Soccer Scoreboard

editorial image
Fixtures for the Kilkenny & District League (week ending Sunday, February 1), plus all the recent results.

Fixtures for the Kilkenny & District League (week ending Sunday, February 1), plus all the recent results.

SATURDAY

Under-16 TC Tyres League

Brookville v Callan United, 11am.

Deen Celtic v Freebooters B, 11am.

Evergreen A v Freebooters A, 11am.

Evergreen B v Thomastown United, 1pm.

Under-14 SFAI National Cup

Freebooters A v Malahide United, 1pm.

Under-14 Bennettsbridge Parts League Division One

East End United v Thomastown United A, 11am.

Lions v Deen Celtic, 11am.

Under-14 Bennettsbridge Parts League Division Two

Bridge United v Freebooters B, 11am.

Highview Athletic v Stoneyford United, 11am.

Clover United v Callan United, 1.30pm.

Evergreen United v Thomastown United B, 2.30pm.

Under-12 SFAI National Cup

Thomastown United v St Kevin’s Boys, 1pm.

Under-12 Glanbia League Division One

Deen Celtic A v Clover United, 1pm.

Bridge United v Lions, 3pm.

Under-12 Glanbia League Division Two

Freshford Town v Newpark, 11am.

Southend United v Freebooters C, 11am.

Highview Athletic v Bridge United B, 1pm.

Callan United v Deen Celtic B, 2.30pm.

Evergreen City v Fort Rangers, 2.30pm.

Under-10 Barnaville Print & Graphics SSG

Evergreen United v East End United, 11am.

Lions A v Freebooters C, 11am.

Lions B v Freebooters B, 11am.

Thomastown United C v Stoneyford United, 11am.

Clover United v Callan United, 1pm.

Evergreen Athletic v Deen Celtic Reds, 1pm.

Freebooters A v Evergreen Town, 1.30pm.

Freebooters D v Evergreen City, 1.30pm.

Bridge United Yellows v Thomastown United B, 2.30pm.

Bridge United Blues v Thomastown United A, 2.30pm.

Deen Celtic Blacks v Evergreen Rovers, 2.30pm.

Highview Athletic v Paulstown 06, 2.30pm.

SUNDAY

St Canice’s Credit Union Premier Division

Bridge United A v Freebooters A, 11am.

Callan United v Newpark A, 11am.

Rico’s of Gowran Division One

Clover United A v Newpark B, 2pm.

Eamonn Maher Coach Hire Division Two

Evergreen C v Ormonde Villa, 11am.

Lions B v St Mary’s, 11am.

Freebooters B v Deen Celtic A, 2pm.

The Brógmaker Division Three

Castlewarren Celtic v Ballacolla, 2pm.

Highview Athletic A v St Anne’s, 2pm.

Thomastown United C v Callan United B, 2pm.

Pat Maher Shield semi-final

Stoneyford United v Thomastown United A, 11am.

O’Neills Leinster Junior Cup

Evergreen v Bangor Celtic, 2pm.

Rico’s of Gowran Women’s League

Lions v Newpark, 2pm.

Under-12 SFAI National Cup

Evergreen A v Lourdes Celtic, 2pm.

MONDAY

Under-16 TC Tyres League

Freebooters B v Evergreen B, 7.15pm.

Soccer Results

St Canice’s Credit Union Premier Division

Callan United 3, Bridge United A 1.

Spa United 0, Evergreen A 4.

Thomastown United A 3, Evergreen B 0.

Rico’s of Gowran Division One

Thomastown United B 2, Freshford Town 2.

Brookville 0, Newpark B 1.

Eamonn Maher Coach Hire Division Two

Evergreen C 3, St Mary’s 3.

Bridge United B 1, Lions B 2.

River Rangers 3, Freebooters B 3.

The Brógmaker Division Three

Highview Athletic 2, Callan United B 1.

St John’s 0, Castlewarren Celtic 2.

Freshford Town B 3, Ballacolla 4.

Leinster Women’s Inter-League

Kilkenny & DL 5, Kildare & DL 0.

FAI Junior Cup

Westport United 2, Freebooters 0.

Youths’ League

Evergreen A 0, Callan United 0.

Freebooters 5, Ormonde Villa 2.

Henderson Youths’ Shield

Thomastown United 2, Newpark 1.

Under-17 TC Tyres League

Fort Rangers 2, Spa United 4.

Highview Athletic 4, Paulstown 06 1.

Lions 1, Evergreen A 3.

Under-16 K&DL Girls’ League

Lions 0, Thomastown United 3.

Under-15 St Canice’s Credit Union League

Evergreen A 6, Evergreen B 0.

Lions 3, Brookville 0.

Clover United 3, Southend United 4.

Thomastown United 3, Callan United 1.

Under-14 Bennettsbridge Parts League Division One

East End United 1, Freebooters A 3.

Under-13 SFAI National Cup

Evergreen A 0, Shamrock Bhoys 1.

Under-13 Kilkenny People League Division One

Thomastown United A 2, Highview Athletic 2.

Newpark 5, Stoneyford United 0.

Under-13 Kilkenny People League Division Two

Fort Rangers 1, Thomastown United B 0.

Freebooters 8, Evergreen City 3.

Under-12 K&DL Girls’ League

Thomastown United 8, East End United 4.

Evergreen A 0, Freebooters A 4.

Under-12 Glanbia League Division One

Bridge United 0, Clover United 4.

Under-12 Glanbia League Division Two

Freebooters C 3, Fort Rangers 0.

Freebooters B 1, Deen Celtic B 1.

Under-11 Nolan Jewellers SSG Group A

Clover United 3, Fort Rangers 0.

Evergreen Athletic 4, Thomastown United Blue 0.

Under-11 Nolan Jewellers SSG Group B

Evergreen City 2, Freshford Town 0.

Callan United 2, Freebooters B 4.