Kilkenny GAA fixtures

Kilkenny GAA fixtures
s

All the Kilkenny GAA fixtures (week ending May 10)

WEDNESDAY

Country Style 3rd Team League Group B

Mooncoin: Mooncoin v Tullogher Rosbercon 7.30pm

Under-17 Celtic Challenge Cup

Nowlan Park: Kilkenny South v Waterford City 7.30pm

Allianz/Cumann na mBunscol (games 3.30pm)

Toymaster HL Roinn C

Tullaroan NS v The Rower Mixed NS

Danesfort NS v Goresbridge/Paulstown

Carrickshock NS v Mullinavat NS

Kilmacow BNS v Coon Muckalee NS,

Top Oil HL Roinn D

Gaelscoil Osraí v Slieverue Mixed NS

Clogh-Moneenroe NS v Windgap NS

St Patrick’s DLS v St Canice’s NS

THURSDAY

Kilkenny Citroen MFC Roinn B

Danesfort: Danesfort v Kilmacow, 7pm

Duggan Steel U-16 HL (7pm)

St John’s Park: O’Loughlin Gaels v Naas.

Urlingford: Emeralds v Graigue Ballycallan.

Pairc na Ratha: Glenmore v Piltown.

Duggan Steel U-14 HL

Hugginstown: Carrickshock v Cloneen/Railyard, 7pm.

FRIDAY

St Canice’s Byrne Cup SH Cross Over League (7.30pm)

Canon Kearns Park: Erin’s Own v St Martin’s.

St John’s Park: O’Loughlin Gaels v Dicksboro.

Country Style 2nd Team HL

Dr Tierney Park: Graignamanagh v Slieverue, 7.15pm.

Iverk Produce 2nd Team HL (7.15pm)

Danesfort: Danesfort v Glenmore.

Windgap: Windgap v Piltown.

Kilmacow: Kilmacow v Bennettsbridge.

J.J. Kavanagh & Sons 2nd Team HL

Mount Leinster Rangers: Mt Leinster Rangers v Conahy Shamrocks, 7.30pm.

Dunnamaggin: Dunnamaggin v St Lachtain’s, 7.30pm.

Mullinavat: Mullinavat v Carrickshock, 7.30pm.

Ballyragget: St Patrick’s v Rower Inistioge, 7.15pm.

Thomastown: Thomastown v Fenians, 7.15pm.

Gowran: Young Irelands v Emeralds, 7.15pm.

J.J. Kavanagh & Sons JHL

Ballyhale: Ballyhale Shamrocks v Tullaroan, 7pm.

Duggan Steel U-16 HL

Inistioge: Rower-Inistioge v Clonad, 7.30pm.

Duggan Steel U-14 Cross Over HL

Dunnamaggin: Dunnamaggin v Erin’s Own, 7pm.

St John’s Park: O’Loughlin Gaels v Dicksboro, 7.30pm.

Tom Walsh Park: Blacks & Whites v Graignamanagh, 7.30pm.

Duggan Steel U-14 HL 13-a-side

Urlingford: Emeralds v Blacks & Whites 7pm,

SATURDAY

J.J. Kavanagh & Sons All County JHL

Galmoy: Galmoy v Naomh Moling, 7pm.

Muckalee: St Martin’s v Naomh Bríd, 7pm.

Freshford: O’Loughlin Gaels v Emeralds, 7pm.

Gowran: Barrow Rangers v Blacks & Whites, 7pm.

J.J. Kavanagh & Sons Kevin Fennelly Cup

Pairc Sheamuis Stiophan: James Stephens v Clara, 7pm.

J.J. Kavanagh & Sons Paddy Cahill Cup (7pm)

Canon Kearns Park: Erin’s Own v John Lockes.

Kilmacow: Kilmacow v Ballinkillen.

Windgap: Windgap v Erin’s Own (Cw).

Palmerstown: Dicksboro v Slieverue.

Duggan Steel U-16 HL

Tom Ryall Park: Graigue-Ballycallan v St Patrick’s, 7.30pm.

Duggan Steel U-14 Roinn B Cross Over HL 1

Piltown: Piltown v Young Irelands, 7pm.

SUNDAY

St Canice’s CU Byrne Cup SHL Cross Over

Danesfort: Danesfort v Bennettsbridge, 11am.

Iverk Produce All-County JHL South

Mooncoin: Mooncoin v Piltown, 6.45pm.

J.J. Kavanagh & Sons 2nd Team HL

Dunnamaggin: Dunnamaggin v Mt Leinster Rangers, 3pm.

Country Style 3rd Team HL Cross Over

Palmerstown: Dicksboro v Ballyhale Shamrocks, 2pm.

Lisdowney: Lisdowney v Mooncoin, 12.30pm.

Freshford: St Lachtain’s v Conahy Shamrocks, 12.30pm.

Duggan Steel U-14 FC Roinn A semi-final

Thomastown: Thomastown v O’Loughlin Gaels, 7pm.

Duggan Steel U-14 FL Roinn A semi-final

Piltown: Piltown v Dicksboro, 7pm.

MONDAY

Iverk Produce 2nd Team League

Carrigeen: Carrigeen v Kilmacow, 7.15pm.

Kilkenny Citroen Centre MFC Roinn B Semi-Final

Tom Ryall Park: Graigue-Ballycallan v Mooncoin, 11.30am.

Duggan Steel U-16 HL

Mullinavat: Mullinavat v Camross, 7.30pm.

Clara: Clara v Barrow Rangers, 7pm.

Cross Over Hurling League Roinn C

Hugginstown: Carrickshock v Dicksboro 7pm

Duggan Steel U-14 Roinn B Cross Over HL 1

Pairc na Ratha: Glenmore v John Lockes 7.30pm

Duggan Steel U-14 Roinn B Cross Over HL 2

Slieverue: Slieverue v Galmoy/Windgap 7.30pm

Duggan Steel U-14 HL Grp A Roinn C

Cloneen: Cloneen/Railyard v Conahy Shamrocks, 7pm.

Tullaroan: Tullaroan v Carrickshock, 7pm.

Pairc Sheamuis Stiophan: James Stephens v Fenians, 7pm.

Duggan Steel U-14 HL 13-a-side

Tom Walsh Park: Blacks & Whites v St Patrick’s, 7.30pm.

Ballyhale: Ballyhale Shamrocks v Emeralds, 7.30pm.

Paulstown: Barrow Rangers v Clara, 7.30pm.

TUESDAY, MAY 10

Kilkenny Honda Centre MHL

Kilmacow: Kilmacow v St Lachtain’s, 7pm.

Duggan Steel U-16 HL

Ballyragget: St Patrick’s v Slieverue, 7.30pm.