Soccer Scoreboard

Umbro Kilkenny & District League

Umbro Kilkenny & District League

Friday

U-14 MacDonagh Junction Division One

Freebooters v East End United, 7.15pm.

Saturday

FAI Youths’ Cup

Wexford Youth v Evergreen, 2pm.

Rafter Dempsey’s Youths’ League Division One (2pm)

Thomastown United v Bridge United.

Highview Athletic v Freebooters.

Rafter Dempsey’s Youths’ League Division Two (2pm)

Clover United v Evergreen B.

AC Kilkenny v Freshford Town.

U-9 J&G Print League North

Freshford Town v Paulstown 06, 2pm.

Deen Celtic v Evergreen City, 11am.

Clover United v Freebooters A, 1pm.

Evergreen City v Freebooters C, 12 noon.

U-9 J&G Print League South

Highview Athletic v Freebooters B, 1pm.

Evergreen United v East End United, 11am.

Thomastown United A v Bridge United, 11am.

U-11 K-Bowl Division One

Clover United v Freebooters A, 11am.

Bridge United v Ormonde Villa, 1pm.

Thomastown United v Evergreen A, 1pm. U-11 Nolan Jewellers Division Two

Paulstown 06 v Deen Celtic, 1pm.

Evergreen B v Callan United, 11am.

Stoneyford United v Freshford Town, 11am. U-13 Kilkenny People League Division One

Thomastown United v Evergreen A, 11am.

Fort Rangers v Bridge United, 11am.

Ormonde Villa v Callan United, 11am.

Freebooters A v Clover United, 1.30pm.

U-13 Kilkenny People League Division Two

Freshford Town v Evergreen City, 1pm.

Freebooters B v Southend United, 11am (Buckley Park).

U-14 SFAI Goodson Cup Evergreen v Ballyoulster United, 1pm.

U-15 St Canice’s Credit Union League (11am)

Highview Athletic v Thomastown United.

Paulstown 06 v Ormonde Villa.

Bridge United v Fort Rangers.

Freshford Town v Clover United.

East End United v Evergreen.

U-14 Castleinch Carpets Schoolgirls’ League

Lions v St Joseph’s Carlow, 11am.

Stoneyford v Freshford Town, 1pm.

East End United v Thomastown United, 1pm.

U-16 TC Tyres League

River Rangers v Clover United, 11am.

Sunday

St Canice’s Credit Union Premier Division

AC Kilkenny A v Fort Rangers, 11am.

Evergreen A v Deen Celtic A, 11am.

East End United A v St Pat’s Boys, 2pm.

Freebooters A v Evergreen B, 11am.

Fix & Build Division One (11am)

Freshford Town v Bridge United A.

River Rangers v Stoneyford United.

Newpark United A v Lions A.

Eamonn Maher Coach Hire Division Two (2pm)

Spa United v Deen Celtic B.

Bridge United B v Tullaroan.

Lions B v Thomastown United B.

Duiske Glass Division Three

Clifden United v Evergreen C, 2pm.

Clover United B v Newpark United B, 2pm.

Urlingford FC v East End United B, 11am.

Highview Athletic B v AC Kilkenny B, 2pm.

Rico’s of Gowran Women’s League

East End United v Tullaroan, 11am.

Jimmy Cuddihy Memorial Plate

Ballymurphy v Bridge United, 11am.

Knocktopher v Freshford Town, 2pm.

U-14 Girls’ Leinster Cup

Evergreen v Bree United (Wexford) 11.30am, Scanlon Park.

Monday

U-16 TC Tyres League

Freebooters v Fort Rangers, 7.15pm.

RESULTS

Pat Maher Shield

Freebooters A 2, Freshford Town 1.

St Canice’s Credit Union Premier Division

Evergreen A 6, Fort Rangers 1.

Evergreen B 0, Freebooters B 0.

Fix & Build Division One

Thomastown United A 1, Highview Athletic A 4.

Eamonn Maher Coach Hire Division Two

Spa United 3, Clover United A 1.

Duiske Glass Division Three

Brookville 3, Evergreen C 2.

Clifden United 3, Newpark United B 2.

Youths’ Inter-League

TSDL 1, Kilkenny & DL 2.

U-12 Glanbia Division One

Fort Rangers 4, East End United 3.

Thomastown United 0, Evergreen A 5.

U-12 Marble City Fireplaces Division Two

Deen Celtic 2, Evergreen B 2.

Thomastown United B 0, Clover United 4.

U-13 Kilkenny People League Division One

Freebooters A 3, Callan United 1.

U-14 MacDonagh Junction Division One

East End United 1, Clover United 3.

Fort Rangers 1, Ormonde Villa 2.

Freebooters 4, Bridge United 3.

U-14 Bennettsbridge Parts Division Two

Paulstown 06 2, Highview Athletic 8.

Lions 6, Evergreen C 2.

Deen Celtic 1, Thomastown United 3.

U-16 TC Tyres League

Deen Celtic 2, Thomastown United 0.

Ormonde Villa 3, Fort Rangers 5.

Clover United 2, Evergreen B 0.

Evergreen A 12, Lions 0.

U-12 K&DL Girls’ League

Lions 1, Freebooters 3.

East End United 0, Evergreen 5.