All the GAA fixtures and results

All the GAA fixtures and results
Gaelic Games sport@kilkennypeople.ie @KKPeopleSport

TODAY (WEDNESDAY)

Country Style Foods South J.B.H.C. League Group B

Windgap: Windgap V Rower Inistioge 7.30pm

THURSDAY

J. J. Kavanagh and Sons 2nd Team League Division 2 - final

Pairc na Ratha: Mooncoin V Rower Inistioge 7.30pm

J. J. Kavanagh and Sons North Junior B HL/Championship Group B

Pairc Sheamuis Stiophan: James Stephens V St Lachtain's 7.30pm

Country Style Foods South J.B.H.C. League Group B

Slieverue: Slieverue V Piltown 7.30pm

Duggan Steel Under-14 Roinn A Cross Over Hurling League

Canon Kearns Park: Erins Own V Dicksboro 7.30pm

Dugann Steel Under-14 Roinn B Cross Over Hurling League 2

Dr Tierney Park: Graignamanagh V Galmoy/Windgap 7.30pm

Duggan Steel Under-14 Hurling League Group A Roinn C

Pairc Sheamuis Stiophan: James Stephens V Tullaroan 7.30pm

FRIDAY

J. J. Kavanagh and Sons Junior Hurling League [Section B]

Canon Kearns Park: Erins Own V Clara 7.30pm

Pairc Sheamuis Stiophan: James Stephens V Tullaroan 7.30pm

Palmerstown: Dicksboro V O'Loughlin Gaels 7.30pm

Country Style Foods South J.B.H.C. League Group A

Kilmacow: Kilmacow V John Lockes 7.30pm

Duggan Steel Under-14 Roinn B Cross Over Hurling League 1

Pairc na Ratha: Glenmore V Rower Inistioge 7.30pm

SATURDAY

Leinster SFC quarter-final

Nowlan Park: Dublin v Laois (7pm).

All Britain JFC

Nowlan Park: Kilkenny v London (5pm). Ref Seamus Mulhare.

Football league Division 2

Moneenroe: Railyard GFC v Fighting Cocks GFC (7pm).

MONDAY

Dugann Steel Under-14 Hurling League Group A Roinn C

Hugginstown: Carrickshock V James Stephens 7.30pm

Tullaroan: Tullaroan V Cloneen/Railyard 7.30pm

TUESDAY

Michael Lyng Motors Aylward Cup Intermediate Hurling Cross Over League

Gowran: Young Irelands V St Lachtain's 7.30pm

J. J. Kavanagh and Sons North Junior B Hurling League/Championship Group B

Threecastles: Threecastles V James Stephens 7.30pm

GAA Results

St Canice’s Credit Union Byrne Cup SH crossover league

Erin’s Own 2-17, Fenians 1-9

Dicksboro 0-21, Clara 0-14

Ballyhale Shamrocks 2-29, Bennettsbridge 2-14

Michael Lyng Motors Aylward Cup IH crossover league

Conahy Shamrocks 1-19, Thomastown 1-15

Tullaroan 2-22, Dunnamaggin 1-16

Country Style 2nd team league Division Six

Blacks & Whites 1-14, Graignamanagh 1-9

Danesfort 2-15, Piltown 0-20

Iverk Produce 2nd team league Division Four

Bennettsbridge 3-19, Carrigeen 3-19

J.J. Kavanagh & Sons 2nd team league Division One

St Lachtain’s 1-15, Conahy Shamrocks 0-14

J.J. Kavanagh & Sons 2nd team league Division Three

Graigue-Ballycallan 4-11, Fenians 0-7

J.J. Kavanagh & Sons All County JHL

Barrow Rangers 2-18, O’Loughlin Gaels 2-17

Country Style 3rd team league

James Stephens 0-14, Lisdowney 0-11

J.J. Kavanagh & Sons JHL

Windgap 2-13 Galmoy 0-16

James Stephens 0-15, Ballyhale Shamrocks 0-12

Erin’s Own 1-20 Tullaroan 2-11

J.J. Kavanagh & Sons Martin Treacy JH crossover league

Barrow Rangers 2-15, Kilmacow 1-17

Blacks & Whites 1-20, Slieverue 0-16

Piltown 3-18, Emeralds 1-21

J.J. Kavanagh & Sons North JBHL/C

St Martin’s 2-12, St Lachtain’s 0-16

Iverk Produce South JAHC crossover league

Mullinavat 0-18, Carrickshock 0-13

Country Style Foods South JBHC

Glenmore 3-15, Mooncoin 2-1

Piltown 2-19, Windgap 2-6

J.J. Kavanagh & Sons Kevin Fennelly Cup

Graignamanagh 3-11, Cloneen 0-13

J.J. Kavanagh & Sons Paddy Cahill Cup

John Lockes 0-18, Kilmacow 1-14

Duggan Steel U-14 FC Roinn A

Dicksboro 5-11, Thomastown 0-5

Duggan Steel U-14 FC Roinn B

Glenmore 4-15, Dicksboro 1-2

Duggan Steel U-14 Roinn B HL crossover

St Lachtain’s 2-4, Lisdowney 0-10

St Martin’s 2-17, Kilmacow 1-5

Bennettsbridge 8-5 Mullinavat 3-5

Tullogher-Rosbercon w/o, Emeralds scr

Duggan Steel U-14 HL

Cloneen/Railyard 5-9, Fenians 3-13

James Stephens 6-8, Cloneen/Railyard 1-6

Duggan Steel U-14 HL 13-a-side

St Patrick’s w/o, Emeralds scr

Barrow Rangers 4-9, Ballyhale Shamrocks 0-8

Blacks & Whites 5-17, Clara 1-3