All the GAA fixtures

Email:

sport@kilkennypeople.ie

All the GAA fixtures

The following are the GAA fixtures for the week:

TODAY (WEDNESDAY)

Leinster PP schools SHC replay

Thomastown: Kilkenny CBS v Good Counsel (New Ross) at 2.45pm.

FRIDAY 

J. J. Kavanagh and Sons Under-21 F.C. Final

Venue: TBC:  Dicksboro V Kilmoganny 8pm  

SATURDAY 

AIB club junior  hurling final  

Croke Park:  Mayfield (Cork) v Mooncoin 3pm

All-Ireland club intermediate hurling final

Croke Park: Ahascragh/Fohenagh(Galway) v Carrickshock 4.45pm

J. J. Kavanagh and Sons Football Leagues Senior Group A

Pairc na Ratha:  Glenmore V Mullinavat 2.30pm  

Senior Group B

Danesfort:  Danesfort V Muckalee 2.30pm  

Intermediate Group A

Tullogher:  Tullogher Rosbercon V Rower Inistioge 2.30pm  

Junior

Moneenroe:  Railyard V Slieverue 2.30pm  

SUNDAY

Allianz Hurling League Round 2

Cusack Park Ennis: Clare v Kilkenny 2pm

J. J. Kavanagh and Sons Football League Senior Group C

St. John’s Park: O’Loughlin Gaels V Kilmoganny 11am  

Junior

Muckalee:  Muckalee V Lisdowney11:30am

Kilkenny Citroen Centre Minor Football Championships [All Games 11am] Roinn A

St. John’s Park: O’Loughlin Gaels V Cloneen/Railyard 

Palmerstown:  Dicksboro V Erin’s Own  

Roinn B

Dunnamaggin:  Kilmoganny V Clara  

Mooncoin: Mooncoin V Young Irelands  

Coon: St Martin’s V Conahy Shamrocks 

Piltown:  Piltown V Tullogher Rosbercon 

Inistioge:  Rower Inistioge V Barrow Rangers  

Pairc na Ratha:  Glenmore V Graignamanagh  

Ballyragget:  St. Patrick’s V Danesfort

Duggan Steel Under-14 Football Leagues Roinn A Group A

Coon:  St Martin’s V Thomastown 11.30am  

Pairc Sheamuis Stiophan:  James Stephens V O’Loughlin Gaels 11.30am  

Gowran:  Young Irelands V Mooncoin 11.30am  

Roinn Group A

Piltown:  Piltown V Graigue Ballycallan 11.30am  

Mullinavat:  Mullinavat V Kilmoganny 11.30am  

Roinn B Group B

Tullogher:  Tullogher Rosbercon V Bennettsbridge 10.30am  

Danesfort:  Danesfort V Tullogher Rosbercon 11.30am  

Bennettsbridge:  Bennettsbridge V Kilmacow 11.30am  

Roinn B Group C

Tullaroan:  Tullaroan V Lisdowney 11.30am  

Cloneen:  Cloneen/Railyard V Conahy Shamrocks 11.30am  

Roinn B Group D

Dr Tierney Park:  Graignamanagh V Dicksboro 11am  

Inistioge:  Rower Inistioge V Glenmore 11.30am  

Roinn C

Clara:  Clara V Barrow Rangers 11.30am 

Hugginstown, Carrickshock V Blacks and Whites 11.30am  

Ballyhale:  Ballyhale Shamrocks V St. Patrick’s 11.30am  

THURSDAY, FEBRUARY  23 

J. J. Kavanagh and Sons Junior Football League

Heywood:  Railyard V Muckalee 8pm

 GAA results

Leinster PP schools SHC semi-finals

St Kieran’s College 1-18, St Peter’s College 1-7

 Kilkenny CBS v Good Counsel (New Ross) abandoned when player injured.

J. J. Kavanagh and Sons Football Leagues Senior Group A

Mullinavat 3-13 James Stephens 3-6

Senior Group B

Dicksboro 2-11 Danesfort 2-4

Railyard 0-14 Muckalee 0-5

Senior Group C

Clara 1-7 O’Loughlin Gaels 0-5

Intermediate Group A

Rower Inistioge 5-9 Graignamanagh 1-4

Intermediate Group B

Conahy Shamrocks 3-6 Piltown 0-8

Thomastown 3-6 Blacks and Whites 2-6

Junior

Slieverue 2-7 Graigue Ballycallan 2-6

Lisdowney 2-16 Railyard 0-4

Duggan Steel Under-14 Football Leagues Roinn A Group A

St Martin’s 9-5 O’Loughlin Gaels 2-1

Roinn B Group A

Piltown 5-3 Kilmoganny 2-10

Graigue Ballycallan 4-7 Mullinavat 0-0

Roinn B Group C

Lisdowney 4-5 Cloneen/Railyard 3-4

Tullaroan 3-4 Conahy Shamrocks 1-1

Roinn C

Barrow Rangers 5-5 Ballyhale Shamrocks 4-5