Soccer Scoreboard

editorial image
All the soccer fixtures (April 8 to 15) and results from the Kilkenny & District League

All the soccer fixtures (April 8 to 15) and results from the Kilkenny & District League

THURSDAY

Under-16 K&DL Girls’ League

Evergreen v Thomastown United, 6.30pm.

FRIDAY

KCLR McCalmont Cup

St Mary’s v Freebooters B, Waterbarracks, 6pm.

SATURDAY

KCLR McCalmont Cup

Bridge United A v Thomastown United A, 5pm.

O’Neills LFA Cup

Freebooters v Shelbourne, 2pm.

Under-16 TC Tyres League

Callan United v Deen Celtic, 11am.

Castlewarren Celtic v Brookville, 11am.

Evergreen A v Thomastown United, 11am.

Freebooters A v Freshford Town, 11am.

Under-14 K&DL Girls’ League

Freebooters v Evergreen, 1pm.

Thomastown United v Lions, 1pm.

Under-14 Bennettsbridge Parts League Division One

Deen Celtic v Freebooters A, 11am.

Evergreen A v Lions, 11am.

Freshford Town v Thomastown United A, 11am.

Under-14 Bennettsbridge Parts League Division Two

Highview Athletic v Bridge United, 11am.

Stoneyford United v Freebooters B, 11am.

Callan United v Thomastown United B, 1pm.

Evergreen City v Clover United, 1pm.

Under-12 Glanbia League Division One

Lions v Evergreen A, 11am.

Under-12 Glanbia League Division Two

Highview Athletic v Fort Rangers, 12.45pm.

Evergreen City v Callan United, 1pm.

Newpark v Bridge United B, 2pm.

Under-10 Barnaville Print & Graphics SSG

Freebooters A v Thomastown United B, 10am.

Freebooters B v Thomastown United A, 10am.

Evergreen Athletic v Bridge United Blues, 11am.

Fort Rangers v Freebooters D, 11am.

Evergreen United v Callan United, 12 noon.

Evergreen Town v Bridge United Yellows, 1pm.

Lions A v Evergreen Town, 1pm.

Stoneyford United v Lions A, 1pm.

Deen Celtic Blacks v East End United, 2pm.

Deen Celtic Reds v Evergreen City, 2pm.

Highview Athletic v Freebooters C, 2.30pm.

SUNDAY

KCLR McCalmont Cup

Evergreen B v Castlewarren Celtic, 11am.

Lions A v Evergreen A, 11am.

Stoneyford United v Thomastown United B, 2.30pm.

Evergreen C v Callan United, 2.30pm.

St Anne’s v Lions B, 2.30pm.

Division One Cup

Fort Rangers v Tullaroan, 11am.

Women’s League

Newpark v Tullaroan, 2.30pm.

Under-16 SFAI Inter-League

Kilkenny & District League v North Dublin SL, 2pm.

Under-15 SFAI Inter-League

Wicklow & DL v Kilkenny & DL, 2pm.

WEDNESDAY, APRIL 15

Under-12 Glanbia League Division One

Bridge United v Freebooters A, 6.30pm.

Soccer Results

St Canice’s Credit Union Premier Division

Spa United 2, Freebooters A 1.

Callan United 0, Newpark A 4.

Rico’s of Gowran Division One playoff

Fort Rangers 0, Stoneyford United 2.

Brógmaker Division Three

Clover United B 5, St John’s 1.

Highview Athletic A 3, Thomastown United C 0.

Clover United B 1, Callan United B 5.

Women’s League

Tullaroan 0, Freebooters 0.

KCLR McCalmont Cup

Freebooters B 7, Newpark B 0.

Division Two Ken & Michael Byrne Cup

Deen Celtic 4, River Rangers 1.

Pat Maher Shield final

Evergreen A 2, Thomastown United A 1 (AET)

Division Three Cup

St Anne’s 7, Thomastown United C 0.

Under-17 TC Tyres League

Evergreen A 5, Paulstown 06 0.

Lions 3, Spa United 4.

Under-15 St Canice’s Credit Union League

Clover United 3, Paulstown 06 0.

Southend United 1, Thomastown United 4.

Under-13 Kilkenny People League Division One

East End United 1, Newpark 6.

Stoneyford United 3, Lions 2.

Under-13 Kilkenny People League Division Two

Deen Celtic 1, Fort Rangers 3.

Callan United 4, Paulstown 06 1.

Under-12 K&DL Girls’ League

East End United 5, Lions 1.

Under-11 Nolan Jewellers SSG Group A

Clover United 0, Thomastown United A 5.

Under-11 Nolan Jewellers SSG Group B

Lions 1, Evergreen City 4.

Fort Rangers 0, Freshford Town 1.

Under-11 Nolan Jewellers SSG Group C

Evergreen United 5, Callan United 2.

Thomastown United Whites 0, East End United B 1.