All the Kilkenny soccer fixtures

sport@kilkennypeople.ie

Reporter:

sport@kilkennypeople.ie

Email:

@KKPeopleSport

All the soccer fixtures

The following are the Kilkenny and District League soccer fixtures:
SATURDAY
Ladies Cup final
Evergreen v Thomastown United, Derdimus 5pm.
Under-19 IntoSport League
Castlewarren Celtic v Highview Athletic, 2.30pm.
Thomastown United v Deen Celtic, 2.30pm.
Henderson Youths’ Shield
Freebooters v Evergreen A, 2.30pm.
Under-16 Schoolgirls’ Cup (4pm)
Bridge United (Athy) v Bridge United.
Evergreen v Freebooters.
Lions v Hanover Harps.
Thomastown United v Vale Wanderers.
Under-16 Brendan Lonergan Cup (2.30pm)
Evergreen United v Deen Celtic.
Freshford Town v Callan United.
Highview Athletic v Evergreen City.
Lions v Thomastown United.
Stoneyford United v Freebooters B.
Under-14 Bennettsbridge Parts League Division One (11am)
Thomastown United v Freebooters A.
Deen Celtic A v Lions.
Under-14 Declan Fennelly Cup
Evergreen A v Freshford Town, 11am.
Freshford Town v Fort Rangers, 11am.
Freebooters B v Deen Celtic, 2.30pm.
Under-12 Schoolgirls’ Cup
Lions v Bridge United, 2pm.
Evergreen City v East End United, 2.30pm.
Thomastown United v Evergreen United, 2.30pm.
Newpark v Freebooters, 4pm.
Under-12 Nicholas Marnell Cup
East End United v Evergreen Boys, 10.30am.
Stoneyford United B v Evergreen Rovers, 11am.
Callan United v Highview Athletic, 1pm.
Freshford Town v Fort Rangers B, 1pm.
Paulstown 06 v Evergreen United, 1pm.
Stoneyford United A v Lions, 1pm.
Under-11 David Doran Cup
Evergreen White v East End United, 2pm.
Evergreen Greens v Freebooters White, 3pm.
Stoneyford United Whites v Fort Rangers, 10am.
Freebooters Blue v Freshford Town, Scanlon Park 1pm.
Bridge United Black v Spa United, 2pm.
Callan United v Lions White, 11am.
Bridge United Amber v Newpark, 3pm.
Lions Blue v Thomastown United Blue, 3pm.
Under-10 Schoolboys’ League
Bridge United White v Evergreen Celtic, 11am.
Bridge United Blue v Evergreen Athletic, 11am.
Stoneyford United Black v Newpark, 11am.
Bridge United Yellow v Evergreen City, 11am.
Deen Celtic White v Callan United Red, 11.30am.
Deen Celtic Grey v Callan United Black, 11.30am.
Freebooters White v Paulstown 06, Scanlon Park 12 noon.
Freebooters Grey v East End United, Scanlon Park 12 noon.
Freebooters Blue v Highview Athletic, Scanlon Park 12 noon.
Stoneyford United Red v Lions White, 1pm.
Stoneyford United Green v Lions Blue, 1pm.
Freshford Town White v Evergreen Rovers, 1pm.
Freshford Town Blue v Evergreen Dynamoes, 1pm.
Thomastown United White v Deen Celtic Blacks, 2.30pm.
Thomastown United Yellow v Deen Celtic Rovers, 2.30pm.
Thomastown United Blue v Deen Celtic Reds, 2.30pm.
SUNDAY
KCLR McCalmont Cup
Freebooters B v River Rangers, 2.30pm.
Bridge United v Brookville, 11am.
Ormonde Villa v Evergreen C, 11am.
Thomastown United C v Evergreen 46, 2.30pm.
Pat Maher Shield (11am)
Fort Rangers v Thomastown United.
Freebooters A v Evergreen A.
Rico’s of Gowran Division One
Highview Athletic A v Lions A, 11am.
Eamonn Maher Coach Hire Div Two
Paulstown 06 v St John’s, 2.30pm.
St Anne’s v Callan United B, 2.30pm.
Under-16 Brendan Lonergan Cup
Newpark v Evergreen A, 11am.
Under-13 SFAI Skechers Cup
All Blacks v Evergreen, 2pm.
Under-12 Nicholas Marnell Cup
Evergreen Athletic v Freebooters B, 12 noon.
Freebooters C v Evergreen Albion, Scanlon Park 12 noon.
Thomastown United A v Freebooters D, 12 noon.
Newpark v Fort Rangers A, 2.30pm.