Kilkenny Soccer Scoreboard

@KKPeopleSport

Reporter:

@KKPeopleSport

Email:

sport@kilkennypeople.ie

Kilkenny Soccer Scoreboard

All the fixtures and results from the Kilkenny & District League

TUESDAY

Under-16 TC Tyres League Division Two

Deen Celtic v Freshford Town, 7pm.

Under-16 Brendan Lonergan Cup

Thomastown United v Freebooters A, 7pm.

Under-14 Bennettsbridge Parts League Division Two

Evergreen B v Callan United, 7pm.

Under-14 Declan Fennelly Cup

Bridge United B v Evergreen A or Evergreen B, 7pm.

Under-12 Schoolgirls’ League

Thomastown United v Freebooters, 7pm.

Newpark v East End United, 7pm.

Evergreen United v Lions, 7pm.

WEDNESDAY

Premier Division Cup

Thomastown United A v Stoneyford United, 7.15pm.

Division One Cup

Newpark v Deen Celtic A, 7.15pm.

Clover United A v Highview Athletic A, 7.15pm.

Under-17 TC Tyres League Division One

Thomastown United v Freebooters, 7pm.

Under-14 Schoolgirls’ League

Evergreen United v Newpark, 7pm.

Under-14 Bennettsbridge Parts League Division One

Lions v Thomastown United, 7pm.

THURSDAY

Under-14 Schoolgirls’ League

Hanover Harps v Callan United, 7pm.

Under-14 Bennettsbridge Parts League Division Two

East End United v Callan United, 7pm.

Under 14 Bennettsbridge Parts League Division Three

Newpark v Southend United, 7pm.

Under-13 Eric Wilcox Cup final

Evergreen A v Thomastown United, Derdimus 7pm.

FRIDAY

Under-12 Nicholas Marnell Cup

Lions v Evergreen Boys, Derdimus 7pm.

SATURDAY

St Canice’s Credit Union Premier Division

Freebooters A v Evergreen A, 6.30pm.

Under-16 Schoolgirls’ League

Evergreen v Lions, 4pm.

Under-16 TC Tyres League Division Two

Highview Athletic v Deen Celtic.

Evergreen City v Evergreen United, 11am.

Under-16 Brendan Lonergan Cup

Stoneyford United v Thomastown Utd or Freebooters A, Derdimus 2pm.

Under-14 Schoolgirls’ League

Hanover Harps v Evergreen United.

Freebooters v Callan United, Fair Green.

Under-14 Bennettsbridge Parts League Division Two

Evergreen B v East End United, 7pm.

Under-14 Bennettsbridge Parts League Division Three

Deen Celtic B v Highview Athletic, 2.30pm.

Under-12 Schoolgirls’ League

Bridge United v Evergreen United, 2pm.

East End United v Lions, 7pm.

SUNDAY

Rico’s of Gowran Division One play-off

Deen Celtic A v Highview Athletic A, Derdimus 12 noon.

Buckley Youths’ Cup final

Evergreen A v Freebooters, Derdimus 3pm.

TUESDAY, MAY 30

Under-16 TC Tyres League Division Two

Freshford Town v Thomastown United, 7pm.

Callan United v Evergreen United, 7pm.

Deen Celtic v Evergreen City, 7pm.

Under-14 Bennettsbridge Parts League Division One

Freebooters A v Evergreen A, Scanlon Park 7pm.

SOCCER RESULTS

KCLR McCalmont Cup

Deen Celtic A 0, Evergreen A 5.

Highview Athletic A 0, Thomastown United A 3.

Division One Cup

Newpark 1, Bridge United 0.

Clover United A 2, Thomastown United B 1.

Buckley Youths’ Cup

Evergreen A 3, Thomastown United 0.

Evergreen B 2, Freebooters 10.

Under-17 TC Tyres League Division One

Freebooters 1, East End United 4.

Evergreen A 3, Thomastown United 0.

Under-17 TC Tyres League Division Two

Evergreen B 1, Castlewarren Celtic 3.

Southend United 3, Paulstown 06 2.

Under-16 Schoolgirls’ League

Hanover Harps 3, Evergreen 0.

Under-16 TC Tyres League Division Two

Stoneyford United 3, Deen Celtic 3.

Evergreen United 1, Deen Celtic 2.

Highview Athletic 5, Thomastown United 3.

Callan United 2, Stoneyford United 1.

Under-14 Schoolgirls’ League

Thomastown United 5, Lions 1.

East End United 5, Callan United 5.

Under-14 Girls’ Cup final

Evergreen City 0, Freebooters 2.

Under-14 Bennettsbridge Parts League Division One

Evergreen A 3, Lions 0.

Under-14 Bennettsbridge Parts League Division Two

Callan United 3, Freshford Town 0.

Freshford Town 0, Evergreen B 3.

Bridge United B 3, Freshford Town 0.

Bridge United B 2, East End United 4.

Under-14 Bennettsbridge Parts League Division Three

Newpark 1, Highview Athletic 2.

Deen Celtic B 3, Freebooters C 2.

Fort Rangers 0, Southend United 3.

Under-14 Declan Fennelly Cup

Clover United 4, Deen Celtic 0.

Under-13 Kilkenny People League Division Two

Freebooters B 5, Newpark 3.

Evergreen Town 7, Paulstown 06 4.

Under-13 Kilkenny People League Division Three

Highview Athletic 0, Freshford Town 0.

Deen Celtic B 3, Callan United 0.

Under-13 Eric Wilcox Cup

Bridge United 3, Thomastown United 4.

Deen Celtic A 0, Evergreen A 5.

Under-12 Schoolgirls’ League

East End United 1, Thomastown United 2.

Evergreen United 4, Newpark 0.

Under-12 Glanbia League Division One

Deen Celtic A 0, East End United 4.

Under-12 Nicholas Marnell Cup

Lions 4, Callan United 3.