All the Kilkenny GAA results

@KKPeopleSport

Reporter:

@KKPeopleSport

All the Kilkenny GAA results

The following are the latest Kilkenny GAA results:

J. J. Kavanagh and Sons All County Junior Hurling League Semi-Final

O'Loughlin Gaels 2-14 Emeralds 0-10

J. J. Kavanagh and Sons Junior A League Division 1 - Final

Mooncoin 1-17 Conahy Shamrocks 0-5

J. J. Kavanagh and Sons Junior A League Division 2 - Final

Graigue Ballycallan 1-11 St. Patrick's 3-5

Iverk Produce Junior A Hurling League Division - 4 Final

Young Irelands 2-22 Glenmore 1-8

J. J. Kavanagh and Sons North Junior A Hurling League/Championship

Group A

O'Loughlin Gaels 2-20 Emeralds 0-13

Group B

Fenians 1-18 Barrow Rangers 2-13

J. J. Kavanagh and Sons North Junior B Hurling League/Championship Group B

Blacks and Whites 1-12 Lisdowney 1-4

Iverk Produce South Junior A Hurling Championship League

Thomastown 1-18 Dunnamaggin 1-3

J. J. Kavanagh and Sons Junior Hurling League - Final

Ballyhale Shamrocks 2-15 James Stephens 1-16

Iverk Produce South Junior B Hurling Championship League

Group A

Mooncoin 2-17 Tullogher Rosbercon 0-7

Group B

Kilmacow 4-11 Ballyhale Shamrocks 3-13

Rower Inistioge 1-9 Windgap 0-6

J. J. Kavanagh and Sons Kevin Fennelly Cup – Semi-Finals

Naomh Eoin 1-20 John Lockes 1-10

Blacks and Whites 5-23 Cloneen 0-6

J. J. Kavanagh and Sons Paddy Cahill Cup – Semi-Finals

Barrow Rangers 2-13 Ballinkillen 0-15

Conahy Shamrocks 1-20 Piltown 0-21

Duggan Steel Under-16 Roinn A Hurling League - Final

O'Loughlin Gaels 2-14 Dunnamaggin 3-10

Duggan Steel Under-16 Roinn A Hurling League Shield – Final

James Stephens 5-24 Mooncoin 3-14

Duggan Steel Under-16 Roinn B Hurling League

Shield Final:  Graigue Ballycallan 4-6 Rower Inistioge 0-11

League Final:  St Lachtain's 7-8 Danesfort 4-15

Duggan Steel Under-16 Roinn B Hurling League Group A

Graignamanagh 6-12 Ballyhale Shamrocks 4-11

St Lachtain's 4-14 Glenmore 0-8

Special Minor 13 Aside Competition Roinn A – Shield Final

Lisdowney 2-11 Dicksboro 2-9

Special Minor 13 Aside Competition Roinn C – Shield Final

John Lockes 6-9 Cloneen/Railyard 2-8


Allianz/Cumann na mBunscol

Roinn B Toymaster Hurling League South

Mooncoin Schools 1-12 Piltown NS 1-7

Scoil Phádraig Ballyhale 4-7 Scoil McCauley Rice NS 3-6

Tullogher Rosbercon NS 6-6 Glenmore NS 3-5

Roinn C Top Oil Hurling League North

Lisdowney NS 5-7 Ballyragget NS 4-6

Coon Muckalee NS 6-9 Freshford NS 2-5

Clogh Mooneenroe NS 2-4 St. John`s Senior NS` Kilkenny 1-1

Roinn C Top Oil Hurling League South

Mullinavat NS 11-6 Windgap NS 4-4

Kilmacow BNS 4-13 The Rower Mixed NS` Inistioge 0-2

Top Oil Hurling Roinn D 13 Aside League North

Johnstown NS 4-6 Galmoy NS 0-6

Toymaster Under-11 League Hurling Group 3 Roinn A

Clara NS 5-7 Kilmanagh NS 2-1

Top Oil Under-11 League Hurling Group 1 Roinn B

Danesfort NS 5-6 Carrickshock NS 2-9

Top Oil Under-11 League Hurling Group 4 Roinn B

Scoil Phádraig Ballyhale 3-9 Kilmacow BNS 3-2

Toymaster Under-11 League Hurling Group 1 Roinn C

Galmoy NS 8-5 Johnstown NS 0-3