Search

19/10/2021

Soccer Scoreboard

All the fixtures and results from the Kilkenny & District League

All the fixtures and results from the Kilkenny & District League

Friday

Under-12 Glanbia League Division Two

Freebooters B v Evergreen United, 7.15pm.

Saturday

FAI Junior Cup

Willow Park v Callan United, 7pm.

Youths Division (2pm)

Deen Celtic v Newpark.

Evergreen A v Bridge United.

Ormonde Villa v Fort Rangers.

Under-9 Barnaville Print & Graphic Games

Freebooters B v Evergreen City, 10.30am.

Freebooters A v Lions, 10.30am.

Evergreen Athletic v Evergreen United, 11am.

Thomastown United v Bridge United, 11am.

Callan United Blues v Deen Celtic Hawks, 1pm.

Callan United Yellows v Deen Celtic Eagles, 1pm.

Fort Rangers v East End United Yellows, 2.30pm.

Under-11 Nolan Jewellers League Division One

Callan United v Bridge United, 11am.

Highview Athletic v Freebooters A, 11am.

Lions v Thomastown United, 11am.

Deen Celtic A v Evergreen A, 12.30pm.

Under-11 Nolan Jewellers League Division Two

Fort Rangers v Stoneyford United, 11am.

Newpark v Freshford Town, 11am.

Clover United v Callan United B, 2pm.

Deen Celtic B v Evergreen City, 2pm.

Freebooters B v Southend United, 3pm.

Under-12 Glanbia League Division One

Fort Rangers v Thomastown United, 1pm.

East End United v Evergreen A, 1pm.

Freebooters A v Deen Celtic, 1.30pm.

Under-12 Glanbia League Division Two

Castlewarren Celtic v Lions, 11am.

Highview Athletic v East End United B, 12.30pm.

Under-13 SFAI Cup

Villa v Freebooters A, 12.30pm.

Under-13 Kilkenny People League Division One

Bridge United v Evergreen A, 11am.

Freebooters B v Freshford Town, 1pm.

Under-13 Kilkenny People League Division Two

Evergreen City v Stoneyford United, 10.30am.

Evergreen United v Lions, 12.30pm.

Thomastown United v Freebooters C, 1pm.

Highview Athletic v Callan United, 2pm.

Under-15 SFAI Cup

Freebooters A v Carrick United, 11am.

Evergreen A v Piltown, 11am.

Villa v Bridge United, 2.45pm.

Under-15 St Canice’s Kilkenny Credit Union League

Deen Celtic v Thomastown United, 10.30am.

Freshford Town v Callan United, 10.30am.

Evergreen B v Ormonde Villa, 1pm.

Under-17 TC Tyres League

Clover United v Callan United, 10.30am.

East End United v Freebooters, 10.30am.

Evergreen A v Southend United, 1pm.

Sunday

FAI Junior Cup

Fort Rangers v Arklow Town, 11am.

Freebooters v Courtown Hibs, 11am.

Freshford Town v St Pats Boys, 12 noon.

Mullingar Town v Evergreen, 1pm.

Leinster Junior Cup

Stoneyford United v Deen Celtic, 11am.

St Canice’s Credit Union Premier Division (11am)

Lions A v East End United A.

Thomastown United A v Bridge United A.

Division One

Spa United v Southend United, 11am.

Newpark B v Tullaroan, 2pm.

Eamonn Maher Coach Hire Division Two

Evergreen C v River Rangers, 11am.

Bridge United B v Brookville, 2pm.

Duiske Glass Division Three

Brookville B v Newpark C, 11am.

Castlewarren Celtic v Ballacolla, 11am.

East End United B v Thomastown United B, 2pm.

St John’s v Lions B, 2pm.

Rico’s of Gowran Women’s Division

East End United v Newpark, 11am.

Tullaroan v Lions, 11am.

Ballacolla v St Kevin’s/Two-Mile Borris, 2pm.

Evergreen v Freshford Town, 2pm.

Piltown v Bridge United, 2pm.
RESULTS

FAI Oscar Traynor Trophy

Carlow League 2, Kilkenny & DL 5.

St Canice’s Credit Union Premier Division

East End United A 3, Newpark A 3.

Lions A 0, Evergreen B 3.

Division One

Clover United A 0, Spa United 2.

Tullaroan 3, Southend United 1.

Eamonn Maher Coach Hire Division Two

Highview Athletic A 3, Evergreen C 3.

Bridge United B 3, St Anne’s 1.

River Rangers 1, Brookville 2.

Duiske Glass Division Three

Brookville B 2, Ballacolla 4.

Newpark C 2, Lions B 1.

Thomastown United C 2, St John’s 1.

Rico’s of Gowran Women’s Division

Evergreen 1, Tullaroan 7.

Ballacolla 2, Lions 7.

Freshford Town 2, Bridge United 5.

St Kevin’s/Two-Mile Borris 3, Piltown 1.

Youths Division

Clover United 3, Freshford Town 1.

Under-16 TC Tyres League

Freebooters B 1, Deen Celtic 2.

Clover United 2, Paulstown 06 0.

Freebooters A 4, Highview Athletic 1.

Lions 1, Evergreen A 7.

Under-14 Bennettsbridge Parts League Division One

Lions 5, Deen Celtic 1.

Fort Rangers 1, Freebooters A 2.

East End United 2, Southend United 3.

Under-14 Bennettsbridge Parts League Division Two

Brookville 3, Freebooters B 6.

Clover United 3, Bridge United 7.

Callan United 6, Highview Athletic 2.

Evergreen B 3, Newpark 3.

Under-12 Glanbia League Division One

Clover United 3, Deen Celtic 0.

Evergreen A 5, Freebooters A 1.

East End United 0, Thomastown United 1.

Under-12 Glanbia League Division Two

Lions 2, Freebooters B 0.

Highview Athletic 2, Evergreen United 1.

Newpark 7, East End United B 1.

Under-11 Nolan Jewellers League Division One

Lions 7, Highview Athletic 2.

Callan United 0, Evergreen A 13.

Thomastown United 3, Freebooters A 4.

Under-11 Nolan Jewellers League Division Two

Callan United B 3, Newpark 2.

Evergreen City 2, Fort Rangers 4.

Freshford Town 0, Clover United 2.

Southend United 2, Deen Celtic B 1.

Stoneyford United 10, Freebooters B 0.

Buy the e-paper of the Donegal Democrat, Donegal People's Press, Donegal Post and Inish Times here for instant access to Donegal's premier news titles.

Keep up with the latest news from Donegal with our daily newsletter featuring the most important stories of the day delivered to your inbox every evening at 5pm.