All the Kilkenny GAA fixtures

John Knox

Reporter:

John Knox

All the Kilkenny GAA fixtures

The following are the Kilkenny GAA fixtures for the week:

WEDNESDAY
J. J. Kavanagh and Sons Junior A H.L. Division 1
Dunnamaggin; Dunnamaggin v St Lachtain’s (7pm)
Duggan Steel Under-14 Roinn C F.L.
Clara; Carrickshock v Clara (7pm)
THURSDAY
J. J. Kavanagh and Sons Junior A H.L. Division 2
Johnstown; Fenians v Graigue Ballycallan (7pm)
Duggan Steel Under-16 Roinn A H.L. Group A
Palmerstown; Dicksboro v Naas (6pm)
Duggan Steel Under-16 Roinn A H.L. Group B
Thomastown; Thomastown v St Martin’s (7pm)
Duggan Steel Under-14 Roinn B F.L.
Dr Tierney Park (League final)
Bennettsbridge v Graignamanagh (7pm)
FRIDAY
J. J. Kavanagh and Sons All County Junior H.L.
Jenkinstown; Conahy Shamrocks v Naomh Brid (7pm)
McGrath Park; Erin’s Own [C] v Windgap (8pm)
Cloneen; Cloneen v Naomh Moling (6pm)
Myshall; Naomh Eoin v Blacks and Whites (7pm)
St. John’s Park; O’Loughlin Gaels v Barrow Rangers (7pm)
Clara; Clara v John Lockes (7pm)
Galmoy; Galmoy v Rower Inistioge (7pm)
Dr Tierney Park; Graignamanagh v James Stephens (7pm)
Duggan Steel Under-16 Roinn C H.L.
Gowran; Young Irelands v St. Patrick’s (7pm)
Duggan Steel Under-14 Roinn B F.C. quarterfinals
Kilmacow; Kilmacow v Glenmore (6.30pm)
Moneenroe; Cloneen v Tullogher Rosbercon 17:30,
Danesfort; Danesfort v Piltown (7pm)
TBC; Graigue Ballycallan v Graignamanagh (7pm)
Duggan Steel Under-14 Roinn C F.C. semi-finals
Hugginstown; Carrickshock v Blacks and Whites (6.30m)
Clara; Clara v Barrow Rangers 18:30,
Special Minor 13 Aside H. Competition Roinn A quarter-finals
St. John’s Park; O’Loughlin Gaels v Dicksboro (7pm)
Bennettsbridge; Bennettsbridge v Naas (7pm)
Lisdowney; Lisdowney v Thomastown (7pm)
Ballyhale; Ballyhale Shamrocks v Erin’s Own (7pm)
Special Minor 13 Aside H. Competition Roinn B
Paulstown; Barrow Rangers v The Harps (7pm)
Kilmacow; Kilmacow v Mooncoin (7pm)
Inistioge; Rower Inistioge v Clara (7pm)
Dr Tierney Park; Graignamanagh v Mullinavat (6pm)
Special Minor 13 Aside Competition Roinn C
Palmerstown, (quarter-final A), Dicksboro v Piltown (7pm)
Special Minor 13 Aside H. Competition Roinn C quarter-finals
Cloneen; Cloneen/Railyard v Carrickshock (7pm)
Jenkinstown; Conahy Shamrocks v Glenmore (7pm)
Tullogher; Tullogher Rosbercon v St Lachtain’s (7pm)
SATURDAY
Electric Ireland Minor Hurling Championship
Nowlan Park; Kilkenny v Wexford (3pm)
J. J. Kavanagh and Sons JAHL Division 1
Jenkinstown; Conahy Shamrocks v St Martin’s (2.30pm)
Mooncoin; Mooncoin v Mullinavat (2.30pm)
J. J. Kavanagh and Sons JAHL Division 2
Tom Ryall Park; Graigue Ballycallan v Carrickshock (3.30pm)
M.L.R.; Mt Leinster Rangers v Fenians (3.30pm)
J. J. Kavanagh and Sons JAHL Division 3
Danesfort; Danesfort v Tullogher Rosbercon (2.30pm)
Thomastown; Thomastown v Piltown (2.30pm)
Iverk Produce JAHL Division 4
Carrigeen; Carrigeen v Young Irelands (2.30pm)
Urlingford; Emeralds v Bennettsbridge (2.30pm)
Iverk Produce JAHL Division 5
Tom Walsh Park; Blacks and Whites v John Lockes (2.30pm)
Paulstown; Barrow Rangers v Graignamanagh (6.30pm)
Country Style JAHL Division 6
Galmoy; Galmoy v Kilmacow (2.30pm)
Threecastles; Threecastles v Cloneen (2.30pm)
SUNDAY
Allianz Hurling League semi-final
Nowlan Park; Wexford v Tipperary (4pm)
MONDAY
Duggan Steel Under-16 Roinn A H.L.
St. John’s Park; O’Loughlin Gaels v Naas (7pm)
Larchfield; James Stephens v Kilmacow (7pm)
Bennettsbridge; Bennettsbridge v St Martin’s (7pm)
Thomastown; Thomastown v Piltown (7pm)
Duggan Steel Under-16 Roinn B H.L.
Pairc na Ratha; Glenmore v Rower Inistioge (7pm)
Ballyhale; Ballyhale Shamrocks v Graignamanagh (7pm)
Freshford; St Lachtain’s v Clara (7pm)
Mullinavat; Mullinavat v Tullogher Rosbercon (7pm)
Lisdowney; Lisdowney v Graigue Ballycallan (7pm)
Windgap; Galmoy/Windgap v Tullaroan (7pm)
Duggan Steel Under-16 Roinn C H.L.
Johnstown; Fenians v Conahy Shamrocks (7pm)
Tom Walsh Park; Blacks and Whites v John Lockes (7pm)
TUESDAY
Duggan Steel Under-16 Roinn C H.L.
Hugginstown; Carrickshock v Cloneen/Railyard (7pm)
Palmerstown; Dicksboro v O’Loughlin Gaels (7pm)
Slieverue; Slieverue v James Stephens (7pm)
Duggan Steel Under-14 Roinn A F.C. semi-final
Gowran; Young Irelands v Dicksboro (6.30pm)
Duggan Steel Under-14 Roinn A F.L.
Gowran; Young Irelands v Mooncoin (6.30pm).