All the Kilkenny GAA fixtures and results

@KKPeopleSport

Reporter:

@KKPeopleSport

All the Kilkenny GAA fixtures and results

The following are the Kilkenny GAA fixtures for the coming week:

WEDNESDAY
Duggan Steel Under-14 B H.L.
John Locke Park: John Lockes v Bennettsbridge (7.30pm)
Freshford: St Lachtain's v Emeralds (7.30pm)
THURSDAY
Duggan Steel Under-14 A H.L.
Pairc Sheamuis Stiophan: James Stephens v O'Loughlin Gaels (7.30pm)
Palmerstown: Dicksboro v Thomastown (7.30pm)
Mooncoin: Mooncoin v Young Irelands (7.30pm)
Duggan Steel Under-14 B H.L.
Pairc na Ratha: Glenmore v Graignamanagh (7.30pm)
Kilmacow: Kilmacow v Mullinavat (7.30pm)
Dunnamaggin: Dunnamaggin v Dicksboro (7.30pm)
Danesfort: Danesfort v Piltown (7.30pm)
Coon: St Martin's v Tullogher Rosbercon (7.30pm)
Freshford: St Lachtain's v Galmoy/Windgap (7.30pm)
Canon Kearns Park: Erins Own v Conahy Shamrocks (7.30pm)
Duggan Steel Under-14 C H.L.
Hugginstown: Carrickshock v Fenians (7.30pm)
Clara: Clara v Blacks and Whites (7.30pm)
Slieverue: Slieverue v James Stephens (7.30pm)
Cloneen: Cloneen/Railyard v Ballyhale Shamrocks (7.30pm)
Paulstown: Barrow Rangers v St. Patrick's (7.30pm)
FRIDAY
St. Canice’s [Kilkenny] Credit Union Byrne Cup S.H.L.
Coon: St Martin's v Danesfort (7.30pm)
Michael Lyng Motors Aylward Cup I.H.L.
Tullogher: Tullogher Rosbercon v Lisdowney (7.45pm)
Tom Ryall Park: Graigue Ballycallan v St Lachtain's (7.30pm)
J. J. Kavanagh and Sons North Junior A H.L./Championship
Pairc Sheamuis Stiophan: James Stephens v Young Irelands (7.30pm)
J. J. Kavanagh and Sons J.H.L. Shield Final (Extra Time)
St. John's Park, Conahy Shamrocks v Clara (7.30pm)
SATURDAY
Leinster GAA Hurling Senior Championship Semi-Final
Innovate Wexford Park: Wexford v Kilkenny (7pm)
Ref: Fergal Horgan
Leinster Club SHL final
Innovate Wexford Park: Windgap v Shanahoe (5pm)
Ref: Barry Redmond
SUNDAY
J. J. Kavanagh and Sons Junior A . Division 2 Final Replay (extra time)
Freshford, Graigue Ballycallan v St. Patrick's (7pm)
J. J. Kavanagh and Sons North Junior A H.L.C.
Palmerstown: Dicksboro v James Stephens (11am)
J. J. Kavanagh and Sons Kevin Fennelly Cup Final (Extra Time)
Dr Tierney Park: Blacks and Whites v Naomh Eoin (7pm)
Duggan Steel Under-14 B H.L.
Kilmacow: Kilmacow v Dunnamaggin (7.30pm)
Coon: St Martin's v Rower Inistioge (7.30pm)
Tom Ryall Park: Graigue Ballycallan v Tullaroan (7pm)
MONDAY
Duggan Steel Under-14 B H.L.
Tullogher: Tullogher Rosbercon v Danesfort (7.30pm)
Tom Ryall Park: Graigue Ballycallan v John Lockes (7.30pm)
Urlingford: Emeralds v Erins Own (7.30pm)
Ballyragget: St. Patrick's v Ballyhale Shamrocks (7.30pm)
TUESDAY
St. Canice’s [Kilkenny] Credit Union Byrne Cup Senior H.L.
Canon Kearns Park: Erins Own v Dicksboro (7.30pm)
John's Park: O'Loughlin Gaels v Clara (7.30pm)
J. J. Kavanagh and Sons All County Junior H.L. S/Final (Extra Time)
Mt Leinster Rangers: Mt Leinster Rangers v Slieverue (7.30pm)

THE KILKENNY GAA RESULTS
Michael Lyng Motors Aylward Cup I.H.L.
St Lachtain's 3-20 Glenmore 2-15
Fenians 2-15 Mooncoin 1-7
J. J. Kavanagh and Sons North Junior A H.L.C.
Emeralds 6-20 Dicksboro 0-11
Young Irelands 3-25 St Martin's 0-15
J. J. Kavanagh and Sons North Junior B H.L.C.
Galmoy 0-18 Lisdowney 0-11
Threecastles 1-15 Clara 0-11
Iverk Produce South Junior A H.L.C.
Carrickshock 0-17 Thomastown 0-14
Duggan Steel Under-14 A H.L.
Mooncoin 5-16 O'Loughlin Gaels 1-0
James Stephens 2-9 Thomastown 1-4
Duggan Steel Under-14 B H.L.
Graignamanagh 5-5 Dunnamaggin 2-7
Kilmacow 8-2 Dicksboro 2-3
Tullaroan 4-7 Lisdowney 2-8
Bennettsbridge 3-10 Graigue Ballycallan 1-12
Duggan Steel Under-14 C H.L.
Fenians 6-11 Barrow Rangers 3-10
Clara 7-11 James Stephens 9-4
Carrickshock 7-12 James Stephens 6-5
Barrow Rangers 2-12 Blacks and Whites 2-7
Fenians 5-11 Clara 4-7