Kilkenny soccer: all the upcoming fixtures

@KKPeopleSport

Reporter:

@KKPeopleSport

Email:

sport@kilkennypeople.ie

Kilkenny soccer: all the upcoming fixtures

The following are the Kilkenny and District League fixtures for the coming week: 

SATURDAY
KCLR McCalmont Cup
Evergreen C v Bridge United, 7.30pm. 
Under-19 League Division One
Evergreen v Callan United, 2pm.
Under-16 TC Tyres League Division One
Stoneyford United v Bridge United, 11am.
Evergreen B v Clover United, 2.30pm.
Under-15 St Canice’s Credit Union League Division One
Thomastown United v Freebooters A, 11am.
Evergreen A v Clover United, 11am.
Under-15 St Canice’s Credit Union League Division Two
Lions v Bridge United B, 11am.
Evergreen B v Callan United, 11am.
Under-15 St Canice’s Credit Union League Division Three
Deen Celtic B v Fort Rangers, 11am.
Freebooters B v Highview Athletic, Scanlon Park 1.30pm.
Under-15 Cup
Deen Celtic A v Southend United, 4pm.
Under-13 Kilkenny People League Division One
Deen Celtic A v Evergreen Albion, 2.30pm.
Thomastown United A v Freebooters A, 2.30pm.
Stoneyford United v East End United A, 2.30pm.
Fort Rangers v Evergreen Boys, 2.30pm.
Under-13 Kilkenny People League Division Two
Lions v Highview Athletic, 12.45pm.
Freshford Town v Callan United, 2.30pm.
Bridge United B v Deen Celtic B, 2.30pm.
Freebooters B v Thomastown United B, Scanlon Park 3pm.
Under-13 Kilkenny People League Division Three
Paulstown 06 v Freebooters C, 2.30pm.
River Rangers v Newpark, 2.30pm.
Evergreen Athletic v Bridge United C, 2.30pm.
Under-11 David Doran Cup
Thomastown United Blue v Deen Celtic Reds.
Deen Celtic Blacks v Evergreen White.
Bridge United Blue v Callan United White, 11am.
Callan United Blue v Fort Rangers, 11am.
Spa United v Evergreen Greens, 11am.
Thomastown United Whites v East End United, 11am.
Freshford Town v Paulstown 06, 12 noon.
Freebooters Blue v Highview Athletic, Scanlon Park 12 noon.
Lions Blue v Stoneyford United Whites, 12.45pm.
Freebooters White v Lions White, Scanlon Park 1pm.
SUNDAY
KCLR McCalmont Cup
Deen Celtic B v Thomastown United A, 10.30am.
Ballacolla v Freshford Town, 11am.
Callan United v Paulstown 06, 11am.
Castlewarren Celtic A v Spa United, Scanlon Park 11am.
Evergreen A v Newpark, 11am.
Lions A v Highview Athletic A, 11am.
Ormonde Villa v East End United, 11am.
Stoneyford United v Evergreen B, 11am.
Castlewarren Celtic B v River Rangers, Scanlon Park 2pm.
Clover United B v Highview Athletic B, 2pm.
FAI Youths’ Cup
Freebooters v St Brendan’s, 2pm.
LFA O’Neills Youths’ Cup
Home Farm v Thomastown United, 11am.
Under-17 League Section B
Highview Athletic v Freshford Town, 2pm.
Under-16 TC Tyres League Division One
Lions v Evergreen A, 11am.