-13 Kilkenny People League Division Two

Highview Athletic 6, Stoneyford United 1.

Callan United 2, Bridge United 2.

Newpark B 0, Clover United 4.

Under-13 K&DL Girls’ League

Freshford Town 0, Thomastown United 3.

Under-11 Nolan Jewellers League Division One

Bridge United 0, Thomastown United A 4.

Freebooters 2, Evergreen A 2.

Under-11 Nolan Jewellers League Division Two

Clover United 2, Freshford Town 2.

Under-11 Nolan Jewellers League Division Three

Highview Athletic 4, Stoneyford United A 0.

Thomastown United B 0, Lions 6.

Southend United 1, Newpark 6.

Stoneyford United B 8, Freebooters B 1.