Kilkenny soccer fixtures

Kilkenny soccer fixtures
s

All of the Kilkenny & District League soccer fixtures

THURSDAY

St Canice’s Credit Union Premier Division (7pm)

Lions A v Evergreen A.

Thomastown Utd A v Freebooters A.

U-13 Kilkenny People League Div One

Freebooters A v Clover Utd, 6.45pm.

U-13 Kilkenny People League Div Two

Lions v Bridge Utd B, 7pm.

U-15 St Canice’s CU League Div One

East End Utd v Evergreen A, 6.30pm.

FRIDAY

Rico’s of Gowran Division One (7pm)

Bridge Utd v Spa Utd.

Freebooters B v Brookville.

Eamonn Maher Coach Hire Div Two

Newpark B v Callan Utd B, 7pm.

The Brogmaker Division Three

Deen Celtic B v Thomastown Utd C, 7pm.

Division Three Cup

Ormonde Villa v Castlewarren Celtic, 6.45pm.

U-14 K&DL Girls’ League

Evergreen v Thomastown Utd, 6.45pm.

Freebooters v Lions, 6.45pm.

Nicholas Marnell U-12 Cup

Freebooters B v Deen Celtic A, 6.45pm.

U-12 Glanbia League Division One

Evergreen A v Thomastown Utd A, 6.45pm.

SATURDAY

Brendan Lonergan U-16 Cup (3pm)

Callan Utd v Brookville.

Evergreen B v Bridge Utd.

Paulstown 06 v Clover Utd.

Southend Utd v Freebooters.

Thomastown Utd v Lions.

Declan Fennelly U-14 Cup

(3pm, unless stated)

East End Utd v Thomastown Utd.

Lions v Deen Celtic.

Newpark v Fort Rangers.

Stoneyford Utd v Highview Athletic.

Evergreen B v Bridge Utd, 5pm.

Nicholas Marnell U-12 Cup

Deen Celtic B v Stoneyford Utd, 3pm.

Fort Rangers v Evergreen Town, 3pm.

Freebooters C v Paulstown 06, 4.30pm.

East End Utd B v Freshford Town, 4.45pm.

Lions v Newpark, 4.45pm.

Thomastown Utd B v Evergreen Utd, 4.45pm.

Highview Athletic v Clover Utd, 6pm.

SUNDAY

KCLR McCalmont Cup (11am)

Fort Rangers v Freebooters A.

Deen Celtic v Thomastown Utd A.

St Canice’s Credit Union Premier Division

Callan Utd A v Evergreen A, 11am.

Rico’s of Gowran Division One

Freebooters B v Clover Utd A, 11am.

Eamonn Maher Coach Hire Div Two

River Rangers v Highview Athletic, 11am.

The Brogmaker Division Three (2.30pm)

Paulstown 06 v St Ann’s.

Ormonde Villa v Deen Celtic B.

Thomastown Utd C v Castlewarren Celtic.

Leinster Youths’ Cup

Hardwick v Evergreen.

Eric Wilcox U-13 Cup

Freebooters B v Highview Athletic, 11am.

MONDAY

Declan Fennelly U-14 Cup

Evergreen City v Evergreen A, 6.30pm.

Nicholas Marnell U-12 Cup

East End Utd A v Freebooters A, 7pm.

TUESDAY

U-17 TC Tyres League

Thomastown Utd v Evergreen A, 6.30pm.

Nicholas Marnell U-12 Cup

Evergreen Athletic v Bridge Utd A, 6.45pm.

WEDNESDAY, APRIL 27

U-16 TC Tyres League

Callan Utd v Bridge Utd, 6.45pm.

THURSDAY, APRIL 28

St Canice’s CU Premier Division

Evergreen B v Lions A, 7pm.

Eamonn Maher Coach Hire Div Two

Callan Utd B v Deen Celtic A, 7pm.

More News

Buy the e-paper of the Donegal Democrat, Donegal People's Press, Donegal Post and Inish Times here for instant access to Donegal's premier news titles.

Keep up with the latest news from Donegal with our daily newsletter featuring the most important stories of the day delivered to your inbox every evening at 5pm.