Search

27 Nov 2021

Soccer Scoreboard

Umbro Kilkenny & District League

Umbro Kilkenny & District League

Wednesday

U-13 Kilkenny People League Division One

Thomastown United v Freshford Town, 6.45pm.

Friday

Division One Cup

Freshford Town v AC Kilkenny A, 6.45pm.

Duiske Glass Division Three

Evergreen C v Bridge United B, 7pm.

U-14 Bennettsbridge Parts League Division Two

Urlingford v Freshford Town, 6.45pm.

Saturday

KCLR McCalmont Cup semi-final

Thomastown United A v Newpark United A, Derdimus 6pm.

U-17 K&DL Umbro Cup final

Fort Rangers v Freshford Town, 2pm.

U-16 Girls’ League

Evergreen v St Joseph’s, 2.30pm.

East End United v Freebooters, 11am.

U-16 TC Tyres League (11am)

Freebooters v Lions.

Thomastown United v Ormonde Villa.

Evergreen C v Clover United.

Highview Athletic v Evergreen A.

U-15 K&DL Umbro Cup semi-final

Bridge United v Evergreen A, 11am.

U-15 St Canice’s Credit Union League Division Two

Freshford Town v Evergreen B, 11am.

U-14 Bennettsbridge Parts League Division One

Thomastown United A v Freebooters A, 11am.

U-12 Glanbia League Division One

Clover United v Freebooters, 1pm.

Southend United v Thomastown United, 11am.

Evergreen A v East End United, 11am.

U-12 Glanbia League Division Two

Highview Athletic v Lions, 12 noon.

Callan United v Freebooters B, 11am.

U-10 Barnaville Print League South

Callan United v Evergreen City, 11am.

Sunday

U-13 SFAI Inter-League Cup semi-final

Kilkenny & District League v Cork Schoolboys’ League, Derdimus 12 noon.

Monday

Bennettsbridge Parts Women’s Cup final

Thomastown United v Tullaroan, Derdimus 5pm.

U-16 Girls’ League

Freshford Town v Thomastown United, 11am.

U-16 TC Tyres League

Evergreen v Ormonde Villa, 3pm.

U-14 Bennettsbridge Parts League Division Two

Freshford Town v Thomastown United B, 11am.

U-12 Glanbia League Division One

Thomastown United v Fort Rangers, 11am.

U-11 David Doran Cup final

East End United v Evergreen A, 11.30am.

Tuesday

FAI Schools Leinster Boys Champions League Senior final

CBS Kilkenny v Oatlands College, Tallaght Stadium 1pm.

U-13 Kilkenny People League Division Two

Stoneyford United v Southend United, 11am.

Thursday, May 10

U-15 St Canice’s Credit Union League Division One

Evergreen A v Bridge United, 6.45pm.

U-13 Kilkenny People League Division One

Evergreen A v Bridge United, 6.45pm.

U-11 Nolan Jewellers League Division One

East End United v Thomastown United, 6.45pm.

RESULTS

St Canice’s Credit Union Premier Division

Freebooters A 2, Evergreen A 1.

Freebooters B 4, Deen Celtic A 2.

Division One Cup

Newpark United A 2, Thomastown United A 1.

Newpark United A 3, Callan United 0.

Tullaroan 2, Thomastown United A 3.

Eamonn Maher Coach Hire Division Two

Lions B 1, Thomastown United B 1.

Lions B 2, Highview Athletic A 2.

Division Two Ken & Michael Byrne Memorial Cup final

River Rangers 2, Thomastown United B 0.

Division Three Cup

St Anne’s 2, Orchard Rovers 1.

Bridge United B 2, Clover United B 1.

Newpark United B 2, Clover United B 3.

Bennettsbridge Parts Women’s Cup

Clover United 0, Thomastown United 2.

Tullaroan 2, East End United 0.

U-16 Brendan Lonergan Cup

Evergreen A 1, Freebooters 0.

Thomastown United 1, Bridge United 3.

U-16 TC Tyres League

Evergreen B 2, Clover United 2.

Highview Athletic 1, Ormonde Villa 5.

Evergreen A 2, Freebooters 3.

Highview Athletic 3, Thomastown United 4.

U-15 St Canice’s Credit Union League Division One

Bridge United 3, Freebooters A 0.

Ormonde Villa 2, Thomastown United 1.

U-15 K&DL Umbro Cup

Freebooters B 0, Ormonde Villa 4.

U-14 Declan Fennelly Cup

Thomastown United A 1, Bridge United 4.

Freebooters A 4, Evergreen A 5.

U-14 Bennettsbridge Parts League Division One

Evergreen A 4, Clover United 1.

Thomastown United A 1, Freebooters A 4.

U-14 Bennettsbridge Parts League Division Two

Highview Athletic 1, Urlingford 7.

Paulstown 06 4, Highview Athletic 7.

Bridge United 4, Thomastown United B 1.

U-12 Nicholas Marnell Cup

Lions 4, Freebooters A 1.

U-12 Glanbia League Division One

Fort Rangers 0, Evergreen A 6.

Thomastown United 1, Southend United 4.

Thomastown United 3, East End United 5.

Southend United 1, Freebooters A 6.

U-12 Glanbia League Division Two

Freebooters B 0, Highview Athletic 3.

Callan United 3, Freebooters B 0.

Highview Athletic 7, Ormonde Villa 6.

To continue reading this archived article for FREE,
please kindly register and/or log in.


Registration is absolutely 100% FREE and will help us personalise your experience on our sites. You can also sign up to our carefully curated newsletter(s) to keep up to date with your latest local news!

Register / Login

Buy the e-paper of the Donegal Democrat, Donegal People's Press, Donegal Post and Inish Times here for instant access to Donegal's premier news titles.

Keep up with the latest news from Donegal with our daily newsletter featuring the most important stories of the day delivered to your inbox every evening at 5pm.