Search

16/10/2021

Soccer Scoreboard

Soccer Scoreboard
All the fixtures and results from the Kilkenny & District League

All the fixtures and results from the Kilkenny & District League

WEDNESDAY

Under-17 TC Tyres League

Evergreen B v Callan United, 7pm.

Under-17 K&DL Macron Cup final

Freebooters v Evergreen A, Derdimus 7pm.

Under-13 Kilkenny People League Division Two

Lions v Thomastown United, 7pm.

THURSDAY

Under-15 St Canice’s Credit Union League

Evergreen A v Thomastown United, 7pm.

Under-13 Eric Wilcox Cup final

Deen Celtic v Freebooters A, Derdimus 7pm.

FRIDAY

Division One Cup

Clover United A v Callan United, 6.30pm.

Under-13 Kilkenny People League Division Two

Highview Athletic v Lions, 7pm.

Thomastown United v Stoneyford United, 7pm.

Under-11 Nolan Jewellers League Division Two

Clover United v Stoneyford United, Derdimus 7pm.

SATURDAY

Buckley Youths’ Cup final

Ormonde Villa v Evergreen A, Derdimus 5.30pm.

Under-14 Bennettsbridge Parts League Division Two

Freebooters B v Brookville, 11am.

Under-11 Nolan Jewellers League Division Two

Callan United B v Freshford Town, 11am.

SUNDAY

St Canice’s Credit Union Premier Division

Evergreen A v East End United A, 11am.

Division One Cup final

Stoneyford United v Callan/Clover, Derdimus 12 noon.

Bennettsbridge Part Ladies Cup final

East End United v Tullaroan, Derdimus 3.30pm.

MONDAY

Under-16 Brendan Lonergan Cup final

Freebooters A v Evergreen A, Derdimus 5pm.

Under-14 Declan Fennelly Cup final

Southend United v Freebooters A, Derdimus 7pm.

Under-13 Kilkenny People League Division Two

Highview Athletic v Evergreen United, 7pm.

SOCCER RESULTS

KCLR McCalmont Cup final

Callan United 1, Freebooters A 4.

Division One Cup

Stoneyford United 5, Spa United 3.

St Canice’s Credit Union Premier Division

Evergreen A 5, Thomastown United A 0.

Under-16 TC Tyres League

Clover United 2, Deen Celtic 2.

Spa United 0, Evergreen A 2.

Under-16 Brendan Lonergan Cup

Evergreen A 3, Spa United 0.

Under-15 St Canice’s Credit Union League

Callan United 2, Evergreen B 5.

Freebooters A 5, Thomastown United 2.

Evergreen B 3, Brookville 0.

Ormonde Villa 1, Freebooters A 6.

Under-14 Bennettsbridge Parts League Division Two

Highview Athletic 3, Bridge United 0.

Brookville 0, Callan United 1.

Paulstown 06 1, Highview Athletic 3.

Under-12 Glanbia League Division Two

Newpark 3, Evergreen City 0.

Paulstown 06 2, East End United B 0.

Under-12 Nicholas Marnell Cup final

Newpark 1, Evergreen A 3.

Under-11 Nolan Jewellers League Division Two

Evergreen City 1, Freshford Town 3.

Buy the e-paper of the Donegal Democrat, Donegal People's Press, Donegal Post and Inish Times here for instant access to Donegal's premier news titles.

Keep up with the latest news from Donegal with our daily newsletter featuring the most important stories of the day delivered to your inbox every evening at 5pm.