Search

22/10/2021

Kilkenny Soccer Scoreboard

Kilkenny Soccer Scoreboard
All the fixtures and results from the Kilkenny & District League

All the fixtures and results from the Kilkenny & District League

FRIDAY

Under-11 Nolan Jewellers SSG Group B

Freebooters B v Evergreen City, 7.15pm.

SATURDAY

Youths’ League

Evergreen A v Freebooters, 2.30pm.

Thomastown United v Callan United, 2.30pm.

Under-17 TC Tyres League

Evergreen A v Spa United, 11am.

Ormonde Villa v Fort Rangers, 11am.

Paulstown 06 v Evergreen B, 3pm.

Freebooters A v Lions, 11am.

Under-16 K&DL Girls’ League

Thomastown United v Freshford Town United, 3.30pm.

Under-15 SFAI Inter-League

Kilkenny & DL v North Dublin SL, Derdimus 2pm.

Under-15 St Canice’s Credit Union League

Evergreen B v Clover United, 1pm.

Paulstown 06 v Callan United, 1pm.

Under-13 Kilkenny People League Division One

Evergreen A v Highview Athletic, 3pm.

Stoneyford United v East End United, 4pm.

Lions v Thomastown United, 2pm.

Under-13 Kilkenny People League Division Two

Evergreen City v Callan United, 4.30pm.

Thomastown United B v Paulstown 06, 3pm.

Fort Rangers v Freebooters, 3pm.

Bridge United v Deen Celtic, 3pm.

Under-12 K&DL Girls’ League

Evergreen v Thomastown United, 1pm.

East End United v Callan United, 3pm.

Newpark United v Freebooters, 3pm.

Under-11 Nolan Jewellers SSG Group A

Deen Celtic A v Bridge United A, 3pm.

Clover United v Freebooters A, 11am.

East End United A v Evergreen A, 12.30pm.

Under-11 Nolan Jewellers SSG Group B

Lions v Freshford Town, 11am.

Bridge United B v Fort Rangers, 11am.

Paulstown 06 v Stoneyford United, 11am.

Under-11 Nolan Jewellers SSG Group C

Freebooters Whites v East End United B, 10am.

Evergreen United v Highview Athletic, 11am.

Deen Celtic B v Callan United, 1pm.

SUNDAY

Leinster Women’s Inter-League final

Kilkenny & DL v Leinster FL, Navan 2pm.

St Canice’s Credit Union Premier Division

Bridge United A v Evergreen B, 11am.

Newpark A v Freebooters A, 11am.

Thomastown United A v Lions A, 11am.

Evergreen A v Spa United, 2pm.

Rico’s of Gowran Division One

Tullaroan v Stoneyford United, 10am.

Freshford Town v Fort Rangers, 11am.

Eamonn Maher Coach Hire Division Two

St Mary’s v Deen Celtic A, 11am.

Evergreen C v Freebooters B, 2pm.

Lions B v Ormonde Villa, 2pm.

Brógmaker Division Three

Brookville B v Callan United B, 11am.

Ballacolla v Highview Athletic, 2pm.

Clover United B v Castlewarren Celtic, 2pm.

St John’s v Thomastown United C, 2pm.

Under-13 SFAI Inter-League

Kildare & DUL v Kilkenny & DL, 2.30pm.

Under-12 SFAI Inter-League

Kildare & DUL v Kilkenny & DL, 1pm.

MONDAY

Under-16 K&DL Girls’ League

Freebooters v Evergreen, 7.15pm.

RESULTS

Oscar Traynor Trophy

North East FL 1, Kilkenny & DL 2.

St Canice’s Credit Union Premier Division

Spa United 3, Callan United 5.

Rico’s of Gowran Division One

Newpark B 0, Stoneyford United 2.

Thomastown United B 6, Brookville 0.

Eamonn Maher Coach Hire Division Two

Bridge United B 2, St Mary’s 0.

River Rangers 2, Evergreen C 4.

Brógmaker Division Three

Callan United B 1, Castlewarren Celtic 1.

Freshford Town B 5, St John’s 3.

Highview Athletic 3, Brookville B 0.

St Anne’s 1, Ballacolla 4.

O’Neills Leinster Youth Cup

Ardmore Rovers 1, Evergreen A 5.

Youths’ League

Freebooters 4, Thomastown United 0.

Newpark 2, Ormonde Villa 1.

Under-17 TC Tyres League

Highview Athletic 0, Ormonde Villa 3.

Under-16 TC Tyres League

Evergreen B 0, Freebooters A 4.

Callan United 0, Ormonde Villa 1.

Evergreen A 5, Deen Celtic 0.

Thomastown United 4, Brookville 0.

Under-14 K&DL Girls’ League

Bridge United 1, Evergreen 2.

Under-14 Bennettsbridge Parts League Division One

Thomastown United A 1, Evergreen A 1.

Deen Celtic 0, East End United 4.

Lions 0, Freebooters A 6.

Under-14 Bennettsbridge Parts League Division Two

Callan United 3, Clover United 2.

Bridge United 1, Stoneyford United 0.

Evergreen City 2, Evergreen United 4.

Freebooters B 3, Highview Athletic 3.

Under-12 Glanbia League Division One

Thomastown United 2, Freebooters A 4.

Evergreen A 4, Deen Celtic A 1.

Under-12 Glanbia League Division Two

Evergreen City 3, Highview Athletic 3.

Deen Celtic B 1, Southend United 1.

Bridge United B 5, Freshford Town 0.

Freebooters B 0, Callan United 2.

Newpark 1, Freebooters C 1.

Buy the e-paper of the Donegal Democrat, Donegal People's Press, Donegal Post and Inish Times here for instant access to Donegal's premier news titles.

Keep up with the latest news from Donegal with our daily newsletter featuring the most important stories of the day delivered to your inbox every evening at 5pm.