Kilkenny & District League soccer fixtures

Kilkenny & District League soccer fixtures
Soccer sport@kilkennypeople.ie @KKPeopleSport

There’s a busy weekend ahead for clubs in the Kilkenny & District League, with a number of Cup competitions in full swing.

FRIDAY

U-13 Kilkenny People League Division Two

Freebooters B v Callan United, 7.15pm.

SATURDAY

Bennettsbridge Parts Women’s League

Clover United v Thomastown United, Rathdowney 5.30pm.

Evergreen v Callan United, Derdimus 6.15pm.

U-17 TC Tyres League

Clover United v Evergreen B, Rathdowney 2.30pm.

East End United v Callan United, Bennettsbridge 2.30pm.

Paulstown 06 v Southend United, Paulstown 2.30pm.

U-15 St Canice’s Credit Union League Division One

Evergreen City v Lions, Kells Road 11am.

Newpark v Thomastown United A, Newpark 11am.

U-15 St Canice’s Credit Union Division Two

Freebooters B v Evergreen United, 11am.

Stoneyford United v Thomastown United B, Stoneyford 11am.

U-15 SFAI Skechers Cup

Evergreen v Piltown, 2pm.

U-14 Schoolgirls’ League

Fort Rangers v Hanover Harps, Wallslough 3pm.

Callan United v Freebooters, Fair Green Callan 4pm.

East End United v Thomastown United, Bennettsbridge 4pm.

Evergreen City v Lions, Kells Road 4pm.

Newpark v Evergreen United, Newpark 4pm.

U-13 Kilkenny People League Division One

Lions v Evergreen A, 11am.

Stoneyford United v East End United A, Bennettsbridge 4pm.

U-13 Kilkenny People League Division Two

Deen Celtic B v Newpark, The Prince Grounds 11am.

Evergreen United v Evergreen Town, Kells Road 12.30pm.

U-13 Kilkenny People League Division Three

East End United B v Thomastown United B, 12.30pm.

Freebooters C v Highview Athletic, Scanlon Park 12.30pm.

U-13 SFAI Skechers Cup

St Patricks Boys v Bridge United, 1pm.

Clerihan v Deen Celtic, 2pm.

St Michael’s v Thomastown United, 2pm.

Borris St Kevin’s v Freebooters, 4pm.

SUNDAY

St Canice’s Credit Union Premier Division

Evergreen B v Thomastown United A, Kells Road 11am.

Stoneyford United v Evergreen A, Stoneyford 11am.

Rico’s of Gowran Division One

Bridge United v Fort Rangers, Goresbridge 11am.

Lions A v Newpark, Cork Road, Durrow 11am.

Thomastown United B v Deen Celtic A, United Park 2.30pm.

Eamonn Maher Coach Hire Division Two

Brookville v River Rangers, Brookville 11am.

Castlewarren Celtic v Paulstown, Scanlon Park 11am.

Evergreen C v St Anne’s, Kells Road 2.30pm.

Leinster Junior Cup

Spartak Dynamo v Highview Athletic, 11am.

U-17 TC Tyres League

Castlewarren Celtic v Thomastown United, 2.30pm.