Search

06 Dec 2021

Soccer Scoreboard

UMBRO Kilkenny & District League

UMBRO Kilkenny & District League

Thursday

U-15 St Canice’s Credit Union League Division Two

Ormonde Villa v Evergreen B, 8.30pm.

Friday

FAI Schools Carlow/Kilkenny Senior Division One final

Kilkenny CBS Kilkenny v CBS Carlow, Water Shed (all-weather pitch), 1pm.

U-12 Glanbia League Division One

Freebooters A v Thomastown United A, 7pm.

Saturday

Leinster U-19 Cup

Seatown AFC v Freshford Town, Oriel Park 2pm.

Henderson Youths’ Shield (2pm)

Fort Rangers v Clover United.

Freebooters v Newpark.

U-17 FAI Cup

Evergreen A v St Kevin’s Boys, 12 noon.

U-17 TC Tyres League Division One (11am)

Thomastown United v Ormonde Villa.

Bridge United v Clover United.

U-17 TC Tyres League Division Two (11am)

Paulstown 06 v Lions.

East End United v Evergreen C.

U-15 St Canice’s Credit Union League Division One

Freebooters v Bridge United, 11am.

Evergreen A v Freshford Town, 10.30am.

U-15 St Canice’s Credit Union League Division Two

Deen Celtic v Paulstown 06, 1pm.

Freebooters B v Thomastown United , 1pm.

Highview Athletic v East End United, 11am.

U-13 K&DL Girls’ League

Evergreen v Thomastown United, Kells Road 2.30pm.

Lions v Freshford Town, 11am.

U-13 Kilkenny People League Division One

Deen Celtic v Freebooters A, 11am.

East End United v Evergreen A, 1pm.

Newpark A v Southend United, 11am.

U-13 Kilkenny People League Division Two (11am)

Fort Rangers v Stoneyford United.

Evergreen B v Bridge United.

Clover United v Highview Athletic.

Callan United v Newpark B.

U-11 Nolan Jewellers League Division One

Thomastown United v Freebooters, 2.30pm.

East End United v Bridge United, 2pm.

U-11 Nolan Jewellers League Division Two

Freshford Town v Deen Celtic, 11am.

Evergreen United v Evergreen City, 12.45pm.

U-11 Nolan Jewellers League Division Three

Freebooters B v Southend United, 11am.

Stoneyford United B v Thomastown United B, 11am.

Lions v Highview Athletic, 12.45pm.

Newpark v Stoneyford United B, 1pm.

U-9 Barnaville Print & Graphics League

Evergreen United v Deen Celtic Eagles, 2.15pm.

Evergreen City v Deen Celtic Hawks, 3.15pm.

East End United Greens v Stoneyford United, 11am.

East End United Yellows v Southend United, 12 noon.

Fort Rangers v Thomastown United A, 1pm.

Bridge United v Thomastown United B, 1pm.

Paulstown 06 v Freebooters A, 2pm.

Lions v Freebooters B, 2.30pm.

Sunday

St Canice’s Credit Union Premier Division (11am)

Fort Rangers v Lions A.

Bridge United A v Freebooters A.

Thomastown United A v Evergreen A.

Clover United A v Freebooters B.

Division One

Spa United v Newpark A, 11am.

Southend United v Highview Athletic A, 11am.

Callan United v East End United A, 11am.

Urlingford v Stoneyford United, 2pm.

Eamonn Maher Coach Hire Division Two

Brookville v River Rangers, 11am.

Evergreen C v Tullaroan, 2pm.

Newpark B v St John’s, 2pm.

Freshford Town v Lions B, 2pm.

Division Three (2pm)

St Anne’s v Bridge United B.

AC Kilkenny B v East End United B

Highview Athletic B v Orchard Rovers.

Women’s Division One

Tullaroan v Bridge United, 11am.

Women’s Division Two

Newpark v Southend United, 11am.

Monday

U-17 K&DL Girls’ League

Freebooters v Evergreen, 7pm.

RESULT

Leinster Junior Cup

Evergreen 2, Ballymun United 2

(AET - Ballymun won 4-3 on pens)

To continue reading this article for FREE,
please kindly register and/or log in.


Registration is absolutely 100% FREE and will help us personalise your experience on our sites. You can also sign up to our carefully curated newsletter(s) to keep up to date with your latest local news!

Register / Login

Buy the e-paper of the Donegal Democrat, Donegal People's Press, Donegal Post and Inish Times here for instant access to Donegal's premier news titles.

Keep up with the latest news from Donegal with our daily newsletter featuring the most important stories of the day delivered to your inbox every evening at 5pm.