All the Kilkenny GAA results

John Knox

Reporter:

John Knox

All the Kilkenny GAA results

The following are the Kilkenny GAA results:

Littlewoods Camogie League semi-final
Kilkenny 1-14, Galway 0-11.
Electric Ireland Leinster MHC
Kilkenny 3-22, Westmeath 0-4
J. J. Kavanagh and Sons All County Junior Hurling League
Naomh Bríd 1-14, Cloneen 1-9
Conahy Shamrocks 3-23, Erin’s Own 0-9
Emeralds 1-27, Naomh Eoin 0-13
Barrow Rangers 5-13, Dicksboro 2-20
O’Loughlin’s 3-21, John Lockes 2-12
Slieverue 3-14, Clara 0-9
Rower Inistioge 3-17, Graignamanagh 3-11
Galmoy 3-18, James Stephens 2-8
Kilmacow 1-16, Tullaroan 1-15
J. J. Kavanagh and Sons JAHL
Conahy Shamrocks 2-13, Mullinavat 2-9
Mooncoin 1-13, St Lachtain’s 2-9
Graigue Ballycallan 3-17, Mt Leinster Rangers 1-15
St. Patrick’s 2-15, Fenians 0-10
Thomastown 4-14, Danesfort 1-9
Lisdowney 3-18, Tullogher Rosbercon 3-18
Iverk Produce JAHL
Glenmore 2-18, Carrigeen 0-6
Young Irelands 4-24, Emeralds 1-10
Country Style JAHL
Kilmacow 4-16, Slieverue 0-7
Threecastles 2-18, Galmoy 0-12
J. J. Kavanagh and Sons City 3rd Teams JHL
James Stephens 0-19, Dicksboro 0-10
J. J. Kavanagh and Sons County 3rd Teams JHL
Rower Inistioge 0-21, Clara 1-12
Tullogher-Ros’ 1-10, Erin’s Own 1-8
Ballyhale S’rocks 1-15, Lisdowney 1-7
Mooncoin 4-11, Conahy 0-10
Duggan Steel Under-16 HL
James Stephens 0-19, Dicksboro 0-11
O’Loughlin Gaels 2-14, Erin’s Own 1-10
Naas 3-12, Kilmacow 1-12
Kilmacow 2-11, Dicksboro 2-9
O’Loughlin’s 2-15, James Stephens 0-17
Dunnamaggin 4-10, St Martin’s 0-11
Mooncoin 8-13, Thomastown 1-8
Piltown 3-8, Bennettsbridge 1-8
Mooncoin 3-10, Bennettsbridge 0-10
Barrow Rangers 3-7, Clara 0-10
Rower Inistioge 4-16, Graig’ 1-6
Ballyhale S’rocks 2-13, Emeralds 2-13
Ballyhale S’rocks 1-20, Glenmore 0-8
Rower Inistioge 1-20, Emeralds 1-5
Clara 4-9, Graignamanagh 1-10
St Lachtain’s 5-13, Barrow Rgrs 0-7
Graigue Ballycallan 1-13, Tullogher Rosbercon 1-6
Mullinavat 8-10, Galmoy/Windgap 3-10
Mullinavat 6-14, Lisdowney 4-11
Danesfort 4-16, Tullogher-Ros 1-5
Graigue Ballycallan 3-14, Tullaroan 2-12
Carrickshock 5-4, Conahy S’rocks 3-10
Cloneen/Railyard 3-9, O’Loughlin’s 1-7
Fenians 5-12, Dicksboro 5-9
Fenians 4-15, Carrickshock 3-8
John Lockes 4-1,1 St. Patrick’s 1-6
James Stephens 4-20, Blacks and Whites 0-4
Blacks and Whites 5-6, Slieverue 2-10
Young Irelands 6-12, John Lockes 1-9
Duggan Steel Under-14 Roinn A Football Championship quarter-final
Thomastown 8-11, O’Loughlin Gaels 2-0
Duggan Steel Under-14 Roinn B Football League semi-final replay
Graignamanagh 4-6, Piltown 2-6
Duggan Steel Under-14 Roinn C Football League
Blacks & Whites 3-8, Carrickshock 1-4
Allianz/Cumann na mBunscol
Roinn C Top Oil Hurling League North
Clogh Moneenroe 2-4, Freshford 1-3
Roinn C Top Oil Hurling League South
Kilmacow BNS 4-9, Windgap NS 2-1
The Rower Mixed NS Inistioge 2-8, Carrickshock NS 1-4
Allianz/Cumann na mBunscol Corn de Bhaldraithe Country Cup Hurling
Tullogher Rosbercon NS 6-10, Thomastown NS 2-5
Clara NS 3-6, Graigue/Skeough 2-0
Gowran NS 5-6, Urlingford NS 5-5
Scoil Phádraig Ballyhale 5-5, Castlecomer BNS 3-4
Allianz/Cumann na mBunscol Tommy O’Brien Cup
St Patrick’s DLS 4-5, Kilkenny CBS 1-3
The Rower Mixed NS Inistioge 2-9, Freshford NS 2-6
Coon Muckalee NS 3-3, Gaelscoil Osraí, Loch Buí 0-2
Danesfort NS 4-7, Dunnamaggin 0-4
Johnstown 2-10, The Model School 0-2