All the Kilkenny GAA results

@KKPeopleSport

Reporter:

@KKPeopleSport

All the Kilkenny GAA results

The following are the Kilkenny GAA results from the weekend:

J. J. Kavanagh and Sons J.H.L. [Section B]

Clara 5-17 Tullaroan 0-14


J. J. Kavanagh and Sons All County Junior Hurling League - Quarter-Finals

Mt Leinster Rangers 1-15 Galmoy 1-12

O'Loughlin Gaels 4-12 Windgap 2-10

Emeralds 3-16 James Stephens 0-16


J. J. Kavanagh and Sons All County Junior Hurling League Group B

Ballinkillen 2-18 Blacks and Whites 1-7


J. J. Kavanagh and Sons Junior A League

Division 1

Mooncoin 4-16 Dunnamaggin 0-11

Division 2

Mt Leinster Rangers 0-19 Carrickshock 2-9


J. J. Kavanagh and Sons North Junior A Hurling League/Championship

Group A

St Lachtain's 0-22 St Martin's 2-13

Young Irelands 4-18 Emeralds 1-12

Group B

St. Patrick's 2-13 Graigue Ballycallan 1-9

Conahy Shamrocks 0-15 Lisdowney 1-12


J. J. Kavanagh and Sons North Junior B Hurling League/Championship

Group A

James Stephens 2-9 Dicksboro 0-6

Bennettsbridge 2-14 Erins Own 2-9

Danesfort 2-10 Conahy Shamrocks 0-7

Group B

Cloneen 1-11 Clara 2-5


J. J. Kavanagh and Sons Kevin Fennelly Cup – Quarter-Finals

Cloneen 1-11 Clara 2-5

John Lockes 2-18 Erins Own 0-4

Naomh Eoin 1-13 Graignamanagh 0-10

Blacks and Whites 2-17 Rower Inistioge 0-4


J. J. Kavanagh and Sons Paddy Cahill Cup – Quarter-Finals

Barrow Rangers 4-17 Naomh Bríd 1-10

Ballinkillen 0-17 Kilmacow 0-14

Piltown 1-13 Ballyhale Shamrocks 1-9

Conahy Shamrocks 2-17 Dicksboro 1-8


Duggan Steel Under-16 Hurling League

Roinn A Group A

Dicksboro 2-11 Erins Own 2-11

Roinn A Group B

St Martin's 4-10 Piltown 0-5

Dunnamaggin 3-19 Bennettsbridge 1-9

Roinn B Group A

Barrow Rangers 3-18 Graignamanagh 2-11

St Lachtain's 4-14 Rower Inistioge 4-8

Ballyhale Shamrocks 2-14 Clara 0-13

Emeralds 1-16 Glenmore 2-6

Roinn B Group B

Tullogher Rosbercon 3-12 Galmoy/Windgap 2-10

Tullaroan 5-9 Lisdowney 3-10

Danesfort 8-12 Mullinavat 1-5

Danesfort 0-13 Graigue Ballycallan 0-9

Roinn C Group A

Cloneen/Railyard 1-14 Fenians 1-3

Carrickshock 3-11 O'Loughlin Gaels 4-4

O'Loughlin Gaels 4-6 Dicksboro 2-4

Roinn C Group B

Young Irelands 5-9 Blacks and Whites 0-12

Young Irelands 1-10 St. Patrick's 0-5


Duggan Steel Under-14 Roinn A Football Championship - Final

Dicksboro 3-8 Thomastown 2-5


Duggan Steel Under-14 Roinn B Football Championship – Semi-Finals

Graignamanagh 3-11 Glenmore 2-4

Tullogher Rosbercon 1-5 Piltown 1-3


Duggan Steel Under-14 Roinn C Football League

Carrickshock 3-6 Clara 3-5


Special Minor 13 Aside Competition Roinn A - Final

Thomastown 2-21 Ballyhale Shamrocks 2-9


Allianz/Cumann na mBunscol

Roinn A Toymaster Hurling League

St. Canice`s NS 3-8 Thomastown NS 1-5

Gowran NS 3-5 St. Patricks DLS 0-3

Roinn B Toymaster Hurling League North

Bennettsbridge NS 1-7 Tullaroan NS 0-3

Urlingford NS 3-9 Kilkenny CBS NS 3-2

Roinn B Toymaster Hurling League South

Glenmore NS 1-7 Mooncoin Schools 1-1

Roinn C Top Oil Hurling League North

Ballyragget NS 3-7 St. John`s Senior NS` Kilkenny 1-2

Coon Muckalee NS 4-3 Lisdowney NS 1-3

Roinn C Top Oil Hurling League South

Carrickshock NS 1-16 Windgap NS 3-4

The Rower Mixed NS` Inistioge 5-12 Mullinavat NS 1-5

Kilmacow BNS 7-10 Dunnamaggin NS 2-2

Top Oil Hurling Roinn D 13 Aside League North

Johnstown NS 1-9 Gaelscoil Osraí, Loch Buí 0-6

St. Canice`s NS 2-6 The Model School 1-4

Top Oil Hurling Roinn D 13 Aside League South

Slieverue Mixed NS 2-6 St. Canice`s NS 0-3

St. Patricks DLS 3-5 Kilkenny CBS NS 1-4

Tommy O Brien Cup

Clogh Mooneenroe NS 3-4 Windgap NS 2-4

Toymaster Under-11 League Hurling

Group 1 Roinn A

Glenmore NS 2-2 Mooncoin Schools 1-0

Group 2 Roinn A

Castlecomer BNS 2-1 Gowran NS 1-4

Group 3 Roinn A

Scoil McCauley Rice NS 6-2 Kilmanagh NS 5-4

Group 1 Roinn B

Danesfort NS 3-10 Dunnamaggin NS 1-4

Group 4 Roinn B

Kilmacow BNS 6-6 Mullinavat NS 2-2

The Rower Mixed NS` Inistioge 7-2 Scoil Phádraig Ballyhale 5-5