All the soccer fixtures

All the soccer fixtures

The following are the fixtures for the Kilkenny and District League this week:

FRIDAY

Under 11 Schoolboys League Black

Evergreen FC Hibs   Newpark Reds Kells Road 18:30  

Evergreen FC Green   Bridge United Kells Road 18:30  

Evergreen FC Albion   Newpark Blacks Kells Road 18:30  

SATURDAY

Womans Shield

Clover United   Thomastown United Rathdowney, Co Laois   

Callan United   Evergreen FC Derdimus Park 17:00  

Under 11 Schoolboys League Amber

Stoneyford United White   Deen Celtic Rovers Stoneyford 11:00  

Stoneyford United Reds   Deen Celtic Reds Stoneyford 11:00  

Stoneyford United Blacks   Deen Celtic Blacks Stoneyford 11:00  

Spa United AFC White   Evergreen FC Villa Community Pitch, Johnstown 11:00  

Spa United AFC Red   Evergreen FC Town Community Pitch, Johnstown 11:00  

Spa United AFC Black   Evergreen FC Celtic Community Pitch, Johnstown 11:00  

Freebooters AFC White   Bridge United Yellow Scanlon Park 11:15  

Freebooters AFC Blue   Bridge United Blue Scanlon Park 11:15  

Freebooters AFC Grey   Bridge United White Scanlon Park 11:15  

Under 11 Schoolboys League Black

Callan United   Freshford Town Fair Green-Callan 11:00  

Freebooters AFC Town   Highview Athletic Coote's Lane 11:00  

East End United   Paulstown 06 FC Bennettsbridge 13:00  

Fort Rangers FC   Clover United Wallslough 14:00  

Thomastown United Blue   Lions AFC Red United Park Thomastown 14:15  

Thomastown United White   Lions AFC Black United Park Thomastown 14:15  

Under 13 Kilkenny People League Division 1

East End United A   Deen Celtic A Bennettsbridge 11:00  

Bridge United   Fort Rangers Goresbridge 13:00  

Lions   Stoneyford United Cork Road, Durrow 13:00  

Under 13 Kilkenny People League Division 2

Newpark AFC   Freebooters C Newpark 11:00  

Freebooters B   Highview Athletic Scanlon Park 11:00  

Deen Celtic B   Paulstown 06 FC The Prince Grounds 11:00  

Evergreen United   Thomastown United A Kells Road 12:45  

Freshford Town   East End United B Woodview 15:00  

Under 15 St Canices Credit Union League Division 1

Lions   Thomastown United A Cork Road, Durrow 11:00  

Bridge United   Evergreen A Goresbridge 11:00  

Under 15 St Canices Credit Union Division 2

Highview Athletic   Evergreen United Harristown-Graignamanagh 11:00  

Thomastown United B   Freebooters B United Park Thomastown 13:00  

Under 17 TC Tyres League

Callan United   Evergreen A Fair Green-Callan 11:00  

Paulstown 06 FC   Castlewarren Celtic Paulstown 11:00  

Freebooters   Clover United Scanlon Park 14:30  

Lions   East End United Cork Road, Durrow 14:30  

Under 14 Schoolgirls League

Newpark AFC   Freebooters Newpark 12:45  

East End United   Evergreen City Bennettsbridge 14:30  

Evergreen United   Nurney Villa Kells Road 14:30  

SUNDAY

Ricos of Gowran Division 1 League

Highview Athletic A   Clover United Harristown-Graignamanagh 11:00  

Lions A   Deen Celtic A Cork Road, Durrow 11:00  

Eamonn Maher Coach Hire Division 2 League

St. Anne's   Paulstown St. Anne's 11:00  

Evergreen C   Brookville Kells Road 11:00  

Castlewarren Celtic   River Rangers Scanlon Park 11:00  

St. Johns   Callan United B Garringreen 14:00  

Brogmaker League Division 3

Ballacolla   Ormonde Villa  11:00  

Deen Celtic B   Highview Athletic B The Prince Grounds 14:00  

Leinster Senior Cup

Thomastown United   VEC FC United Park Thomastown 14:00  

Leinster Junior Cup

Raheny United   Evergreen FC St Annes Park 12:00  

New Ross Town   Fort Rangers FC Good Counsel College 13:00  

Kingscourt Harps   Freebooters AFC Mount St Josephs Park 14:00

Soccer Results

Sunday 13 November 2016

St Canices Credit Union Premier Division

Freebooters B 0 2 Stoneyford United Fair Green-Kilkenny 11:00  

Thomastown United A 5 0 Callan United United Park Thomastown 11:00  

Ricos of Gowran Division 1 League

Bridge United 0 4 Clover United Goresbridge 11:00  

Fort Rangers 6 0 Lions A Wallslough 11:00  

Eamonn Maher Coach Hire Division 2 League

River Rangers 2 2 Paulstown The Paircín 11:00 

Callan United B 3 2 St. Anne's Fair Green-Callan 14:00 

Brogmaker League Division 3

Clover United B 2 3 Ormonde Villa Rathdowney, Co Laois 14:00  

Ballacolla 6 0 Evergreen 46  14:00  

FAI Junior Cup

Deen Celtic 4 3 New Oak Boys The Prince Grounds 11:00  

Bridge Rovers 1 5 Evergreen FC  12:00  

Corach Ramblers 0 2 Highview Athletic  12:00  

U-15 SFAI SUBWAY Championship 2016-17

Kilkenny & District League 0 2 Wexford Schoolboys League Derdimus Park 14:00 

Saturday 12 November 2016

Under 12 Glanbia League Division 1

Evergreen Albion 2 1 Thomastown United A Kells Road 11:00 

Bridge United A 1 3 Deen Celtic A Goresbridge 11:00 Home Referee 

Evergreen Boys 3 1 Lions AFC Kells Road 12:30  

East End United 1 0 Freebooters A Bennettsbridge 13:00 

Under 12 Glanbia League Division 2

Newpark AFC 1 1 Freebooters B Newpark 11:00  

Fort Rangers A 6 1 Evergreen Athletic Wallslough 11:00 

Stoneyford United A 4 2 Deen Celtic B Stoneyford 14:00 Home Referee 

Under 12 Glanbia League Division 3

Stoneyford United B 2 7 Freshford Town Stoneyford 11:00 

Fort Rangers B 0 2 Highview Athletic Wallslough 12:30 

Thomastown United B 1 1 Freebooters C United Park Thomastown 13:00 

Freebooters D 1 3 Evergreen United Coote's Lane 14:00 Home Referee 

Paulstown 06 FC 6 2 Evergreen Rovers Paulstown 14:00 Home Referee 

Under 14 Bennettsbridge Parts League Division 1

Thomastown United 0 2 Evergreen A United Park Thomastown 11:00 

Deen Celtic A 0 1 Clover United The Prince Grounds 11:00 Ryan O'Byrne 

Under 14 Bennettsbridge Parts League Division 2

East End United 2 3 Bridge United B Bennettsbridge 11:00  

Callan United 4 5 Evergreen B Fair Green-Callan 11:00  

Southend United 7 2 Newpark AFC Ballyhale 11:00  

Freebooters C 4 1 Fort Rangers FC Scanlon Park 11:00  

Deen Celtic B 4 3 Freshford Town The Prince Grounds 13:00  

Highview Athletic 3 0 Freebooters B Harristown-Graignamanagh 13:00  

Under 16 TC Tyres League Division 2

Freebooters B 3 8 Stoneyford United Scanlon Park 13:00  

Thomastown United 3 0 Highview Athletic United Park Thomastown 14:00  

Freshford Town 5 2 Evergreen City Woodview 14:30 

TC Tyres Under 19 League

Evergreen A 4 2 Newpark Kells Road 14:00 

Thomastown United 5 0 Highview Athletic United Park Thomastown 14:00 

Freebooters 8 0 Castlewarren Celtic Fair Green-Kilkenny 14:00 

Under 12 Schoolgirls League

Bridge United 3 4 Thomastown United Goresbridge 11:00 Home Referee 

Lions 1 1 Evergreen City Cork Road, Durrow 13:00 Home Referee 

Newpark AFC 1 4 Freebooters Newpark 14:00 Home Referee 

Evergreen United 2 1 East End United Kells Road 16:00 Home Referee 

Under 16 Schoolgirls League

Freebooters 4 1 Bridge United Scanlon Park 14:30 

Lions 3 1 Vale Wanderers AFC Cork Road, Durrow 14:30  

Friday 11 November 2016

Under 14 Bennettsbridge Parts League Division 1

Freebooters A 4 2 Bridge United Scanlon Park 19:15